آموزش طراحی لباس عروس رویایی و شیک ۲۰۲۰ ،برای انکه بتوانید لباس عروس زیبا و منحصر به فرد خود را طراحی کنید، ابتدا باید اموزش طراحی لباس را بگذرانید. همچنین لباس عروس طراحی شما باید مطابق با اخرین تغییرات در این حرفه و مدرن باشد تا بیشتر دیده شود.. ..در طراحی لباس عروس به غیر از پارچه باید به نکات دیگری همچون چاقی یا لاغری عروس، قد بلند و یا کوتاه عروس و… توجه کرد.

طراحی لباس عروس

هر آنچه باید در مورد طراحی لباس عروس بدانیم

طراحی یک لباس عروس به نظرکار اسانی نمیاید و مشکل است؛ اما اگر از جمله افرادی هستید که دوست دارید لباس مهمترین شب زندگی خود و یا عزیزانتان را با ایده و سلیقه ی شخصی خودتان طراحی و اماده کنید و یا حتی به عنوان یک منبع درامد به اموزش طراحی لباس عروس مینگرید‍‍‍؛ با کمی کمک میتوانید به راحتی به دلخواه خود دست ‍یابید.برای انکه بتوانید طراحی لباس عروس را شروع کنید لازم است که اطلاعات خود را درباره ی این طراحی خاص و ترفند ها و ملزومات ان بالاببرید.

 •  ابتدا باید از انچه که در ذهن دارید یک الگو طراحی کنید که این کار رامیتوانید هم به روش سنتی با دست انجام بدهید و هم میتوانید به سبک مدرنیزه تر از الگوهای رایانه ای کمک بگیرید. ‍‍‍بنابراین علاوه بر خلاقیت در طرح یک ایده توانایی روی کاغذ اوردن ان را نیز باید داشته باشید و یا کسب نمایید.
 • برای اموزش طراحی لباس عروس لازم است که انواع  منسوجات را نیز بشناسید. با دانستن ویژگی های مختلف انها میتوانید بهتر درباره ی دوخت انها در قسمت های متفاوت الگوی مورد نظر خود تصمیم بگیرید. مثلا شناخت انواع تورها که یکی از قسمت های اصلی برای زیباتر کردن یک لباس عروس است.
 • بعد از اموزش بهتر است که ابتدا شروع به دوخت لباس مورد نظر به شکل کوچکتر و با یک تور ارزان قیمت تر نمایید زیرا با این کار هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی میکنید. بعد از اطمینان از تمام جوانب طرح خود و برطرف کردن ایرادات احتمالی و توجه به جزییات ، میتوانید به راحتی شروع به دوخت لباس عروس مورد نظرتان نمایید.
 • حال الگوی لباس را با توجه به سایزهای گرفته شده از خود یا فرد مورد نظر اماده میکنیم و شروع به دوخت لباس عروس در سایز واقعی و با تور اصلی میکنیم. لازم است اندازه ها ی تهیه شده دقیق و کامل باشند تا لباس متناسب با اندام فرد مورد نظر باشد اگر برای خودتان لباس عروس اماده میکنید در گرفتن اندازه های دقیق از فرد دیگری کمک بگیرید.
 • بعد از دوخت و اماده شدن لباس ، زمان به تن کردن ان و برطرف نمودن اشکالات احتمالی دوخت و اخرین تغییرات است. با دقت در طراحی و انجام مراحل ذکر شده میتوانید ، در زمان اتمام کار لباس با رضایت و ارامش بیشتری از نتیجه زحماتتان لذت ببرید. اما اگرحتی ایراداتی در کارتان وجود داشت با کمی زمان و حوصله کردن قابل برطرف شدن خواهد بود بنابراین نگران نباشید.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش چند ترفند ساده برای طراحی لباس کودک

اموزش طراحی لباس عروس

 

چند گام آموزشی برای طراحی یک لباس عروس رویایی و شیک

برای انکه بتوانید یک لباس عروس زیبا و رویایی طراحی و اماده کنید، این نکات را باید در نظر داشته باشید:

 • متناسب بودن لباس با توجه به اندام عروس
 • خواست و سلیقه شخص عروس
 • تزیینات و جزییات لباس عروس

از انجایی که لباس عروس در هر سایز و مدلی باید تهیه شود لازم است که باترفندهایی به زیباتر کردن هرچه تمام تر این لباس در تن عروس کمک کرد. مثلا:

 • قد لباس عروس: با توجه به قد فرد ، فصل برگذاری عروسی و سلیقه شخص عروس باید انتخاب شود. که میتواند بلند و یا کوتاه باشد.
 • استین های لباس عروس: با انکه لباس عروس بدون استین و دکلته طرفداران زیادی دارد، اما لباس عروس استین بلند نیز زیبایی و شیکی خاص خود را دارد. استین های این نوع لباس عروس ها معمولا از جنس تور هستند تا جلوه زیباتری به لباس ببخشند. همچنین از مدل های دیگر استین در لباس عروس میتوان به استین حلقه ای و یقه قایقی اشاره کرد که هر کدام طرفداران خاص خود را دارد.با این حال  با توجه به اندام عروس و فصل برگذاری عروسی میتوان استین لباس عروس را انتخاب کرد.
 • تور عروس: تور عروس را نیز میتوان بلند یا کوتاه ،ساده یا چین دار انتخاب کرد. دراین مورد قد عروس و اندام عروس بسیار اهمیت دارد.
 • دامن لباس عروس: دامن لباس عروس را میتوان به شکل چین دار و یا مدل ماهی درست کرد. باز هم اندام عروس ، قد عروس و همچنین قد و اندام داماد برای انتخاب نوع دامن عروس اهمیت دارد.
 • لباس عروس مناسب افراد لاغر: تقریبا میتوان از تمامی مدل های لباس عروس برای این افراد استفاده کرد و تور های طبقه طبقه انتخاب نمود. برای کمتر دیده شدن لاغری فرد میتوان از چین زیاد در لباس عروس استفاده کرد.
 • لباس عروس مناسب افراد ریز نقش: این افراد بهتر است از طرح های عمودی استفاده شود. دنباله ی لباس عروس را بهتر است بلند انتخاب کرد و همچنین برای بلند تر دیده شدن عروس تور و شنل بلندتری برای انها در نظر گرفت.
 • لباس عروس مناسب افراد چاق و درشت اندام: برای این افراد بهتر است از طرح های افقی استفاده شود و همچنین میتوان در لباس چین های زیاد قرار داد تا قسمت های چاق بدن کمتر دیده شوند. برای این عروس ها باید ازتورهای سر بلند و ساده و از حریر در لباس استفاده شود و برای زیباتر شدن لباس عروسشان باید بالاتنه را بلند در نظر گرفت تا اندام عروس لاغرتر به چشم بیاید.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ساده طراحی لباس روی کاغذ با متد جدید 2020

در طراحی لباس عروس میتوان از وسایل جانبی زیادی مانند کمربند ، دستکش ، چتر ویا غیره با توجه به سلیقه عروس استفاده کرد همچنین از سنگ های تزیینی برای جلوه و گل برای تزیینات لباس تور و شنل عروس میتوان بهره برد.

لباس عروس رویایی