آموزش گریم و میکاپ گونه

آموزش گریم میکاپ و آرایش

آموزش گریم میکاپ و آرایش گونه متمرکز بر کانتورینگ و هایلایتینگ بوده و از اصول خاصی برخوردار می‌باشد. برجسته سازی گونه ملزم اجرای اصول کانتورینگ صحیح بوده و باید به آموزش آن اشراف داشت. ما در این مقاله قصد داریم به آموزش گریم میکاپ و آرایش گونه بپردازیم.

آموزش گریم میکاپ و آرایش

اهمیت میکاپ گونه در زیبایی چهره

بیشتر خانم‌ها تمایل دارند استخوان‌ گونه‌هایشان برآمده و برجسته باشند. و در حالی که عده نه چندان معدودی از بانوان به انواع تزریق‌ها و جراحی‌های پلاستیک روی آورده‌اند تا گونه‌هایشان را استخوانی کنند، روش آسان‌تر و امن‌تری پیش روست تا بتوان گونه‌های فوق العاده زیبا داشت. میکاپ و آرایش گونه یکی از روش‌های آسان و نسبتا پیش پا افتاده‌ای است که متمرکز بر کانتورینگ صحیح می‌باشد.

آموزش گریم گونه

آموزش مرحله به مرحله گریم و میکاپ گونه

  1. گام اول

گام اولِ میکاپ و آرایش گونه با یافتن جای کانتورینگ آغاز می‌گردد. بدین منظور، براش زاویه دار خود را بردارید و آن را با زاویه ۴۵ درجه و به صورت مورب زیر استخوان گونه خود قرار بدهید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گریم و میکاپ گونه عروس 2019

این خط، خطِ کانتورینگ صحیح گونه شماست.

  1. گام دوم

براش را به صورت عمودی و مستقیم از دم ابرو رو به پایین قرار بدهید. این نقطه همانجایی است که میکاپ و آرایش گونه باید به پایان برسد.

  1. گام سوم

براش زاویه دارتان را بردارید. آن را به پودر کانتور یا برنزری که دو یا سه پرده تیره‌تر از تناژ پوستتان است، آغشته کنید.

حال از خط رویش مو شروع کنید و نخستین خط فرضی میکاپ و آرایش گونه را با براش پررنگ کنید. توجه داشته باشید که نیمی از طول افقی گونه را با براش پررنگ کنید.

  1. گام چهارم

حال نوبت به انتخاب رژگونه می‌رسد. سعی کنید رنگ رژگونه را متناسب با تناژ پوستتان انتخاب نمائید. در راستای میکاپ و آرایش گونه، از طیف‌های صورتی، ارغوانی یا برنزه استفاده کنید.

با استفاده از یک براش نرم پودر رژگونه را روی گونه پخش کنید. براش را به نحوی روی گونه بکشید تا پودرهای رژگونه و برنزر (کانتور) یکنواخت شوند.

  1. گام پنجم
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گریم و میکاپ گونه عروس 2019

کانتورینگ و هایلایتینگ مکمل یکدیگر هستند. کانتورینگ و برجسته سازی گونه ملزم هایلایت کردن نیز می‌باشد. از یک کرم هایلایتر متناسب با تناژ پوستتان استفاده کنید و آن را با استفاده از براش کوچک کرک دار اعمال نمائید.

هایلایتر را در بالاترین نقطه استخوان گونه‌ها بزنید. در صورتی که هایلایتر ندارید، قادر خواهید بود از رژگونه هلویی یا قهوه‌ای براق بهره ببرید تا میکاپ و آرایش گونه خود را به اتمام برسانید.

نکته: اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که گونه‌های خوش فرم و برجسته ندارید، از یک رژگونه براق یا پودر هایلایتر استفاده کنید و آن را با استفاده از براش روی سیب گونه‌هایتان اعمال نمائید. این کار نمای گونه‌ها را استخوانی جلوه می‌دهد.

  1. گام ششم

مراحل اجرای میکاپ و آرایش گونه به اتمام رسیده و اگر مراحل فوق را به صورت دقیق انجام داده باشید، گونه‌ها باید به طبیعی‌ترین طرز کانتور خورده باشند و با سایه خوردگی، برجسته جلوه یابند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گونه گذاری با گریم و میکاپ