با این آموزش شیک ترین لباس مردانه را طراحی کنید

با این آموزش شیک ترین لباس مردانه

با این آموزش شیک ترین لباس مردانه را طراحی کنید.آشنایی با مد یکی دیگر از فاکتور های مهم در طراحی لباس مردانه است. اگر می خواهید در طراحی لباس موفق باشید باید هر آنچه که در دنیای مد اتفاق می افتد را بدانید. شاید از نظر خودتان فرد خلاق و باهوشی باشید، اما این را بدانید در طراحی لباس هرچقدر ادعا داشته باشید، تنها قطعه ایی از یک کوه یخ شناور هستید.

با این آموزش شیک ترین لباس مردانه

با این آموزش شیک ترین لباس مردانه را طراحی کنید

طراحی لباس مردانه، از آن دست مشاغلی است که برای موفقیت در آن باید در زمینه های گوناگون دانش و مهارت  کسب کرد. بازار طراحی لباس به طور شگفت انگیزی رقابتی است، پس اگر تصمیم گرفته اید که در این مسیر گام بردارید و تبدیل به یک طراح  موفق لباس مردانه شوید،  باید بدانید که راه درازی را در پیش رو  دارید.

طراحی لباس مردانه حرفه ایی است که برای موفق شدن در آن باید اطلاعات خوبی راجع به آناتومی بدن، بافت پارچه، اطلاع از رنگ ها و همنشینی آنها، طراحی پیراهن، کت و شلوار و پالتوی مردانه داشته باشید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی لباس زنانه

برای اینکه بتوانید یک لباس مردانه را شیک طراحی کنید باید در زمینه های زیر مهارت و دانش کافی داشته باشید:

 

طراحی کردن را بیاموزید: اولین قدم برای طراحی لباس مردانه ، این است که با نقاشی و طراحی آشنا باشید. برای این امر لازم نیست یک نقاش حرفه ایی باشید. اما باید توانایی این را داشته باشید تا آنچه را که تصور می کنید به درستی در طراحی  خود اجرا کنید. این مهارت فقط با آموزش و تمرین درست به دست می آید. حداقل روزی ۳۰ دقیقه برای این کار اختصاص دهید.

 

برای طراحی لباس مردانه باید از علم خیاطی آگاه باشید: حتی اگر شما قصد دوختن لباس خود را نداشته باشید، اما باید از علم خیاطی آگاه باشید تا بدانید مجاز به چه برش ها و تغییراتی هستید. آگاهی داشتن از فن برش و دوخت عامل مهمی در موفقیت شماست. برای موفقیت در طراحی لباس مردانه  باید به مطالعه کتاب هایی که در زمینه تئوری طراحی وجود دارند، بپردازید تا با دیدگاه ها آشنا شوید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
ویژگی¬های طراحی لباس مردانه چگونه است؟

 

آشنایی با مد یکی دیگر از فاکتور های مهم در طراحی لباس مردانه است. اگر می خواهید در طراحی لباس موفق باشید باید هر آنچه که در دنیای مد اتفاق می افتد را بدانید. شاید از نظر خودتان فرد خلاق و باهوشی باشید، اما این را بدانید در طراحی لباس هرچقدر ادعا داشته باشید، تنها قطعه ایی از یک کوه یخ شناور هستید.

آشنایی با بافت پارچه: به عنوان یک طراح  لباس مردانه باید بین طرح و بافت پارچه هماهنگی ایجاد کنید و بدانید هر برش و دوختی مناسب چه نوع  بافتی در پارچه می باشد.

لباس مردانه را طراحی کنید

طراحی لباس مردانه و تکنولوژی

برای موفقیت در طراحی لباس مردانه حتما از تکنولوژی کمک بگیرید. نرم افزار های گوناگونی با قابلیت های متفاوت در اختیار طراحان لباس قرار گرفته است. برخی از این نرم افزار های طراحی لباس مربوط به طراحی الگو و سایز بندی می باشند، با استفاده از این نرم افزار ها به راحتی می توانید آنچه را که در ذهن دارید به صفحه منتقل کنید. برخی دیگر از نرم افزار ها چیدمان الگو بر روی پارچه، میزان پارچه مصرفی، میزان ضایعات پارچه و سایز بندی الگوها را ممکن می سازند و از این رو از هدر رفت پارچه جلوگیری می کنند که می تواند تاثیر بسزایی در کاهش قیمت لباس داشته باشد. برخی دیگر از نرم افزار ها می توانند طراحی سه بعدی را در اختیار طراحان قرار دهند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ترفندهای طلایی در طراحی لباس مردانه

 از بهترین نرم افزار های طراحی لباس می توان  به موارد زیر اشاره کرد:

  • Adobe Illustrator
  • Corel Draw
  • AdobeillustratorCS6
  • poly pattern Gemini
  • Gerber
  • Marvelous Designer 4 2.0.0.8605
  • Optitex