جنسیت سازی خاص در طراحی لباس چرم

جنسیت سازی خاص در طراحی

جنسیت سازی خاص در طراحی لباس چرم، در راستای بهره گیری از زیبایی هنر در طراحی لباس استفاده می شود، نگرش های فرهنگی و اجتماعی دوران های متفاوت همیشه بر طراحی لباس تاثیرگذار است و به همین دلیل طراحان باید همیشه سلیقه موجود در بازار را هنگام طراحی در نظر بگیرند.

جنسیت سازی خاص در طراحی لباس چرم

 

آموزش جنسیت سازی خاص در طراحی لباس چرم

در جنسیت سازی خاص در طراحی لباس چرم، اصول اولیه طراحی لباس، رنگ و بافت به سلیقه ی هنری طراح وابسته است و داشتن مهارت در خیاطی و الگوسازی نمی تواند ضامن طراحی موفقی باشد. جنسیت سازی خاص در طراحی لباس چرم، با استفاده از خطوط و طیف های رنگی و سایه روشن ها به افرادی که به لباس چرم علاقه دارند نشان می دهد که این لباس در تن مصرف کننده چگونه خواهد بود، در ادامه مراحل این نوع از طراحی لباس بیان می شود.

جنسیت سازی خاص در طراحی

مراحل جنسیت سازی خاص در طراحی لباس چرم

گام اول: طراحی مدل

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین روش برای برگزاری کلاس و دوره های آنلاین و مجازی آموزشگاه طراحی لباس

برای جنسیت سازی خاص در طراحی لباس چرم در ابتدا با طراحی فیگور شروع کنید، زمان بگذارید و مطمئن شوید که طراحی شما متناسب است، یک فیگور زیبا، پایه ی یک طراحی زیباست.

گام دوم: لباس را با کمی فاصله از بدن بکشید

شکل لباس را در اطراف بدن بکشید، این گام بسیار مهمی است.در زمان کشیدن لباس چرم باید به یاد داشته باشید که نباید آن را نزدیک به بدن بکشید، باید بین بدن و لباس چرم فاصله ی کافی برای لباس زیرین وجود داشته باشد.

مرحله ۳: کشیدن خطوط

در ابتدا تمام خطوط غیر ضروری را پاک کنید، بدن مدل، دیگر قابل مشاهده نیست. در این مثال خاص، زیپ کاپشن به گوشه کشیده شده است، خط مرکزی شکل را پیدا کنید و یک خط را در حدود مرکز به شکل طرح ژاکت بکشید، خط آستین و کمربند را بکشید و به یاد داشته باشید که خطوط، منحنی هستند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آسان ترین روش برای طراحی لباس چرم

مرحله ۴: خطوط و جزئیات موجود در دوخت

در جنسیت سازی خاص در طراحی لباس چرم، یکی از مسائلی که طرح شما را شبیه به واقعیت می کند جزئیات خیاطی است، پس از طراحی دقیق یقه کاپشن، دوخت ها را با دقت به قسمت داخلی آستین، اطراف یقه و شانه آستین اضافه کنید.

مرحله ۵: مشخص کردن چروک های پارچه

چین و چروک های پارچه ی چرم بیشتر به شکل تیز است، بیشتر چروک ها را در اطراف آرنج قرار دهید.

مرحله ۶: لباس چرمی طراحی کنید که به نظر منحصر بفرد بیاید

زیپ ها و دکمه ها در جنسیت سازی خاص در طراحی لباس چرم، چیزی است که طراحی پایه را به طرحی منحصر بفرد تبدیل می کند، در مرکز، زیپ قرار دهید و جیب ها را نیز نشان دهید.

مرحله ۱۰: رنگ آمیزی

در جنسیت سازی خاص در طراحی لباس چرم، ساده ترین راه برای نشان دادن پارچه چرمی این است که قسمت های براقی را نزدیک به خطوط طرح به طور نامنظم رنگ آمیزی کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ساده طراحی لباس با گواش

مرحله ۱۱: افزودن سایه ها

سایه ها را می توان با یک مداد سیاه و با لمس کردن آرام مداد بر روی کاغذ بوجود آورد، ناحیه ی زیر یقه و زیر زیپ را تیره تر کنید.

مرحله ۱۲: جادوی نور

در جنسیت سازی خاص در طراحی لباس چرم این مرحله اختیاری است ولی طراحی شما را واقعی تر جلوه می‌دهد، خطوط کوچکی را در چند نقطه مختلف به رنگ سفید ایجاد کنید، با دقت کار کنید تا روشنایی بیش از حد نباشد.