جنسیت سازی زیبا طراحی لباس با پارچه حریر

جنسیت سازی زیبا طراحی لباس

جنسیت سازی زیبا طراحی لباس با پارچه حریر برای درک این جنسیت سازی، در ابتدا باید مفهوم جنسیت سازی در پارچه را درک کرد. جنسیت سازی با پارچه حریر به این معناست که با استفاد از ابزاری مانند انواع گواش ، آبرنگ، مارکر  بتوانید طراحی لباس را به گونه ایی انجام دهید که با دیدن تصویر به جنس پارچه پی برد.

جنسیت سازی زیبا طراحی لباس

طراحی لباس با پارچه حریر

برای درک جنسیت سازی با پارچه حریر، در ابتدا باید مفهوم جنسیت سازی در پارچه را درک کرد. جنسیت سازی با پارچه حریر به این معناست که با استفاد از ابزاری مانند انواع گواش ، آبرنگ، مارکر  بتوانید طراحی لباس را به گونه ایی انجام دهید که با دیدن تصویر به جنس پارچه پی برد. پس منظور از جنسیت سازی با پارچه حریر، یعنی اینکه شما در مرحله  طراحی لباس، از جنس حریر برای مدل خود استفاده کرده اید و اکنون با توجه به ابزار هایی که در اختیار دارید باید این جنسیت را با نقاشی به صورت کاملا واضح به مخاطب نشان دهید.

جنسیت سازی با پارچه حریر، یکی از صدها جنسیت سازی در طراحی مد و لباس است.  جنسیت سازی در پارچه های گوناگون مانند چرم ، ساتن، مخمل و… صورت می گیرد .

طراحی لباس با پارچه حریر

جنسیت سازی حریر و ویژگی های پارچه حریر

در جنسیت سازی با پارچه حریر باید خصوصیات حریر را کاملا درک کنید تا بتوانید آن را بر روی کاغذ به طور کامل ترسیم کنید و نشان دهید. در جنسیت سازی با پارچه حریر دقت کنید که این پارچه نرم، لطیف و نازک است و جزء پارچه های سبک قرار می گیرد. بنابراین در جنسیت سازی آن  باید رنگ زمینه را به گونه ایی انتخاب  و پردازش کنید که لطافت و نازکی پارچه قابل درک باشد. همچنین پارچه حریر در اصطلاح ریزش خوبی دارد و شما به عنوان یک طراح  باید ویژگی های اساسی و خاص پارچه حریر را در طرح خود به وضوح نمایش دهید.

یکی دیگر از نکاتی که باید برای جنسیت سازی با پارچه حریر در نظر بگیرید. انتخاب فیگور مناسب در طراحی است. طراحی فیگور را به گونه ایی در نظر بگیرید که با مدل و جنس پارچه در تناسب و هماهنگی باشد و به راحتی خصوصیات مدل و پارچه را نشان دهد.

یکی دیگر از نکات مهم در جنسیت سازی با پارچه حریر کشیدن طرح در سایز بزرگ می باشد. هنگام طراحی باید از مهارت های طراحی خود نهایت استفاده را بکنید و سعی کنید به موقع از سایه  و روشن در طرح های خود بهره ببرید تا مخاطب در اولین نگاه جنس پارچه را از روی طرح شما تشخیص دهد. همچنین بهتر است تا فیگور اولیه را به گونه ایی طراحی کنید که اندام ها کشیده تر به نظر بیایند. به طور کلی در طراحی فیگور مدل ها بلند قامتر طراحی می شوند. برای طراحی فیگور اولیه، از قانون نه سر استفاده کنید تا اندازه  ها را به درستی در اختیار داشته باشید، منظور از قانون  نه سر یعنی قد طرح را نه برابر اندازه سر در نظر بگیرید.