ترفند ها و نکات ارایش چشم بادامی

نکات ارایش چشم بادامی

ترفند ها و نکات ارایش چشم بادامی ،شناخت انواع فرم های چشم انتخاب نوع ارایش مناسب برای هر چهره را اسان تر میکند زیرا مهمترین جز صورت در ارایش چشم ها هستند. . با اموزش ارایش چشم به جذابیت بیشتر و موثرتر چهره ی خود میافزایید..بدانیم چشم بادامی چه شکلی است و چه نوع آرایشی به ان می اید.

ارایش چشم بادامی

انواع فرم چشم هارا بشناسیم

دانستن فرم های مختلف چشم ها در موضوع میکاپ بسیار اهمیت دارد زیرا برای زیباتر کردن یک چهره به وسیله ارایش مهمترین و تاثیرگذارترین قسمت از اجزای صورت چشم های فرد هستند پس با انتخاب بهترین نوع میکاپ برای هر مدل چشم میتوان به بیشتر شدن این تاثیر کمک کرد.  به طور مثال ، ارایش چشم بادامی به دلیل فرم خاص ان بسیار متنوع و زیبا است.

تمامی حالت های چشم موجود در دنیا بدون در نظر گرفتن جنسیت ، بزرگی و کوچکی افراد و نژاد انها (جز نژاد اسیای شرقی) در فرم های زیر خلاصه میشود . همچنین باید در نظر داشت که ممکن است یک چشم دو حالت را به طور هم زمان داشته باشد:

  • چشم بادامی: در این فرم چشم ها و ابرو ها به هم نزدیکتر بوده و گوشه های خارجی چشم ها رو به بالا تمایل دارند. این نوع یکی از زیباترین حالت های چشم ها ، و برای ارایش کامل است. برای ارایش چشم بادامی بهتر است با استفاده از سایه ها به ان عمق داده تا بزرگتر دیده شود.
  • چشم گرد: در این فرم سفیدی زیر عنبیه چشم بیشتر است و شکل باز چشم باعث دیده شدن کامل عنبیه میشود. این چشم ها کشیده گی کمتری دارند و پهن ترند. با استفاده از ارایش مناسب این فرم از چشم را میتوان کشیده تر کرد همچنین استفاده از مژه بلند نیز به زیباتر شدن ارایش این فرم از چشم ها کمک میکند.
  • چشم رو به پایین: در این فرم از چشم خط پلک بالایی بلندتر از پلک پایین است و برای جلوگیری از غمگین نشان داده شدن صورت ، باید انتهای خارجی چشم را به سمت بالا لیفت کرد. همچنین ابروی کمانی و مژه های پر پشت در قسمت انتهایی چشم به زیباتر شدن ارایش این حالت از چشم ها کمک میکند.
  • چشم با پلک افتاده: در این حالت در چشمان و پلک ها افتادگی وجود دارد که اصطلاحا به ان ، چشم خمار نیز میگویند. که یکی از زیباترین چشم ها به شمار میرود.. برای این نوع از چشم ها نباید از ارایش های جیغ و غلیظ استفاده کرد و از زیبایی ان کاست.
  • چشم رو به بالا: این فرم از چشم به چشم بادامی شیاهت دارد با این تفاوت که پلک پایینی ، بلند تر از پلک بالایی است و همچنین گوشه انتهایی چشم نسبت به چشم بادامی بالاتر است. برای ارایش این فرم از چشم بهتر است با یک خط چشم ساده گوشه انتهایی چشم را کمی به سمت پایین تر بکشانید. همچنین ابروی کشیده به زیباتر شدن ارایش این حالت از چشم کمک میکند.
  • چشم اسیایی: خط پلک در این چشم ها در زیر پوست مخفی شده و مشخص نیست بنابراین برای ارایش این فرم از چشم بهتر است ، با اندکی سایه روشن به ان عمق داد. همچنین استفاده از فرمژه مناسب برای حالت دادن به مژه های صاف این چشم ها لازم است.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
نکات آموزشی گریم و میکاپ چشم 2020

انواع فرم چشم

در ارایش چشم بادامی چه اصولی را باید رعایت کرد

با توجه به اهمیت چشم ها در ارایش و استفاده از میکاپ برای برطرف کردن عیب ها لازم است تا با  اصول مناسب ارایش هر چهره اشنا باشید. مثلا برای ارایش چشم بادامی نباید از ترفندهای ارایش چشم رو به بالا یا فرورفته استفاده کرد..در ارایش چشم بادامی با توجه به نزدیکی چشم ها و ابروها و احتمال پخش یا پاک شدن سایه ها لازم است که در زیر کار ابتدا از یک پرایمر مناسب استفاده کنید و بعد سایه ی مورد نظر خود را بزنید تا رنگ های سایه ها ثابت بمانند.

میتوانید با استفاده از سایه روشن در بخش داخلی چشم و سایه تیره در قسمت انتهایی چشم ها ایجاد سایه روشن نمایید همچنین با یک هایلایتر نیز میتوانید گوشه داخلی چشم ها و زیر ابروهارا پوشش داد. اگر که استخوان ابروی برجسته دارید بهتر است از سایه مات استفاده کنید تا این برجستگی کمتر نمایان باشد..برای خط چشم این فرم از چشم بهتر است ، از گوشه داخلی چشم یک خط باریک کشیده و با امدن به سمت انتهایی چشم خط را پهن کنید حتی اضافه کردن یک دنباله ی کوتاه هم به زیبایی ان خواهد افزود. مدل خط چشم مناسب دیگر برای این چشم خط چشم گربه ای است که زیبایی و فرم این چشم ها را بیشتر نمایان میکند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش آرایش چشم به سبک عربی، هندی و اروپایی

بهتر است از خط چشم مایع استفاده کنید و بر روی پلک پایین نیز یک خط چشم باریک و کمی سایه هم توناژ یا هم رنگ با سایه پشت پلک بالا بکشید تا فرم چشم ها بیشتر دیده شوند.در میکاپ این چشم نباید از تاثیر مژه ها بر روی زیبایی هرچه تمام تر ان غافل شد. ابتدا برای مژه ها بهتر است از فرمژه استفاده کرد و سپس ، از یک ریمل حجم دهنده. یا اگر مژه ها کم پشت هستند از یک مژه مصنوعی کوتاه اما پر استفاده کرد.. از تمامی توناژ های رنگ از سرد مانند ، طوسی ، خاکستری تا گرم مانند ، طلایی با توجه به رنگ لباس و یا رنگ پوست میتوان استفاده کرد . همچنین رژ لب قرمز رنگ برای این فرم ارایش بسیار تکمیل کننده و زیبا خواهد بود. برای این مدل ارایش بهتر است لب ها حجیم نشوند. کشیدگی لب ها زیبایی چهره در این فرم از میکاپ را دو چندان خواهد کرد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش آرایش چشم به سبک ایرانی و ترکی

 

نکات ارایش چشم بادامی