از پخش کننده و رفلکتور استفاده کنید

آموزش عکاسی

تکنیک عکاسی

آموزش عکاسی

تکنیک عکاسی

از پخش کننده و رفلکتور استفاده کنید

اگر سایه ها خیلی تاریک هستند از رفلکتور استفاده کنید تا نور را روی صورت مدل منعکس کنید، یا از فلاش پر کننده استفاده کنید. معمولا یک طرف رفلکتورها نقره ای و طرف دیگر آن ها طلایی است؛ طرف طلایی آن ها اندکی نورپردازی را گرم می کند.
من برای نرم کردن نورپردازی پرتره های فضای باز ، از پخش کننده ها و رفلکتورهای باز شونده استفاده می کنم.رفلکتور برای پر کردن سایه عالی است و نور را ملایم می کند . هنگام عکاسی در آفتاب مستقیم ، یک پخش کننده را بین مدل و خورشید طوری قرار دهید که مدل در سایه ی پخش کننده قرار گیرد.برای نورهای ملایم تر،رفلکتور را طوری خم کنید که به سمت سوژه گوژی پیدا کند. اگر می خواهید نور متمرکزتری داشته باشید,رفلکتور را طوری خم کنید که به سمت مخالف سوژه گوژی پیدا کند .

فرآیند HDR

 

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب عکاسی ضد نور یا سیلونت

برای ساختن عکس های ، شما باید چند عکس با نوردهی های متفاوت و فقط شاتر متغیر بگیرید. خوشبختانه، دوربین ها قابلیتی  به نام محدوده بندی دارند که خودش گرفتن عکس هایی با نوردهی های متفاوت را به عهده می گیرد. محدوده بندب ، به زمان عکاسی با فیلم باز می گردد.چون عکاسان فیلم ، تا قبل از ظهور عکس ، نمی توانستند بفهمند که آیا نوردهی عکس شان درست بوده یا نه ، یک سری عکس با نوردهی متفاوت می گرفتند تا خاطر جمع شوند نوردهی یکی از آن ها درست است. در عکاسی با فیلم، ما محدوده بندی می کنیم و از بین گروهی از عکس ها ، یک عکس را انتخاب می کنیم.

، محدوده بندی می کنیم و سپس ، بهترین قسمت های همه ی عکس را با هم ترکیب می کنیم و یک عکس از آن ها می سازیم.HDR

HDR با استفاده از سه پایه ، همیشه عکس تان شارپ تر می شود. اما می توان در طول روز ، عکس های

 روی دست هم گرفت، به شرطی که از محدوده بندی استفاده کنید و دوربین را در تمامی عکس ها یک جا ثابت نگه دارید.

 

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
فوکوس کردن در تاریکی