راهنمای انتخاب بهترین آموزشگاه و کلاس گریم و میکاپ با مدارک بین المللی

 

  اگر بخواهیم شما را برای انتخاب بهترین کلاس میکاپ و گریم با مدرک معتبر راهنمایی نماییم بایستی توجه شما را پیرامون چند نکته کلیدی در مورد استاندارد های بین المللی آموزش در جهان جلب نماییم.

همانطور که می دانید آموزش پایه و اساس زیربنایی کشور های پیشرفته می باشد و از سطوح پایین بایستی برنامه ریزی های دقیقی برای آن در نظر گرفته شود که به ذکر چند نکته در مورد انتخاب بهترین کلاس میکاپ و گریم خواهیم پرداخت

  • دوره های آموزشی گریم و میکاپ بایستی به صورت آموزش آکادمیک از سطوح مقدماتی تا سطوح پیشرفته ادامه یابد ، منظور اینکه موسسات و آموزشگاه هایی که این آموزش ها را در پارت های جداگانه به عنوان مثال آموزش مقدماتی به صورت مجزا و آموزش پیشرفته نیز به صورت مجزا برگزار میگردد به دلیل خلائی که در فاصله بین این دو دوره ایجاد می گردد و آموزش ها پیوسته نمی باشند از درجه اعتبار ساقط هستند.

 

 • دوره های آموزشی گریم و میکاپ بایستی توسط اساتیدی که از رزومه قابل قبولی برخوردار می باشند تدریس شود و بر طبق استاندارد بین المللی آن اساتید بایستی در رشته مورد نظر از سوابق تحصیلی مرتبط،سوابق تدریس در کلاس های گروهی و سوابق فعالیت های اجرایی در حرفه مورد نظر برخوردار باشند.

 

 

 • کلاس هایی که در قالب ورکشاپ و در بازه های زمانی کوتاه مدت بدون گذراندن آیتم های پیشنیاز برگزار می گردد از درجه اعتبار ساقط می باشند ، این گونه کلاس ها معمولا در سالن های آرایش و با هزینه های هنگفت برگزار می گردد ، به عنوان مثال شخصی که برای گذراندن دوره آموزشی گریم و میکاپ مراجعه می نماید بایستی آیتم پیش نیاز شناخت آناتومی صورت را گذرانده باشد تا با انواع آناتومی صورت ها و چهره های مختلف آشنایی پیدا نماید تا بتواند عیوب صورت افراد مختلف را رفع نماید.

 

 

 • معمولا مدرکی که پس از پایان دوره مورد نظر دریافت می نمایید نیز بایستی اعتبارات لازم را داشته باشد که در حال حاضر در کشور ایران این مدارک توسط موسسات مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای و وزارت صنعت ، معدن و تجارت صادر می گردد که مدارک سازمان فنی و حرفه ای به دلیل اینکه سرفصل های مورد تدریس به روز نمی باشد و ساعات آموزش بسیار زیادی برای آن در نظر گرفته شده معمولا پر کاربرد نیستند کما اینکه مدارک مورد تایید این سازمان که زمانی در ۸۶ کشور در جهان دارای اعتبار بود هم اکنون به زیر ۱۰ عدد رسیده ، ولی مدارک مورد تایید وزارت صنعت ، معدن و تجارت علاوه بر اینکه بین المللی می باشد از اعتبارات لازم چه در داخل و چه در خارج از کشور برخوردار می باشد.

 

 

 

آموزش قدم به قدم میکاپ

 

آموزش گام به گام گریم صورت و میکاپ از مبتدی تا پیشرفته

همانطور که استاندارد های بین المللی آموزش  در خصوص رشته گریم و میکاپ را در سرفصل قبلی توضیح دادیم در رابطه با آموزش گام به گام گریم صورت و میکاپ از مبتدی تا پیشرفته بایستی به موارد ذیل توجه نماییم:

  • بایستی توجه داشته باشیم سرفصل های رشته گریم صورت و میکاپ از مبتدی تا پیشرفته به صورت اجرایی و منطبق با صنعت یا شغل مورد نظر تدوین شده باشند که در ایران این رشته جزو رشته های بسیار پر درآمد و مرتبط با صنعت wedding طراحی و تدوین شده باشد.

 

 • دوره های آموزشی بایستی از سطوح مقدماتی با رعایت پیش نیاز و هم نیاز تا سطوح پیشرفته ادامه پیدا کند که در سرفصل قبلی مفصل تر به توضیح آن پرداختیم.

 

 

 • توجه داشته باشید دوره های آموزشی گام به گام و جامع گریم صورت و میکاپ از مبتدی تا پیشرفته به دوره های کوتاه مدت ، دوره های آموزشی میان مدت و دوره های آموزشی بلند مدت تقسیم بندی می گردند ، که توصیه ما به شما برای ورود به بازار کار گذراندن دوره های کوتاه مدت اجرایی ۵ تا ۶ ماهه می باشد چراکه دوره های میان مدت معمولا به دلیل تعداد ساعات طولانی هنرجویان را خسته و از هدف اصلی دور می کند و دوره های بلند مدت دانشگاهی این رشته در ایران هیچ کاربردی برای بازار کار ندارند.

 

 

 

 

کلاس آموزش مرحله به مرحله میکاپ و گریم زیبایی عروس

برای آموزش مرحله به مرحله میکاپ و گریم زیبایی عروس بایستی در ابتدا طبقه بندی مناسبی از مطالب آموزشی به صورت ذهنی داشته باشیم که کارشناسان مرکز آموزش خانه صنعت و معدن می توانند در این زمینه شما را راهنمایی نمایند .

منظور از طبقه بندی ذهنی این است که آموزش میکاپ بایستی به صورت آکادمیک و از دروس پیش نیاز این رشته که شناخت آناتومی صورت  ، زیر سازی صورت و … می باشد شروع و در انتها با آموزش میکاپ تخصصی عروس و پرزانته عروس به انتها می رسد ، هنرجویان علاقمند به کلاس آموزش مرحله به مرحله میکاپ و گریم زیبایی عروس بایستی در انتهای کلاس آموزش میکاپ و گریم زیبایی عروس حداقل چند آلبوم که در طول کلاس آموزشی خود جمع آوری نموده اند به عنوان رزومه جهت ورود به بازار کار و حرفه میکاپ داشته باشند.

بنابراین نتیجه می گیریم کلاس های آموزشی میکاپ که در  سالن های زیبایی طی ۴ یا ۵ جلسه به صورت فشرده برگزار می گردد نمی تواند به صورت آکادمیک و علمی شما را برای بازار کار آماده نماید و بیشتر بازار هدف گرم و در آمدزا برای صاحبان سالن های زیبایی می باشد .

 

کلاس آموزش کامل گریم و میکاپ حرفه ای از پایه تا پیشرفته

کلاس آموزش کامل گریم و  میکاپ حرفه ای از پایه تا پیشرفته در مجموعه خانه صنعت و معدن در تهران برای اولین بار به صورت آکادمیک با ارائه مدرک بین المللی و معتبر برگزار می گردد ، در این دوره آموزشی که شامل۴ کارگاه آموزشی می باشد دانشپذیران با موارد ذیل در مدت ۴ ماه جهت ورود به بازار کار این رشته آمادگی پیدا می کنند :

  • کارگاه چهره شناسی و آماده سازی پوست

 

 • کارگاه میکاپ و متعادل سازی صورت

 

 

 • کارگاه پرزانته عروس

 

 

 • کارگاه شینیون

 

 

همچنین درکلاس آموزش کامل گریم و میکاپ حرفه ای از پایه تا پیشرفته  جهت سهولت در برگزاری کلاس ها  و تعدیل هزینه های دانشپذیران به هر گروه آموزشی یک ساک لوازم حرفه ای میکاپ جهت آموزش داده می شود تا در طول دوره بتوانند از ابزار های لازم استفاده نمایند. پیشنهاد می گردد قبل از ورود به کلاس آموزش کامل گریم و میکاپ حرفه ای با کارشناسان این رشته در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن مشاوره تا در این خصوص از راهنمایی های لازم بهره مند گردید. جهت راهنمایی در این خصوص می توانید به آدرس ذیل مراجه و یا با شماره های ذیل جهت ارتباط با دپارتمان گریم و میکاپ مرکز آموزش خانه صنعت و معدن تماس حاصل نمایید. آدرس: صادقیه –بلوار آیت الله کاشانی-بین سازمان برنامه و شقایق۰نبش لاله شمالی-پلاک ۵۴                                                                                                       

دوره آموزش قدم به قدم میکاپ عروس و گریم صورت از صفر تا صد

برای آموزش قدم به قدم میکاپ عروس و همچنین گریم صورت از صفر تا صد نیاز به بک گراند ذهنی خاصی یا آموزش خاصی از قبل ندارید چراکه در این کلاس ها تمامی هر آنچه برای اجرا در بازار کار نیاز دارید از ابتدا به شما توسط اساتیدی که در رشته گریم و میکاپ عروس دارای سوابق تحصیلی مرتبط همچنین سوابق تدریس و همچنین سوابق فعالیت های اجرایی در بازار کار می باشند به صورت کامل آموزش داده می شود. ما معتقدیم اساتیدی که سوابق فعالیت های اجرایی در بازار کار نداشته باشند نمی توانند دانشپذیران را به سمت بازار کار هدایت نمایند ، بنابراین استراتژی مرکز آموزش خانه صنعت و معدن در دوره آموزش قدم به قدم میکاپ عروس و گریم صورت از صفر تا صد این است که دانشپذیران را به سمت ارائه پرتفولیو مناسب جهت ارائه در بازار فعالیت حرفه این این رشته هدایت و با ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس در هنرجویان برای رسیدن به ثروت و در آمد زایی  و کار آفرینی  آن ها را هدایت می نماید.

کلاس میکاپ تخصصی

 

دوره آموزش میکاپ اروپایی از پایه برای مبتدی ها با مدرک بین المللی

در دوره آموزش میکاپ  اروپایی از پایه برای مبتدی ها با مدرک بین المللی معمولا هنرجویان قبل از ورود و همچنین در حین گذراندن دوره ها سوالات بسیاری دارند که در این قسمت سعی داریم به تعدادی از آن ها پاسخ دهیم. هنرجویان معمولا با یک هدف مشخص وارد این کلاس ها می شوند که در آمدزایی از این رشته می باشد و با توجه به در آمد بالای رشته گریم و میکاپ افراد زیادی جذب این رشته می شوند. معمولا افرادی که در این کلاس ها شرکت می نمایند در قدم اول  یا قصد ثبت برند ، ثبت شرکت و یا گرفتن مجوز سالن های آرایشی جهت را ه اندازی شغل و کار آفرینی در این رشته می باشند ، ما به شما می گوییم در قدم اول نیاز به انجام هیچ یک از این کار ها نیست و چون موارد یاد شده تبدیل به ابزاری  برای برخی افراد سود جو شده اقدام به راهنمایی های غلط می نمایند ، در ادامه جهت راهنمایی درست در این خصوص با ما همراه باشید. در قدم اول شما برای ورود به این رشته نیاز به گذراندن یک دوره آکادمیک دارید تا اطلاعات شما در این خصوص تکمیل گردد ، سپس برای اینکه بتوانید خدمات خود را به عنوان میکاپ آرتیست معرفی نمایید نیاز دارید معرفی شوید که این کار خیلی راحت با راه اندازی یک پیج تجاری در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی و همچنین ایجاد سایت جهت معرفی خدمات شما به راحتی امکان پذیر می باشد ، در ادامه اشخاصی که قصد مهاجرت داشته باشند بایستی در لینکدین پیج خود را ایجاد نمایند تا به عنوان یک رزومه مصور قابل استفاده گردد. بعد از انجام کلیه مواردی که به شما گفتیم شما می توانید مخاطبین و مشتریان خود را در مناطقی که حیطه فعالیت شما در آنجا می باشد با قرارداد ساعتی و پروژه ای به سالن های بزرگ جهت ارائه خدمات برده و فعالیت حرفه ای خود را شروع نمایید. پس تا اینجای کار متوجه شدیم در قدم اول فقط نیاز به تخصص و آموزش آکادمیک و حرفه ای داریم و بعد از شروع فعالیت حرفه ای به نحوه ای که به شما آموزش دادیم در قدم های بعدی می توانید ثبت برند و ثبت شرکت داشته باشید ولی انجام اینکار در قدم اول و با توجه به هزینه های خیلی زیاد تقریبا دور از ذهن بود.

 

دوره تخصصی گریم و میکاپ آرتیست حرفه ای عروس

دوره تخصصی گریم و میکاپ آرتیست حرفه ای عروس برای آماده سازی مخاطبین این حرفه جهت ورود به سالن های آرایشی و راه اندازی کسب  و کار در این زمینه طراحی شده است.
دوره میکاپ عروس شامل مفاهیمی از پایه تا پیشرفته است.در بخش اول این کلاس آنچه که آموزش می بینید در مورد آناتمی چهره و تناسبات صورت است. میکاپ آرتیست باید قبل از میکاپ صورت یک عروس اول استراتژی مشخصی برای این کار در نظر بگیرد.یعنی با توجه به تناسبات و ایرادات چهره مدل باید از توان خود در بیرون کشیدن زیبایی  چهره او اقدام نماید.
دوره تخصصی گریم و میکاپ حرفه ای عروس به شما می آموزد که هرچهره ای را چگونه باید آنالیز کنید  و نسبت به همان فرد بهترین میکاپ را در نظر بگیرید.
این اشتباه است که سالن های آرایش برای همه مراجعین خود از یک فرمول استفاده می کنند.
برای آشنایی با سرفصل ها و شیوه برگزاری دوره تخصصی گریم و میکاپ آرتیست حرفه ای از طریق شماره های سایت با همکاران ما در ارتباط باشید.

دوره گریم و میکاپ

 

آموزش تخصصی میکاپ حرفه ای عروس  به صورت کامل در آموزشگاه معتبر

آموزش تخصصی میکاپ عروس باید توسط افرادی انجام شود که علاوه بر تجربه اجرایی در این زمینه تخصص و توان آکادمیک نیز داشته باشند .زیرا در غیر این صورت توان انتقال مطالب و اصول تخصصی را نخواهند داشت.
در میکاپ کامل عروس شما با پیچیدگی های خاص خود مواجه هستید.چهره هر فرد دارای زاویه و خطوط منحصر به فرد خود است.
هرکس تناسبات چهره ای مختص به خود را دارد و اینگونه نیست که بتوان برای زیبایی افراد از یک فرمول مشخص استفاده کرد. در آموزش تخصصی میکاپ اولین نکته شناخت اجزای صورت و تناسبات صورت است.
قبل از میکاپ شما باید زیبایی ذاتی چهره افراد را از طریق متعادل سازی صورت آنها انجام دهید.

مراحل بعدی به میکاپ و زیبا سازی اجزای صورت میرسد. همانطور که گفته شد می توانید دوره های تخصصی آموزش گریم و میکاپ را زیر نظر اساتید برجسته مرکز آموزش خانه صنعت و معدن بگذرانید و به صورت حرفه ای وارد بازار کار این رشته شوید.

 

بهترین آموزشگاه تخصصی گریم و میکاپ و شینیون عروس حرفه ای در تهران

از ویژگی های مهم و ضروری آموزشگاه تخصصی گریم میکاپ و شینیون عروس به سیلابس و مدت زمان معقول آموزش می توان اشاره کرد. هرگز ممکن نیست شما حتی با صرف هزینه های سنگین حرفه میکاپ را به صورت حرفه ای در یک هفته و چند روز یاد بگیرید. بلکه اموزش این دوره در زمان معقول و نیازمند تمرین و آموزش تحت یک سیلابس درسی بین المللی و زیر نظر اساتید باتجربه و باسواد است. تمرین و تکرار شما زیر نظر اساتید متخصص آن هم در زمان معقول از شما افرادی توانمند در زمینه میکاپ علمی خواهد ساخت. اکنون زمان فاصله گرفتن از سبک سنتی و تجربی آموزش میکاپ است.حرفه میکاپ آرتیستی از همیشه بیشتر تبدیل به یک صنعت پولساز و مهم شده است.

ثبت نام کلاس و دوره گریم و میکاپ در معتبر ترین آموزشگاه تهران

برای ثبت نام در معتبرترین آموزشگاه برگزاری کلاس گریم و میکاپ در تهران شما نیاز به پیش زمینه خاصی ندارید.رشته و گرایش تحصیلی شما ارتباطی با آنچه که قرار است در دوره گریم و میکاپ بگذرانید ارتباطی ندارد.ما تمام آنچه که نیاز است به عنوان یک میکاپ آرتیست حرفه ای بدانید به شما آموزش خواهیم داد. شیوه آموزش در آموزشگاه گریم و میکاپ شعبه تهران اقتباس شده از معتبرترین مراکز مد و زیبایی اروپایی است که براساس نیاز داخلی و ویژگی های اختصاصی فرهنگی ما توسط اساتید هیئت علمی تدوین و به شما آموزش داده خواهد شد.

 

ثبت نام دوره پیشرفته آرایشگری در محدوده ی غرب تهران

برای ثبت نام دوره پیشرفته آرایشگری در محدوده غرب تهران قبل از هرچیز باید با کارشناسان دپارتمان گریم و میکاپ در این زمینه مشورت نمایید.
این مهم نیست که رشته شما متفاوت بوده است یا تا امروز هیچ تجربه و آموزشی در این زمینه نداشته اید،تمامی سرفصل های این رشته از ابتد به شما آموزش داده خواهد شد.

برای ارتباط با کارشناسان آموزشی از طریق شماره های سایت با کارشناسان در ارتباط باشید.

کلاس گریم میکاپ و آرایش

درباره کلاس آموزش گریم و میکاپ با جدید ترین متد

دوره های آموزشی آرایش و میکاپ عروس شما را برای فعالیت حرفه ای و پولساز در سالن های آرایشی آماده می کند.
میکاپ آرتیستی یک حرفه چند وجهی و تلفیقی از هنر و مهارت است که طی این دوره شما در این زمینه آموزش خواهید دید.

این دوره چه تفاوتی با کلاس های دیگر دارد؟

در اکثر دوره های آموزشی در زمینه گریم و آرایش به علت نبود دانش فنی و آکادمیک در این زمینه ،دوره توسط آرایشگران تجربی و با هدف انتقال تجارب برگزار می شود و تمام سرفصل ها توسط یک آرایشگر و با سلیقه شخصی تدریس می شود.
اما دوره های گریم و میکاپ مرکز آموزش خانه صنعت و معدن براساس استاندارد بین المللی این رشته در خارج از کشور و در ۴ ترم مجزا تدوین شده است که آموزش در هر ترم بر عهده استاد متبحر در همان ترم است.اساتیدی که در کنار شما هستند علاوه بر تجربه اجرایی دارای سواد آکادمیک این رشته هستند.

کلاس گریم میکاپ و آرایش

 

در آموزشگاه گریم و میکاپ چه توانایی هایی به دست می آوریم؟

آنچه که شما در مدت دوره های آموزشی گریم و میکاپ برای درآمدزایی و راه اندازی کسب کار در این زمینه می آموزید در طی ۴ ترم از سطوح مقدماتی تا فوق حرفه ای برای شما تدوین شده است.بخشی از توانایی های شما در پایان این دوره به شرح زیر است:

 • توانایی تحلیل تکنیکی چهره خود ودیگران و کشف ایرادات بصری چهره
 • تونایی به کار گیری دقیق لوازم میکاپ برای رفع عیوب چهره از طریق کانتورینگ
 • استفاده  از تکنیک جدید هایلایت صورت(استروبینگ)
 • توانایی اجرای انواع سایه پشت چشم (کلاسیک،لایت،اسموکی،گلایمور و ….)
 • کار روی چشم و مژه و تلفیق مژه مصنوعی
 • ایجاد گودی و برجستگی در قسمت های مختلف صورت مانند  گونه ها چانه و …
 • تکنیک های زیبا سازی و آماده سازی پوست برای میکاپ
 • اجرای ۵ مدل میکاپ کامل عروس
 • و ….

 

 

برای آموزش کامل این حرفه چقدر زمان نیاز است

کلاس های جامع گریم و میکاپ در مدت ۵ الی ۶ ماه برگزار می گردد.
حرفه میکاپ آرتیستی درکنار انکه شغلی پولساز است نیاز به تمرین و آموزش و فرصت کافی نیز دارد.

سرفصل های آموزشی به صورت آموزش قدم به قدم در نظر گرفته شده اند و فرض بر این است که شما هیچ تجربه یا آموزش قبلی در این زمینه ندارید.

برای اطلاع دقیق از زمان کلاس ها و راهنمایی تخصصی قبل از هر چیز از طریق شماره های مرکز با کارشناسان دپارتمان گریم و میکاپ ارتباط بگیرید.