تفاوت های آموزش نقاشی با طراحی لباس

تفاوت­های آموزش نقاشی با طراحی لباس

در مورد تفاوت­های آموزش نقاشی با طراحی لباس می­توان به این صورت گفت که به طور کلی بسیاری از متخصصان معتقدند که هنر و طراحی متفاوت از یکدیگر هستند. تفاوت اصلی بین هنر و طراحی این است که طراحی محدودیت بیشتری دارد. یک هنرمند می­تواند به کار خود نگاه کند و ادعا کند که آن اثر هنری در واقع بخشی از وجود او است اما یک طراح در خلق آثار خود این آزادی را ندارد. بنابراین می­توان گفت طراحی در واقع همان هنر است که ملاحظات و الگوها به آن اضافه شده­اند و به نوعی در طراحی هنر و علم با یکدیگر ترکیب شده­اند.

یکی از تفاوت­های آموزش نقاشی با طراحی لباس این است که نقاشی به عنوان یک هنر دارای محدودیت خاصی نیست و می­تواند آنچه را می­خواهد خلق کند و اثر هنری او بیانگر روحیات و شخصیت وی است اما یک طراح لباس اگرچه باید ذهن خلاق و هنرمندی داشته باشد اما باید اصول طراحی لباس را نیز رعایت کند، با پارچه و ابزار کار خود آشنایی کامل داشته باشد. یک طراح لباس باید این توانایی را داشته باشد که با توجه به فرهنگ و نیاز جامعه طراحی کند، توانایی کار با سایر افراد و در قالب یک تیم را داشته باشد همچنین بازار را بشناسد و بتواند محصولات خود را به فروش برساند. فردی که طراحی لباس را به عنوان حرفه خود انتخاب می­کند، انتظار دارد که از این حرفه کسب درآمد کند بنابراین باید در قالب مجموعه­ای قرار گیرد که بتواند محصولات خود را به دست مشتری برساند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزشگاه طراحی لباس آقایان و بانوان

از دیگر تفاوت­های آموزش نقاشی با طراحی لباس می­توان به این موضوع اشاره کرد که برای تبدیل شدن به یک طراح لباس، فرد باید این توانایی را داشته باشد که ایده  های خود را روی کاغذ بیاورد که این امر نیازمند مهارت­های پیشرفته در زمینه طراحی است و در واقع طراحی لباس نیازمند خلاقیت و استعداد هنری است.