آیا رشته طراحی لباس خوب است؟

آموزش طراحی لباس

آیا رشته طراحی لباس خوب است ؟ این جمله معمولا از جانب افرادی که می خواهند طراحی لباس را یاد بگیرند شنیده می شود.مشخص است که طراحی لباس در ایران نیز جزو مشاغل لوکس به حساب می اید.این رشته با حضور اساتید مجرب و حرفه ای ، با ارائه مدرک بین المللی و کلاس ها به صورت مبتدی تا پیشرفته در مرکز اموزش خانه صنعت و معدن اموزش داده میشود.

کلاس طراحی لباس

بازار کار رشته طراحی لباس در ایران

در ایران بیشتر طراحان لباس مشغول طراحی مانتو هستند. درآمد طراحان لباس در شرکت های خصوصی بستگی به مهارت و تجربه می باشد .  آمار دقیق  از وضعیت درآمد صاحبان این حرفه در ایران وجود ندارد و به دلیل نبود قانون کپی رایت و عدم ارتباط خوب طراحان با تولید کنندگان و کپی از نمونه های طراحی خارجی شرایط کار در ایران برای صاحبان این حرفه کمی دشوار است که نیازمند حمایت های سازمانی و رعایت قانون کپی رایت است . برخی از فارغ تحصیلان این رشته در شرکت های نساجی و شرکت های خودروسازی جهت طراحی روکش صندلی ماشین فعالیت می کنند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
جامع ترین دوره آموزش طراحی لباس و مد در تهران

دوره طراحی لباس

چرا باید انواع فیگورها در طراحی لباس را بشناسیم ؟

از سر فصل های مهم آموزشی طراحی لباس طراحی فیگور است  که مباحث اصول طراحی تناسبات طولی و عرضی بدن و تناسبات طراحی اسکلت و  همین طور طراحی ماهیچه و اندام و… است .

برای ترسیم فیگورهای متفاوت باید تمرین بسیاری انجام دهید .با کشیدن فیگور های مختلف می توانید اطلاعاتی که مورد طرح  لباسی  که در ذهن دارید ارایه دهید بنابراین ترسیم انواع فیگور مهارت بسیار مهم است زیرا رسم طرح یک لباس اولین و مهم ترین گام در جهت پیاده سازی ایده و اجرا

می باشد.

آموزش طراحی لباس

ثبت نام در کلاس طراحی لباس

برای اشنایی بیشتر با سرفصل های این رشته قبل از ثبت نام لطفا با دپارتمان طراحی لباس ما از طریق واتس اپ و شماره های سایت در ارتباط باشید.

موفق و پیروز باشید.