انتخاب بهترین لنز برای عکاسی مدلینگ

انتخاب بهترین لنز برای عکاسی مدلینگ

انتخاب بهترین لنز برای عکاسی مدلینگ، همه چیز در مورد قرار گرفتن یک مدل با لباس زیبا، در مکان و زمان مناسب و با نورپردازی ایده آل است، داشتن لنز مناسب در این نوع عکاسی می‌تواند موجب تفاوت در ثبت عکسی منحصر بفرد و یا تصویری ناخوشایند و بی کیفیت شود. بهترین لنز برای عکاسی مدلینگ ، بزرگتر بودن دیافراگم لنز موجب می‌شود نور بیشتری به حسگر دوربین وارد شود،در این شرایط عکاس مد می‌تواند برای یک سناریوی مشخص عکاسی، تصاویر را با سرعت بالاتر شاتر بگیرد و از تاری حرکت جلوگیری کند زیرا مردم همیشه در حال حرکت می‌باشند.

در ادامه به معرفی بهترین لنزها برای عکاسی مدلینگ می‌پردازیم:

انتخاب بهترین لنز برای عکاسی مدلینگ

بهترین لنزها در عکاسی مدلینگ

  • لنز ۵۰ میلی‌متر (Fifty Nifty)

۵۰ میلی‌متر اغلب “پنجاه پنجاه” نامیده می شود زیرا لنزی است که وقتی افراد به عکاسی DSLR علاقه مند می شوند با آن شروع می کنند، در یک حسگر فریم کامل، این لنز چیزی را نشان می‌دهد که چشمان شما به طور طبیعی مشاهده می کنند و یک راه عالی برای گرفتن زیبایی بدون تحریف است، ۵۰ میلی‌متر منبع خلاقیت در عکاسی مدلینگ است.

  • لنز ۵۰ میلی‌متر
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
عکاسی و نورپردازی مدلینگ در شب

لنز ۸۵ میلی‌متر، انتخاب کلاسیک ۸۵ میلی‌متر به نسبت ۵۰، لنز قوی تری است، فاصله کانونی بیشتر آن، برای تصویری شفاف، ایده آل است، ۳۵  تکنیک فشرده را به تصاویر شما در عکاسی مدلینگ اضافه می کند که برای عکس های نزدیک بسیار مناسب است.

  • لنز ۳۵ میلی‌متر

در فیلم های قدیمی، بیشتر عکاسی ها با لنز ۳۵ عکسبرداری می شدند و تفاوت زیادی در سال ۲۰۱۹ به وجود نیامده است، زیرا گوشی های آیفون از یک منظر مشابه با این لنز هستند. لنز ۳۵ میلی‌متر، عدسی همه کاره ای است و به دلیل چشم انداز منحصر به فردی که در عکاسی مدلینگ فراهم می کند، از آن استفاده می‌شود.

  • لنز تله فوتو(Telephoto)

لنز تله فوتو اغلب لنزهای رویایی برای افراد تازه وارد و یک مدعی عالی برای تصاویر مد است. بسته به نوع تصویری که شما تولید می‌کنید، لنزهای تله فوتوی مناسب، برای عکاسی مدلینگ ضروری هستند، این لنزها برای سواحل و دیگر مکانهای گسترده که در آن مسئله کمبود فضا وجود ندارد، عالی می‌باشند.

  • لنزهای زوم یا پرایم (Primes or Zoom)
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آشنایی با ترفند های جالب عکاسی فرمالیته

زوم و پرایم دو نوع اصلی از لنزها هستند، لنزهای زوم در محدوده کانونی متغیر (مانند ۷۰-۲۴ میلی‌متر و ۲۰۰-۷۰ میلی‌متر و غیره) قرار دارند که هر لنز را بسیار متنوع می کند، لنزهای زوم این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید طیف گسترده ای از عکس ها را در عکاسی مدلینگ بگیرید. لنزهای پرایم دارای فاصله کانونی ثابت (۲۴ میلی‌متر ، ۳۵ میلی‌متر ، ۵۰ میلی‌متر و غیره) هستند و اغلب وضوح و کیفیت برتر تصویر را ارائه می دهند، آنها معمولاً کوچکتر و سبکتر از لنزهای زوم هستند.