جذاب ترین میکاپ پوست سبزه

میکاپ با موی مشکی

جذاب ترین میکاپ پوست سبزه ، بررسی آرایش و میکاپ متناسب با پوست های سبزه و گندمی، ذکر خصوصیات، ویژگی ها و معایب این پوست ها و توضیحات لازم برای بهترین نوع میکاپ این دسته از رنگ پوست را به شما آموزش میدهیم.رژ لب مناسب پوست سبزه ، بهترین رنگ کرم پودر و … در این مقاله با ما همراه باشید.

میکاپ سبزه

رژ لب مناسب پوست سبزه

برای میکاپ پوست‌های سبزه به دلیل رنگ‌دانه‌هایی که در سطح خود دارند بهتر است که از اضافه نمودن حجم زیادی از رنگ‌ها به آن خودداری کرد. آرایش مناسب این تناژ پوستی درواقع حفظ همان رنگ پوست است که در حالت طبیعی خود دارد. رنگ رژلب مناسب برای این پوست‌ها، دسته رنگ‌ها صورتی، نارنجی، کرم پودری و قهوه‌ای در تینت های کمرنگ است. این رنگ‌ها روی پوست حالت خنثی ایجاد می‌کند که باعث می‌شود رنگینه پوست بتواند خود را به‌خوبی نشان دهد و از اثر زیبایی ذاتی رنگ پوست نکاهد. رژلب‌هایی با رنگ‌های تند، حواس را از پوست پرت کرده و به سمت خود جذب می‌کند که البته با توجه به دیگر بخش‌های میکاپ یعنی زیرسازی رنگی پوست و آرایش چشم‌ها می‌توان عدم تناسب یا تناسب را بررسی کرد. رژلب‌هایی که دارای براقیت هستند برای این پوست‌ها کاربردهای خوبی دارند و می‌تواند در کنار حفظ اثر رنگی پوست جلوه‌ای به میکاپ ببخشد که در جذابیت آن مؤثر است. رژلب‌های مات همچنین روی این پوست‌ها نمای خوبی دارد و در صورتی که با آرایش چشم‌های سنگین ترکیب شوند، خوانش بهتری را خواهند داشت.  پس در نظرگیری دو نکته در انتخاب رنگ رژ لب مناسب پوست سبزه مهم است

  • حجم سبک آرایش چشم‌ها در کنار رژلب براق و یا چشم‌هایی با آرایش پرکارتر در کنار رژلب‌های مات.
  • در نظرگیری حفظ رنگ اصلی پوست با انتخاب از رنگ‌های ملایم برای رژلب با تناژهایی در تینت رنگی پایین.

البته برای بیشتر دیده شدن میکاپ می‌توان از رنگ‌های تند مثل بنفش، زرشکی و یا قرمز نیز استفاده کرد اما باید با سبک کلی میکاپ متناسب باشد چون علاوه بر حجم رنگ بالا در پوست، کاربر قصد دارد رنگ‌های بیشتری به چهره خود اضافه کند که البته در این سبک حساسیت بالاتر رفته و ایجاد سازگاری  با تناژ پوستی به‌مراتب باز بالاتر می‌رود. پیشنهاد می‌شود از اضافه نمودن حجم بالای رنگ‌ها به‌صورت خودداری شود زیرا که چهره شکل اصلی خود را از دست می‌دهد و آرایش به گریم متمایل می‌شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش بی نظیر میکاپ دخترانه 2020

میکاپ پوست سبزه

آرایش صورت با پوست گندمی و چشم مشکی

همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد حفظ رنگ اصلی پوست برای آرایش پوست‌های گندمی و سبزه، نکته بسیار مهمی است چون رنگ ذاتی پوست بستر مناسب را دارد که خود را بتواند به‌تنهایی به زیبایی به تصویر بکشد و استفاده از رنگ‌هایی که خارج از تناژ پوستی است در هماهنگی ترکیب پوستی امکان اختلال را خواهد داشت.

  1. قدم اول در آرایش این پوست‌ها استفاده از کانسیلر است. کانسیلر منافذ پوست را مسدود می‌کند و زمینه مناسب برای یکنواختی آرایش را فراهم می‌کند.
  2. بعد از کانسیلر انتخاب یک فوندانسیون مناسب برای زیرسازی آرایش مهم است این فوندانسیون که می‌تواند همان کرم اصلی یا کرم پودر باشد بهتر است دارای رنگ‌های عسلی و مشابه آن و درنهایت با اختلاف دو درجه از رنگ پوست انتخاب شود. این فوندانسیون در تمامی بخش‌های صورت بایستی اعمال شود و تمام نقاط از پیشانی تا زیر چانه را پوشش دهد هدف از این زیرسازی یکدست‌سازی کلی پوست صورت است که پوشش یکنواختی به تمام قسمت‌ها اعمال کند.
  3.  در قدم بعدی بایستی کمی حجم به ‌صورت داده شود. این حجم دهی با ایجاد سایه‌ روشن‌هایی روی سطح پوست انجام می‌شود. قسمت‌های زیرین گونه‌ها و اطراف بینی باید تیره‌تر از سایر بخش‌ها دیده شود و زیر چشم‌ها، بلندی نوک بینی، استخوان چانه  و بین دو ابروها باید سایه‌های روشن‌تر بخورد. برای اثربخشی بیشتر این قسمت، این سایه‌ها می‌تواند در رنگ‌هایی با ته‌مایه طلایی یا رنگ های براق انتخاب شوند.
  4.  در مرحله بعدی برای شاداب‌تر نشان دادن آرایش و تازگی بخشیدن به چهره می‌توان از حرکت دورانی براش های رژ گونه در بالای بخش تیره شده اطراف گونه‌ها تا نزدیک بینی استفاده کرد. در این مورد برای افرادی که رنگ چشم‌های تیره دارند صورتی های تیره پیشنهاد می‌شود.
  5. بخش آخر که درواقع نقطه عطف آرایش به‌حساب می‌آید چشم‌ها هستند آرایش مناسب چشم‌های تیره استفاده از رنگ‌های مشکی، قهوه‌ای، دودی، طلایی و کاراملی هستند این رنگ‌ها به‌تنهایی و یا به‌صورت ترکیبی انتخاب‌های مناسبی هستند در آرایش چشم توجه به یک نکته بسیار مهم است از قسمت داخلی چشم به سمت بیرون رنگ‌ها بایستی به تیرگی گرایش پیدا کنند. بخش درونی چشم باید روشن باشد و قسمت انتهایی آن به تیرگی برسد این تکنیک در حجم بخشی به چشم‌ها کمک می‌کند. استفاده از رنگ بنفش در میکاپ چشم‌های تیره همچنین از انتخاب‌های حرفه‌ای است که نیاز به‌دقت بالایی برای رسیدن به نقطه نظر مطلوب دارد در نهایت می‌توان با سایه ابرو متناسب با رنگ آن قسمت‌های خالی را پر کرد و شکل اصلی ابرو را تقویت کرد.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گریم و آرایش با لباس سبز

میکاپ با موی مشکی

بایدها و نبایدهای میکاپ پوست سبزه

برای یک میکاپ مناسب پوست سبزه نکاتی وجود دارد که با در نظرگیری آن‌ها جذابیت چهره بیشتر می‌شود و در کنار آن مواردی هست که باید دانست برای رسیدن به این زیبایی بایستی از آن‌ها پرهیز نمود. در مرحله اول شخص باید بداند برای پوست او چه رنگ کرمی مناسب است کرم‌ها و فوندانسیونی که رنگ سفید و یا ته مایه صورتی به پوست اضافه می‌کنند باید کنار گذاشته شوند این کرم ها نشست خوبی روی صورت ندارند و حالت ماسیدگی روی پوست ایجاد می‌کنند، تناژ پوست را تغیر می‌دهند و بجای زیبایی اثر منفی روی حالت چهره ایجاد می‌کنند بعلاوه باعث می‌شوند رنگ پوست صورت از سایر قسمت‌های پوست بدن متمایز شود که این تفاوت ظاهر خوشایندی ایجاد نمی‌کند. رنگ‌های مناسب برای این پوست‌ها پایه‌های طلایی، برنز، عسلی و بژ هستند.

رژ گونه: براشینگ رژ گونه با توجه به نوع زاویه صورت بایستی به صورتی خطی و یا دورانی سایه بخورد. رنگ‌های مناسب برای پوست‌های سبزه صورتی با ته رنگ بنفش، نارنجی‌ها با ته مایه قهوه‌ای، قهوه‌ای‌ها با تینت های سفید و البته خانواده بژها هستند. رنگ‌های صورتی ملایم وقرمز  برای آرایش این پوست‌ها توصیه نمی شود زیرا قرمزی پوست را تشدید می‌کنند و طبق صحبت‌های قبلی رنگ‌های ذاتی پوست را بر هم می‌زنند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جذاب ترین مدل میکاپ با موی مشکی

برای آرایش چشم‌ها نکاتی که پیش‌تر ذکر شد بهتر است رعایت شوند استفاده از رنگ‌های گرم در سایه‌ها برای این پوست با حفظ رعایت نکات گفته‌شده می‌تواند اثر خوبی داشته باشد اما رنگ‌های سرد چون درجه گرمی پوست را تحت شعاع قرار می‌دهند چندان توصیه نمی‌شوند. اما در این مورد هم با قائل شدن استثناهایی می‌توان به میکاپ مطلوبی رسید، رنگ‌های سردی که تینت های تندی دارند مثل سبز لجنی و یا سرمه‌ای در این مورد برای چشم می‌تواند جذابیت خاصی ایجاد کنند.

رنگ مو در این موارد می‌تواند چهره را روشن‌تر و بازتر از قبل نشان دهد. رنگ‌هایی مثل فندقی، شاه‌بلوطی، نسکافه‌ای و دسته رنگ‌های قرمز ازجمله رنگ‌هایی هستند که برای این پوست‌ها ظاهر مناسبی به ارمغان می آورند. البته هایلایت ها و آمبره ها هم از دسته‌هایی هستند که با در نظرگیری پایه اصلی رنگ آن‌ها برای این افراد انتخاب مناسبی محسوب می‌شوند در این مورد توصیه می‌شود رنگ از ریشه مو شروع نشود و حدود ۲-۳ سانتی‌متر باپوست سر فاصله داشته باشد.در این میکاپ ها همان‌طور که در بخش انتخاب رنگ مناسب رژلب توضیح داده شد برق‌ها حالت خاصی در چهره ایجاد می‌کنند که اثر آن به‌خوبی مشهود خواهد بود اما حفظ تعادل در این مورد بسیار مهم است. برق زیادی سایر اثر میکاپ را از بین خواهد برد.

در آخر باید توجه داشت که میکاپ باید برای رفع عیوب بخش‌هایی از چهره و زیباتر نشان دادن فرد استفاده شود و هدف از آن تغیر چهره فرد نیست بلکه باید در نظر داشت ظاهر اصلی چهره شخص حفظ شود.

رژ لب پوست سبزه