آموزش گریم و میکاپ پیشانی کوتاه

اگر فقط یک ترند آرایشی از پنج سال گذشته تا به حال مبنا بر اصول زیبایی بنا شده باشد، آن کانتوریگ می‌باشد. کانتورینگ یکی از شیوه‌های اصولی آموزش گریم و رفع نواقص صورت با استفاده از تکنیک‌های سایه روشن می‌باشد. این موضوع نه تنها در میکاپ پیشانی کوتاه بلکه در بسیاری از موارد نجات بخش آرایش‌های صورت است.

کانتورینگ یکی از اصول مهم آرایش بوده که بدون آن نواقص بیشتر دیده شده و گاها نتیجه کار به خوبی حاصل نمی‌آید. و از آنجا که هیچ چهره‌ای کامل نیست، می‌توان با شناخت فرم صورت و پیاده‌سازی اصول کانتورینگ صحیح نواقص را برطرف نمود.

آموزش گریم و میکاپ پیشانی کوتاه

برای آنکه از اصول گریم و میکاپ پیشانی کوتاه مطلع شویم، باید پیش از هر چیز اصول کانتورینگ صورت‌های گرد را بدانیم. در حالی که صورت‌ها دارای ۶ فرم بیضی، کشیده، مربع، گرد، لوزی و قلبی هستند، در میان آن‌ها تنها صورت‌های گرد و لوزی از پیشانی کوتاه برخوردار می‌باشند. بنابراین، برای اشراف داشتن به اصول میکاپ پیشانی کوتاه باید نحوه کانتورینک صورت گرد و لوزی را آموخت.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
متعادل سازی پیشانی

فرم صورت‌های گرد

صورت‌های گرد غالبا پهنا و درازای برابری دارند. و سایز پیشانی غالبا با چانه برابر می‌باشد.

محل کانتور:

  • برای کانتورینگ و میکاپ پیشانی کوتاه اطراف ناحیه پیشانی را تا امتداد گیجگاه کانتور بزنید.
  • از زیر استخوان‌های گونه خود شروع کنید و تا گیجگاهتان کانتور زدن را ادامه بدهید.

محل هایلایت:

  • وسط پیشانی و مرکز چانه خود را هایلایت کنید.
  • با هایلایتر زیر چشم‌هایتان یک مثلت برعکس بکشید و آن‌ها را پخش کنید تا روشن شوند.

فرم صورت‌های لوزی

صورت‌های لوزی همانند صورت‌های گرد از پیشانی و چانه کوتاه برخوردار می‌باشند. با این تفاوت که پهنای گونه‌ها بیشتر از پیشانی و فک است. بنابراین، اصول آموزش گریم و میکاپ پیشانی کوتاه در فرم صورت‌های لوزی نیز صدق می‌کند.

محل کانتور:

  • اول از هرچیز استخوان‌های گونه خود را پیدا کنید. سپس از پایین گوش‌هایتان شروع کنید و تا اواسط زیر استخوان‌های گونه پیش بروید و کانتور بزنید.

محل هایلایت:

  • زیر چشم‌هایتان دو مثلث برعکس که گوشه آن در امتداد استخوان‌های ابروست بکشید و آن‌ها را پخش کنید تا نواحی زیر چشم روشن شوند.
  • در وسط پیشانی و مرکز چانه را با استفاده از هایلایتر هایلایت کنید.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
جامع ترین دوره آرایشگری زنانه با مدرک بین المللی

آموزش گریم و میکاپ پیشانی کوتاه نمی‌تواند به فرم‌های صورت گرد و لوزی ختم شود. تنوع و گستره فرم‌های صورت به قدری می‌باشد که نمی‌توان میکاپ پیشانی‌های کوتاه را به این دو نوع فرم مختوم کرد. پیشانی کوتاه در برخی فرم‌های صورت مربع نیز صادق است. با این تفاوت که پهنای این پیشانی‌های کوتاه بیشتر از این فرم‌های گرد و لوزی می‌باشد.