آموزش گریم

 

عناوین آموزشی دروه طراحی گریم و میکاپ(makeup artist course ):

صورت همه انسان ها در حالت ایده آل برای زیبایی حد اکثری  باید دارای یک سری تناسبات مشخص باشد و هر کس نسبت به ویژگی های شخصی ممکن است در این کارگاه دانشپذیران با شناخت اجزای صورت و تناسبات آن قادر خواهند بود ایرادات چهره افرادی که به ایشان برای میکاپ مراجعه می کنند درک کنند و تحلیل کنند که این شخص نسبت به موقعیتی که بناست در آن قرار بگیرد چه استراتژی آرایشی را باید برای آن در نظر گرفت.

 

کارگاه چهره شناسی(Face analysis):

در این کارگاه از آموزش گریم هدف آشنایی با آناتومی صورت و در پی آن شناخت تناسبات صورت است.

کارگاه چهره پردازی و رفع عیوب( Pulling faces):

 

هدف از این کارگاه دوره  آموزش گریم  شناخت ابزار گریم و اصول رفع معایب چهره است.در کارگاه قبل توانایی شناسایی عیوب چهره را بدست آورده بودیم و در این کارگاه ابزار و شیوه رفع این عیوب را می شناسیم.

 

کارگاه هنر میکاپ و چهره آرایی(makeup artist):

چهره ای که در کارگاه های قبلی ایرادات اصلی آن شناسایی و رفع شده و اکنون به حالت متعادل درآمده در این کارگاه با شناخت لوازم میکاپ و اصول زیباسازی اجزای صورت شامل لب-گونه-چشم ها و بینی و … زیبایی بیشتری به دست می آورد.

در آموزش گریم  و میکاپ یک نکته مهم این است که میکاپ آرتیست(طراح میکاپ)با تعیین معیارهای صورت هرکس بتواند صورت او را مطابق با زیبایی چهره اش بهتر نمایش دهد.اگر به این ترتیب عمل شود کمتر آرایش تکراری در میان مدل ها می توان یافت.

موارد آموزشی این کارگاه از آموزش گریم به طور خلاصه:

  • شناخت انواع پوست و شیوه رفع عیوب پوست های مختلف.
  • استفاده از سایه ها برای جوان سازی و رفع عیوب چهره.
  • تکنیک سایه زدن چشم ها
  • تکنیک کشیدن و ابرو ,خط چشم و …
  • تکنیک زیبا سازی گونه ها ،بینی،چانه و پیشانی.
  • طراحی روی ناخن و استفاده از مژه مصنوعی.
  • کانتورینگ و فیکس کردن نهایی میکاپ.

 

کارگاه میکاپ تکنیکال ( Makeup Technique):

در این کارگاه ابزارهای گریم تکنیکال و نامتعادل سازی را آموزش خواهید دید.

تکنیک استفاده از لاتکس-تکنیک تغییر سن تا ۱۵ سال و اصول استفاده از میکاپ در صنعت مد،سینما،تبلیغات و … .

کارگاه نرم افزارهای  شبیه سازی آموزش گریم (Makeup simulation):

یکی از مشکلات کار روی چهره عدم اطمینان مشتری و گریمور از طرح نهایی چهره است و معمولا این نگرانی وجود دارد که طرح نهایی مورد قبول مجری یا مشتری نباشد.  در این کارگاه با آموزش نرم افزار های شبیه سازی گریم و اجرای گریم و آرایش قبل از اجرا روی نرم افزار میتوانیم با دید بازتری نسبت به استراتژی گریم قدم برداریم.

توانایی دانشپذیران بعد از گذراندن این دوره:

یک گریمور برای موفقیت در شرایط مختلف باید علاوه بر توانایی متعادل سازی و نامتعادل سازی چهره به آرایش(makeup)و چهره آرایی هم مسلط باشد.

چهره پرداز به علت توانایی که در تشخیص عوامل زیبایی،زشتی،جوانی،پیری و … بدست آورده است می تواند نیاز مخاطبین و مشتری هابا سلایق مختلف را نسبت به درخواست آنها اجرا نماید.

زمینه فعالیت های  پیش روی هنرجویان پس از اتمام دوره:

۱- استفاده شخصی به عنوان میکاپ آرتیست برای خود و اطرافیان خود.

۲- فعالیت در سالن های آرایش به عنوان طراح گریم و میکاپ آرتیست یا فعالیت فردی.

۳- طراح و مجری گریم  در تیزها و مجلات تبلیغاتی که محتوای تصویری را پوشش می دهند.

۴- طراح و مجری گریم در هنرهای بصری و نمایشی و تصویری.

این دوره برای شما مناسب است اگر:

 

  • از تحلیل آناتمی صورت افراد و زیبایی خود و دیگران لذت می برید.

 

  • قصد راه اندازی سالن های میکاپ و مد را دارید.

 

  • میخواهید به عنوان طراح گریم و مجری میکاپ در صنعت مدلینگ کسب درآمد نمایید.

پیج اینستاگرام دپارتمان آموزش گریم و میکاپ

مقاله های آموزشی گریم

اندازه های ایده آل اجزای چهره

فاصله ی دو چشم در صورت ایده آل به اندازه ی یک چشم است.فاصله ی گوشه ی خارجی چشم تا رستنگاه مو در دو طرف در هر قسمت به اندازه ی طول یک چشم می باشد.

پس می توان گفت :در عرض چهره پنج چشم داریم

طول بینی به اندازه ی طول گوش است و عرض بینی به اندازه ی طول چشم از خود فرد می باشد

سر ابرو منطبق  با خطی که از گوشه ی داخلی چشم بگذرد. انتهای ابرو منطبق با خطی است که از پره ی بینی و گوشه ی خارجی چشم بگذرد و به انتهای ابرو برسد.

فاصله ی ابرو با چشم ، در چشم بسته، ه اندازه ی عرض یک چشم ، در مرکز و با چشم باز به اندازه یک عنبیه چشم شخص باشد .

طول دهان منطبق با دو خطی که از دو طرف به حالت مستقیم به مردمک چشم برسد. عرض لب بالا با عرض لب پایین باید مساوی باشد

فاصله ی لب بالا تا بینی نصف فاصله ی لب پایین تا نوک چانه بوده و برجستگی دو طرف لب بالا باید رو به سوراخ بینی باشد.

 متعادل سازی اشکال هندسی چهره ( مربع ، مستطیل ، مثلثی …)

برای برطرف نمودن معایب چهره شناخت شکل هندسی چهره از عوامل مهم است . با استفاده از عمل سایه روشن و متعادل نمودن چهره ، اشکال متفاوت را به چهره بیضی که یک چهره ایده آل است درآورید.

توجه :در انجام سایه و روشن با توجه به سلیقه آرایشگر و مشتری می توان تفاوت سایه و روشن را در بعضی از صورت ها ۴ الی ۵ درجه نیز انجام داد. فون روشن را می توان با تون رنگ پوست ترکیب کرده و کار روشنی دادن را انجام داد .برای ایجاد تیرگی فون تیره را با توان سرد رنگ پوست مخلوط کرده و استفاده کنید . فون زمینه را هم پایه پوست مصرف کنید .

آموزش گریم  ( فرم فک در چهره های مختلف و متعادل سازی آن )

برای افرادی که دارای چانه بلند و پهن می باشند تیرگی را در قسمتزیر استخوان فک تا روی چانه حرکت دهید و به سمت داخل و بالا محو کنید .همچنین برای از بین بردن فک و چانه تیز تیرگی را تا زیر استخوان فک بکشید و تا زیر استخوان چانه ادامه داده و تا لبه پایین محو کنید . سپس روی استخوان چانه و فک روشنی داده و محو آن را به دو طرف انجام دهید .
نکته یک : افرادی که دارای فک چهارگوش و بزرگ هستند تیرگی را به شکل منحنی در قسمت زیر استخوان فک کشیده و محو آن را به طرف بالا انجام دهید .
نکته دو: برای افرادی با چانه بلند و تیز که دارای فک نرمال می باشند . در قسمت زیر استخوان چانه به شکل نیم دایره تیرگی داده و محو آن رابه سمت بالا انجام دهید .

آموزش گریم  ( مطلب آموزشی )

از وظایف گریمور عروس ، توانایی متعادل نمودن چهره می باشد.همچنین باید قادر باشد آرایش ملایم و غلیظ مناسب ، طریقه  آماده سازی صورت قبل از آرایش ، مراقبت های بعد از آرایش را انجام داده و در نحوه ی آرایش کودکان نیز تخصص کافی داشته باشد .

سایه روشن

برای این که بتوانید چهره را متعادل سازی نمایید ، باید از تکنیک سایه روشن استفاده کنید . تکنیک  سایه زدن ، در مواقعی که می خواهید، چهره را لاغر کنید و اعضای چهره را دراز ،کوچک یا گود نشان دهید ،مورد استفاده قرار می گیرد و زمانی که بخواهید چهره را چاق نشان داده ، یعنی به آن حجم بدهید یا برجسته ،بزرگ یا گود کنید ، تکنیک روشنی استفاده می شود.

هم چنین برای این که سایه روشن ، نتیجه ای که ما می خواهیم بدهد، نور و رنگ نیز باید مناسب باشد. در غیر این صورت ،سایه روشن دیده نخواهد شد.

دکر این مطلب ضروری است که سایه روشن در کنار یکدیگر قرار دارد و تکمیل کننده هم می باشند .اگر تکنیک سایه روشن ، کنار هم به درستی انجام نشود چهره کثیف و تاریک دیده می شود.

انتخاب درجه فون سایه روشن و تون آن به فون زمینه ، نور و وسعت مکانی که مشتری قصد دارد به آن جا برود بستگی دارد.

برای سالن های کوچک ، تفاوت سایه روشن را ۱ درجه تا فون زمینه ،برای سالن های متوسط تا درجه ۲ و برای سالن های بزرگ اختلاف سایه روشن را از فون زمینه تا ۳ درجه نیز می توانید انتخاب نمایید .( یعنی اگر فون زمینه شماره ۴ انتخاب شود ، برای سالن های متوسط فون تیره شماره ۶ و فون روشن شماره ۲ انتخاب می شود .

همان طور که گفته شد با تکنیک سایه روشن می توانید چهره را تغییر داده و آن را متعادل یا نامتعادل کنید . عمل متعادل کردن چهره که با تصحیح یا برطرف کردن نقایص چهره همراه است، در گریم کرکسیون نامیده می شود.

کرکسیون که همان عمل رتوش چهره است ، با هدف تعادل بخشیدن بین فرم  و اعضای چهره انجام می گیرد.

مقالات ما در مورد آموزش گریم را حتما دنبال کنید

این مطلب چقدر برایتان مفید بود ؟
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.35 (46 رای)