تفاوت آموزش طراحی لباس و خیاطی به سادگی قابل تشخیص است.طراحی لباس جدا از رشته دوخت و الگو است ، اگر یک طراح لباس تنوانایی کشیدن الگو را داشته باشد می تواند به او در راستای این رشته کمک کند.اما تمامی آموزش ها از صفر تا صد صورت می گیرد.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق واتس اپ و یا شماره های سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات در مورد دوره آموزش طراحی لباس از طریق واتس آپ یا تلفن های زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:

کارشناس آموزش: ۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۸

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۷

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۴۱۱۱۲۲۹

تفاوت خیاطی با طراحی لباس

تفاوت طراحی لباس با خیاطی

همانطور که گفتیم تفاوت آموزش خیاطی با طراحی لباس بسیار تخصصی می باشد. درست است که شما برای دوختن لباس نیز، آموزش های لازمه را باید دریافت کنید اما در طراحی لباس باید علاوه بر آموزش، برای این کار هنر را نیز خوب بشناسید و اجرا کنید. پس برای اینکه شما بتوانید تفاوت آموزش خیاطی با طراحی لباس را متوجه شوید لازم است ابتدا به بیان تعاریف خیاطی و طراحی لباس پرداخته شود.
طراحی لباس چیست؟
برای دانستن تعریف طراحی لباس باید ابتدا بدانیم طراح لباس کیست. طراح لباس، مغز اصلی و یا خالق اصلی طرح های جدید و لباس هایی با مدل های مختلف می باشد. به بیان دیگر می توان گفت که طراح لباس شخصی است که رنگ، بافت، نسبت و عوامل دیگری را با یکدیگر ترکیب می کند و سبک و مدلی جدید به وجود می آورد. طراح بیشتر وقت خود را صرف تحقیق، برنامه ریزی و مفهوم سازی می کند و کمتر به سراغ دوختن می رود. در واقع می توان گفت طراحی لباس به کارهایی مانند نظارت بر طراحی و تولید جمعی می گویند.
خیاطی چیست؟
خیاطی به مجموعه کارهایی که یک خیاط برای به وجود آوردن یک طرح انجام می دهد گفته می شود، که این مجموعه کارها شامل استفاده از ابزار دستی و ماشین های خاص برای ایجاد تغییراتی بر روی پارچه ها و تبدیل طرح های موجود بر روی کاغذ به واقعیت بر روی پارچه می باشد.
نکته ای که در تفاوت آموزش خیاطی با طراحی لباس باید مدنظر قرار داد این است که با وجود تفاوت ها این دو هنر می توانند مکمل یکدیگر عمل کنند و کسی که علاوه بر طراحی لباس، در خیاطی نیز توانا باشد می تواند علاوه بر موفقیت های بیشتر در این زمینه درآمدی متناسب با درآمد طراح لباس موفق کسب کند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش سریع و جذاب طراحی لباس با کلاژ

تفاوت خیاطی با طراحی لباس

چگونه طراح لباس شویم و از کجا شروع کنیم ؟

برای اینکه به یک طراح موفق تبدیل شوید مهمترین مسئله ای که در این مورد تاثیر گذار است این است که :

 • بعد از گذراندن دوره ها ی خود تلاش و تمرین خود را افزایش دهید.تمرین کردن بیشترین تاثیر را دارد.
 • ابتدای کار باید توانایی این را داشته باشد که فیگور یک مانکن را روی کاغذ بکشید
 • .باید از رنگ شناسی بدانید .ترکیب رنگ ها را بدانید.
 • باید بتوانید روی کاغذ جنسیت پارچه ها را بکشید.
 • کار با نرم افزار در دنیای پیشرفته امروزی یکی از مهمترین بخش های طراحی لباس است.
 • خلاقیت در طراحی لباس باید اجرا شود.کارهای تکراری همیشه در بازار موجودند.شما باید قدرت این را داشته باشید که طرح های خلاقانه و جسورانه ایجاد کنید.
 • با اینکه میدانید رشته خیاطی با طراحی لباس کاملا از هم متفاوتند و اینکه حتما خیاطی بلد باشید در طراحی لباس الزامی ندارد. اما بهتر است که سررشته ای در این رشته داشته باشید تا با خیاط مورد نظرتان تعامل داشته باشید.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
دوره آموزش طراحی لباس از پایه تا پیشرفته

بعد از یادگیری مطالب بالا و تمرینات پیاپی شما یک طراح حرفه ای هستید. تجربه ی کاری در این رشته بسیار مهم است.اگر میخواهید یک طراح حرفه ای باشید باید از صفر شروع کنید. ممکن است حتی در این راه با شکست روبه رو شوید اما اگر هدف بزرگی دارید تلاش خود را مضاعف کنید.

تفاوت خیاطی با طراحی لباس

تفاوت شغل یک خیاط در مقابل شغل یک طراح مد و لباس

 1. خیاط ها کپی برداری و تکراری دوزی میکنند : خیاط ها به دلیل اینکه مشتریانی که از روی مجلات مد و یا از طریق اشنایان خود طرح لباسی را دیده اند ،دارند اغلب کارهایشان کپی برداری محسوب می شود.
 2. طراح مد میکوشد تا ایده های نو به همگان نشان دهد : طراحان مد و لباس باید در هر فصل یک ایده و یک خلاقیت نو داشته باشند.این افراد میکوشند بر اساس استانداردهای روز دنیا و سبکهای مختلف روز دنیا کارهای کژوال ، هنری ، کلاسیک، ویمیسکال ، مینیمال ، ماکسیمال ،وینتیج یا قدیمی ،گوتیک ،اگزوتیک ، کالج و انواع استایل های دیگر…
 3. خیاط ها سفارشی دوز و تک دوز هستند :خیاط ها به دلیل اینکه کارها هزینه های بالایی دارد اغلب تک دوزی میکنند. و یا در نهایت به سفاش و هزینه ی تولیدی ها سری دوزی میکنند .خیاطها ابتدا سفارش میگیرند بعد به دوختن لباس می پردازند اصطلاحا سفارشی دوزی میکنند.
 4. طراحان لباس کالکشن اماده میکنند : طراحان بر اساس اینکه هر فصل باید کالکشن درست کنند کار میکنند.ممکن است یک طراح یک لباس خاص را برای یک مشتری خاص خلق کند.او کالکشن های خود را بر اساس تحقیقا و مطالعات جدید پیش میبرد.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش فوری طراحی لباس با پارچه حریر

تفاوت خیاطی با طراحی لباس