آموزش گریم و میکاپ صورت بیضی و گرد

گریم و میکاپ برای اینکه زیبایی و جلوه بیشتری داشته باشد حتما باید متناسب با فرم صورت افراد انجام شود، بنابراین باید در اولین گام فرم صورت و مشخصات آن را درک کرد و سپس بر اساس فرم صورت گریم و میکاپ متناسب را انجام داد. صورت چند مدل و فرم شامل بیضی، گرد، مثلثی، لوزی، کشیده، قلبی، مستعطیلی و مربعی دارد که مدل صورت بیضی و گرد بسیار رایج تر است.

گریم و میکاپ صورت بیضی

صورت بیضی به دلیل اینکه طول صورت نسبت به کشیدگی گونه بزرگتر است و اندازه پیشانی هم نسبت به طول فک بزرگتر است یکی از بهترین فرم های صورت برای گریم و میکاپ است و تقریبا هر مدلی را بر این نوع فرم صورت می توان به زیبایی انجام داد.

در گریم و میکاپ صورت بیضی با توجه به فرم باید پیشانی کوچک شود برای این کار باید از روش کانتور( تیره) کردن استفاده شود بدین صورت که کرم پودر کانتوری که براق نباشد را بر روی صورت بمالید و سپس یک کرم برنزه مات که از رنگ پایه کمی تیره تر هست را انتخاب کنید و با قلم مو خط رویش موها را محو کنید با همین قلم مو و کرم برنزه زیر فک صورت را هم کانتور کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
ثبت نام کلاس گریم میکاپ و آرایشگری

برای گریم و میکاپ گونه باید استخوان گونه را با کرم پودر روشن تر نسبت به رنگ پایه هایلات (روشن) کرد و رژ گونه را به زیر استخوان گونه بزنید.

افرادی که دارای صورت بیضی هستند به دلیل اینکه فاصله چشم ها استاندارد است هر مدل خط چشم و سایه می توانند استفاده کنند، ولی اگر تمایل دارند چشمانشان درشت تر و گیراتر جلوه کند می توانند خط چشم را از نیمه چشم به گوشه خارجی چشم خود بکشند و دنباله دهند و دم ابروهای خود را به گونه اصلاح کنند و سایه ابرو بزنند که دم ابروها به سمت بالا کشیده شود چشم ها حالت درشت تر و زیباتر پیدا کنند. برای زدن سایه هم اگر پشت پلک بلند است با توجه به سبک و مدل آرایش می توانند هر نوع سایه ای را استفاده کنند.

در گریم و میکاپ لب ها باید به فرم لب و فاصله از بینی توجه شود، برای اینکه لب ها درشت تر جلوه کنند باید از رژلب های مات و رنگ روشن نظیر، کالباسی، گوشتی، نسکافه ای ، صورتی یا سایر رنگ های روشن استفاده کنند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گریم و آرایش با لباس سورمه‌ای

چند نکته مهم :

همزمان گریم و آرایش غلیظ برای چشم ها و لب استفاده کنید

از رنگ های مشابه و یکسان برای هایلات کردن گونه و صورت استفاده نکنید یعنی اگر از رژگونه های تیره استفاده می کنید از سایه هایلات روشن استفاده کنید تا قانون تیره و روشن رعایت شود.

 گریم و میکاپ صورت گرد

در گریم و میکاپ صورت گرد به دلیل اینکه طول صورت با اندازه کشیدگی گونه ها برابر و تقریبا هم اندازه است و از اندازه پیشانی و فک بزرگتر می باشد و زاویه فک هم گرد است باید به کانتور کردن بسیار دقت کرد.

وسط پیشانی، زیر چشم ها، وسط لب پایینی تا روی بینی و روی چانه را هایلات روشن کنید

بالا و گوشه های پیشانی و دقیقا زیر خط فک را کانتور کنید و اگر صورت گرد و تپلی دارید روی خط فک و یک خط از وسط گونه تا گوش را با یک کرم برنزه سه درجه تیره تر از رنگ پوست تان هایلات تیره کنید

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گریم و آرایش صورت لاغر و کشیده

اگر چشمان درشتی دارید می توانید مژه بالا و پایین را ریمل بزنید و از خط چشم استفاده نکنید ولی اگر می خواهید چشمانتان درشت تر جلوه کند یک خط چشم شکسته دنباله دار بکشید و از سایه های دودی و خاکستری هم می توانید استفاده کنید.

ابروها را گرد اصلاح نکنید به شکل زاویه دار تند یا ملایم یا S شکل ابروها را اصلاح کنید که دارای قوس و شکستگی و کشیدگی به سمت بالا باشد.

از رژلب با رنگ های شاد و گرم و پرنگ استفاده کنید باعث می شود کمی از پهنای صورتتان کم شود.