بهترین دانشگاه طراحی لباس در ترکیه

رشته ی طراحی لباس در ترکیه

دانشگاه معتبری که رشته ی طراحی لباس را در ترکیه آموزش می دهد دانشگاهی است در ترکیه که دانشگاه صنعتی استانبول نام دارد. این دانشگاه برای جذب دانشجو در رشته های مختلف برنامه های مختلفی آموزش می دهد. این رشته تحت نظر موسسه ی صنعتی فشن سانی که در نیویورک است فعالیت می کند. رشته ی طراحی لباس تحت عنوان طراحی فشن (fashion design) آموزش داده می شود که این رشته به صورت کلی به طراحی لباس و یا طراحی مد و … می پردازد. این رشته تحت نظر نیویورک فعالیت دارد. این رشته در این دانشگاه از سال ۲۰۰۴ دانشجویان را می پذیرفته و دانشجویان در طول پنج ترم در استانبول و ۴ ترم در موسسه ی سانی تحصیل می کنند. در پایان دوره ی تحصیلات دانشجویان هم از دانشگاه استانبول مدرک می گیرند و هم موسسه ی سانی مدرک می گیرند.

دوره ی این تحصیلات چهار سال بوده و زبانی که دروس را به کمک آن درس می دهند زبان انگلیسی است. دانشجویان باید مدارک خود را جهت ثبت نام به حضور دانشگاه برسانند. در ادامه برای شروع شدن تحصیلان دانشجویان نیاز دارند مدرک تافل داشته باشند و حداقل نمره ی تافل آنها هشتاد باشد، البته نمره هشتاد با سیستم آموزشی ترکیه هماهنگ شده و دانشجویانی که مدرک تافل را از کشور دیگر گرفته اند می توانند نمره ی تافل خود را با سیستم آموزشی ترکیه تطبیق دهند. کسانی که دانش زبان انگلیسی بالایی ندارند مجبور هستند در دوره ی آموزش انگلیسی در دانشگاه صنعتی استانبول حضور به عمل آورند. دانشجویان اجازه دارند که در حداکثر زمان ممکن که دو سال تحصیلات مقدماتی را بگذرانند و دروس اصلی و تخصصی خود را فرا بگیرند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی کت و شلوار مردانه

هزینه ها و بازار کار

هزینه های پرداخت برای تحصیلی که در دانشگاه صنعتی استانبول انجام می شود به ارز ترکیه محاسبه می شود که ارز ترکیه  لیر ترکیه است. هزینه های تحصیلی هم که در موسسه ی سان در نیویورک انجام می شود به دلار محاسبه می شود. دانشجویان ثبت نام شده بخشی از دوره های درسی خود را در دانشگاه صنعتی استانبول می گذرانند و دوره هایی را نیز در موسسه ی سان در نیویورک می گذرانند.

دانشجویانی که بتوانند با موفقیت این دوره های تحصیلی را بگذرانند از این حق برخودارند که در مدت زمانی معین در آمریکا می توانند تحت آن رشته ای که آن را تحصیل کرده اند فعالیت های کاری داشته باشند و به راحتی نیز می توانند جذب بازار کار شوند. دانشجویان می توانند در دفتر های طراحی لباس یا سایر طراحی ها و در کمپانی هایی مثل بینمن، ماوی، مودو، جاج و به صورت کلی در کمپانی هایی که خدمات طراحی مثل طراحی لباس را ارائه می دهند فعالیت کنند. دانشجویان می توانند به صورت مستقل برند خود را به وجود آورند و کمپانی خود را داشته باشند و تحت عنوان خود فعالیت کنند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب چاپ ترافارد در طراحی لباس

هزینه ی شهریه در ترکیه دوازده هزار لیر خواهد بود که این مقدار برای مدت سه سال تحصیل است و برای باقی سال شش هزار لیر ترکیه نیز نیاز است. تحصیلاتی هم که در آمریکا طی می شود شهریه ای بالغ بر پانزده هزار دلار دارد.