ترفندهای طلایی نورپردازی در آتلیه و استودیو

پیدا کردن بهترین حالت های نور و ایجاد یک روشنایی مناسب کار بسیار سختی است. حال با استفاده از ترفندهای طلایی نورپردازی در آتلیه و استودیو می توان به راحتی بهترین حالت های نورپردازی را برای استودیوها و آتلیه های عکاسی ایجاد نمود تا تصاویر بسیار زیبا و حرفه ای تر دیده شوند.

از یک منبع نور به عنوان پس زمینه استفاده کنید

بسیاری از افراد در هنگام عکسبرداری در آتلیه ها به دنبال ایجاد کردن یک نور بسیار مناسب هستند و میخواهند به راحتی رنگ پس زمینه خود را عوض کنند به همین منظور و مخصوصا در عکاسی های آتلیه ای می توان از یک نور پس زمینه و با زاویه ۴۵ درجه به صفحه پشتی سوژه تاباند تا پس زمینه شما با استفاده از نور موجود و ایجاد شده به صورت یکدست تامین شود.

استفاده از ژل به عنوان نور پس زمینه

در ترفندهای طلایی نورپردازی در آتلیه و استودیو می توان گفت که می توان برای ایجاد یک نورپردازی بسیار حرفه ای از ژل اوکی استفاده نمود. این زل به دلیل ارزان بودن و در عین حال تنوع رنگی بالا می تواند به عنوان یک پس زمینه بسیار زیبا استفاده شود و افراد مختلف می توانند با ترکیب این رنگ ها در کنارهم پس زمینه های زیبایی را خلق کنند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آشنایی با لوازم تنظیم نور در دوربین های عکاسی

استفاده از نورپردازی لبه در ترفندهای طلایی نورپردازی در آتلیه و استودیو

بسیاری از اوقات نیازمند ایجاد یک نور بسیار جذاب بر روی چهره و یا محصول موردنظر می باشیم، تا نوع عکاسی را بسیار متفاوت نماید. بدین منظور می توان از تکنیک Rim lighting استفاده نمود. در این تکنیک دو نور مختلف به صورت یکسان و با زاویه ۴۵ درجه به سوژه تابانده می شود و از این طریق می توان به راحتی یک تصویر زیبا را خلق نمود. در این مدل از نورپردازی دو سمت سوژه مورد نظر روشن تر از قسمت میانی آن میباشد که می تواند در عکاسی های پرتره بسیار کاربردی باشد.

استفاده از تنظیمات کشویی برای نورپردازی

بسیاری از عکاسان دوست دارند که یک نور مضاعف در سوژه خود ایجاد کنند و با استفاده از راهکارهای ساده این ویژگی را به تصاویر خود هدیه دهند. به همین منظور و در ترفندهای طلایی نورپردازی در آتلیه و استودیو می توان از یک نور ساده و مستقیم بر روی چهره سوژه ها بهره برد و باید برای این موضوع دو نور را در خلاف هم و با یک قدرت و یک زاویه کاملا عکس بهم بتابانید تا شکست نور باعث ایجاد یک تصویر بسیار زیبا شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
10 اصول نورپردازی در عکاسی فضای باز