تکنیک های ضروری در آموزش عکاسی صنعتی

مروری بر تکنیک‌های ضروری در آموزش عکاسی صنعتی

  1. بهتر است ابتدا درک کاملی از نوردهی محیط داشته باشید تا در صورت لزوم آن را دستکاری کنید. باید بتوانید به طور دقیق درخشش نور را اندازه بگیرید و از نور طبیعی برای محیط‌های صنعتی بهره برداری کنید. آن هم در صورتی که توسط نور اطراف محاصره می‌شوید و این نور کنتراست‌های متفاوتی روی سنسور یا فیلیم دیجیتال شما ایجاد می‌کند.
  2. محیط را قبل از این که عکس بگیرید به خوبی مشاهده کنید. با محیط شیئی که قرار است از آن عکس تهیه کنید، آشنا شوید و حتی از مدیر مجموعه بخواهید دسترسی مناسبی برای شما در فضا فراهم کند. هم‌چنین تقاضا کنید که ماشین‌ها را تمیز کنند تا اثر روغن یا گریس روی آن‌ها باقی نماند. یا حتی اگر لازم می‌دانید بگویید بخشی از محیط یا وسایل را رنگ آمیزی کنند. این که از قبل با فضای عکس‌تان آشنا باشید نکته بسیار مهمی است. چرا که تهیه عکس‌های مکرر هم گران تمام می‌شود و هم بر روی فرایند تولید در آن کارخانه اثر منفی می‌گذارد. پس هدف این است که در اولین عکس، کار خودتان را انجام داده باشید. اگر در محیط عکس‌تان کارگرها هم حضور دارند، از آن‌ها بخواهید لباس کار کاملی بر تن داشته باشند و هم‌چنین اگر مدیر مجموعه تمایل دارد در عکس باشد از وی بخواهید کت و شلوار رسمی بر تن کند.
  3. بهتر است از سه پایه استفاده کنید. اگر سه پایه در دسترس نیست، دوربین را به گونه‌ای قرار دهید که تکان نخورد و یا روی سطح شیب داری نباشد. چون بسیار از ماشین‌ها شکل و خط و خطوط صافی دارند و اگر دوربین‌تان حتی میزان کمی هم کج باشد، حاصل کار شکل کج و عجیبی به نظر می‌رسد.
  4. با کم کردن سرعت شاتر دوربین‌تان می‌توانید فضایی هنرمندانه خلق کنید. اگر سایه روی محیط و یا اطراف محیط عکس وجود دارد، می‌توانید از رفلکتورها استفاده کنید تا به نتیجه ایده آل‌تان نزدیک شوید.برای این که دوربین به خوبی بایستد، سه پایه بهترین گزینه است.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش اصول عکاسی صنعتی

نکته ای که بعد از ارائه تکنیک‌های ضروری در آموزش عکاسی صنعتی حیف‌مان می‌آید از ذکر آن دریغ کنیم

محیط‌های صنعتی معمولا تعداد زیادی منبع نور دارند که ممکن است عکس گرفتن را دشوار کنند. تمرکز دوربین شما ماشین صنعتی بزرگی است که جنس استیل دارد و نور را به شدت بازتاب می‌دهد. خب در این شرایط چه باید کرد؟ توصیه ما این است عکس‌تان را در یک روز ابری تهیه کنید! در این صورت نورهای مزاحم و بازتاب آن‌ها کمتر مزاحمت ایجاد می‌کنند.