اصول آموزش و آشنایی با عکاسی معماری چیست؟

آموزش و آشنایی با عکاسی معماری چه اصولی دارد؟
آموزش و آشنایی با عکاسی معماری، به شما کمک می کند که حتی در زوایای ساختمان های تاریک، عکس هایی روشن و واضح بگیرید و یا در فضای باز در شب، عکس های حرفه¬ای از بناهای مختلف تولید کنید.
عکاسی معماری یا Architectural photography عکاسی از ساختمان ها و سازه های مشابه است که از لحاظ زیبایی شناختی، نمایشی دقیق از موضوعات آنها را در اختیار دیگران قرار می¬دهد. عکاسان معماری معمولا از تکنیک های تخصصی و دوربین ها و تجهیزات مختلف استفاده می کنند تا مجموعه منحصر به فردی از عکاسی از خانه ها و ساختمانها را ارائه دهند.
مزایای عکاسی معماری چیست؟
امروزه در فرهنگ مدرن، عکس ها با مقدار زیادی از تجربیات فیزیکی و فضایی معماری در هم آمیخته¬اند، و روش های مستقیم و گسترده¬ای برای برقراری ارتباط با شکل واقعی محیط ساخته شده پیرامونمان ارائه می-دهند. از مزایای عکاسی معماری این است که به مردم اجازه می دهد تا از ساختمان هایی که هرگز در طول عمر خود از فرصت دیدن آنها بهره مند نیستند، درک بصری پیدا کنند. عکاسی معماری، ساختمان را به مخلوقی مانا و خارج از زمان تبدیل می¬کند، و این تسکین را برای معماران فراهم می¬کند که آثار معماری¬شان یک قدرت پایدار و بالاتر از زمان است.

چه نکاتی برای بالا بردن کیفیت عکاسی معماری نیاز است؟
در آموزش و آشنایی با عکاسی معماری لازم است موارد زیر را رعایت نمایید:
– عکس گرفتن در انواع شرایط آب و هوایی و زمان¬های مختلف روز، عکاسی یک مجموعه از تصاویر در زمان های مختلف روز و یا حتی در شرایط مختلف آب و هوایی می¬تواند به شما کمک کند یک داستان کامل از رابطه ساختمان با محیط آن را نقاشی کنید.
– نورپردازی خوب، صرفنظر از زمان عکسبرداری، نورپردازی خوب همیشه باید یک اولویت باشد تا ساختار خاصی را در عکس بوجود آورد.
– به دنبال یک زاویه منحصر به فرد باشید. پیدا کردن یک زاویه متفاوت از جزئیات ساختمان می¬تواند یک عکس فوق¬العاده ایجاد کند.
– از اینکه مردم در زمینه عکس باشند، نترسید. عکاسی معماری بدون آنها زیبایی خالص خود را ندارد.
– از ابزارهای پردازش پس از عکاسی استفاده کنید. پردازش تصاویر با اصول آموزش و آشنایی با عکاسی معماری، به شما این امکان را می¬دهد که عکس¬های خود را کاملا مطابق با فضای مورد نظر خود بسازید.
– سرمایه گذاری در تجهیزات عکاسی مناسب، اگر در مورد شروع به کار با عکاسی معماری با کیفیت بالا جدی هستید، با سرمایه گذاری در تجهیزات مناسب، کارهای بزرگی خواهید کرد. از جمله با استفاده از فیلتر پلاریزه، می¬توانید به عکس، کنتراست اضافه کرده و به ایجاد تصاویر منحصر به فرد بپردازید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش اصول نورپردازی در عکاسی

چه تجهیزاتی برای عکاسی معماری مورد نیاز است؟
لیست تجهیزات اساسی در آموزش و آشنایی با عکاسی معماری عبارتست از:
– دوربین دیجیتال SLR، به طور نمونه Nikon D300 و Nikon D200.
– لنز ۱۲ میلیمتری مثل سیگما ۱۲ میلیمتری که دارای اعوجاج صفر است.
– سه پایه با دسته¬های قابل تنظیم، برای تولید تصاویر با کیفیت بالا ضروری است.
– استفاده از سوکت Hotshoe در دوربین، برای دادن یک فلاش کوتاه از نور شدید، جهت استفاده از نورپردازی در عکاسی معماری لازم است.
– واحد های فلش به طور مثال از شش SB-800 استفاده کنید.
– دیسک Expo، توازن رنگ سفید، در شرایطی که چندین نوع نورپردازی وجود دارد، مشکل بزرگی است که با یک دیسک Expo حل خواهد شد.