آموزش گونه گذاری با گریم و میکاپ

آموزش گونه گذاری با گریم

آموزش گونه گذاری با گریم و میکاپ که بسیاری از بانوان ترفندهای این سبک آرایش را در نظر نمی گیرند. آنان تصور می کنند که با سرخ نمودن محدوده گونه و گاها با برنزی کردن استخوان گونه آرایشی جذاب انجام داده اند ولی واقعیت فراتر از این باور اشتباه است. در زیر به برخی از نکات میکاپ گونه پرداخته می شود.

گونه گذاری با گریم

  • در گریم گونه لازم است نوع پوست خود را بشناسید.

در گریم گونه می بایست نوع و رنگ پوست خود را به خوبی بشناسید. این شناخت کمک می کند تا از سرخ شدن زیاد گونه ها اجتناب نمایید. افرادی که پوست خشک دارند برای مرطوب ساختن پوست باید از کرم روشن کننده استفاده کنند. سایر افراد در آرایش می توانند از پودر براق کننده بهره ببرند.

اگر که نوع پوست شما تیره است، در میکاپ خود برای برجسته نشان دادن گونه حتما از رنگ هایی چون نارنجی یا دارچینی استفاده نمایید.

  • برای گونه گذاری می بایست از حالت صورت خود مطلع باشید.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین کلاس گریم و میکاپ با استاندارد بین المللی 2020

هر حالت صورتی یک نوع خاص از گریم گونه و آرایش را طلب میکند. اگر که صورت شما از نوع گرد است، بهتر است از بالای گوش و بر روی استخوان فک شروع به کشیدن براش نمایید. این امر باعث می شود که گونه گذاری به چهره شما حالت کشیده ای دهد. برای صورت های مربعی پیشنهاد می شود که به جای کشیدن براش از گوش، تنها رنگ سرخ را روی سیب گونه پخش کنید. در صورت های مربعی نیز آرایش خود را از کنار گوش آغاز نمایید ولی به صورت زاویه دار بر روی استخوان فک بکشید.

  • طبیعی نشان دادن گونه

در گریم گونه برای طبیعی نشان دادن میکاپ پیشنهاد می شود که از یک براش زاویه دار استفاده نمایید. سپس با توجه به نوع حالت صورت، طرز صحیح گونه گذاری را انتخاب نموده و اقدام به پخش نمودن رنگ نمایید. توجه کنید در این نوع آرایش پس از کشیدن رنگ بر روی گونه، براش را از پایین به سمت بالا بکشید تا سرخی گونه حالت طبیعی داشته باشد.

  • گریم گونه در صورت های عروسکی و مجسمه ای
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گریم و میکاپ صورت اروپایی

در گریم گونه اگر که مایلید صورت عروسکی و یا اصطلاحا مجسمه ای داشته باشید، دقیقا رنگ قرمز را بر روی خط گونه خود بمالید. سعی کنید رنگی که در نوع گونه گذاری انتخاب می نمایید از رنگ فعلی پوست شما دو درجه تیره تر باشد.

  • گونه به حالت شبح

در این  نوع گریم گونه رنگ قرمز را به دور سیب گونه پخش کنید. سپس از هایلایت هایی در بخش بالایی رنگ قرمز استفاده نمایید. اگر که مایلید میکاپ گونه شما درخشندگی بیشتری داشته باشد می تواننید از انواع هایلایت های مایع استفاده کنید.

گریم طبیعی گونه

  • نوع آرایش گونه در روز و شب

گریم گونه در روز و شب بسیار متفاوت است. نور روز باعث می شود تا آرایش سنگین یا پلاستیکی و غیر طبیعی جلوه کند. اما در شب می توانید از میکاپ سنگین و عمیق تر استفاده نمایید. برای برجسته نمودن گونه در شب حتما از براق کننده ها استفاده کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
جامع ترین دوره آرایشگری زنانه با مدرک بین المللی