حالت فیگور در طراحی لباس

آموزش طراح لباس

فیگور در طراحی لباس

آموزش طراح لباس

فیگور در طراحی لباس

چه حالتی بهترین صورت طراحی لباس را نشان می دهد؟

هنگام تصمیم گیری روی مدل باید طرح اولیه و جزئیات مرتبط را در نظر بگیرید . انتخاب حالت اشتباه می تواند به نمایش درآوردن طراحی را با مشکل مواجه و مشتری مورد نظرش را گمراه کند.

فرد در حالت ایستاده:

برای نشان دادن دامن تنگ و پیراهن از این حالت استفاده کنید.برای این که دست ها در یک ردیف

نباشند یکی از آن ها را روی کفل قرار دهید تا اساس لباس را بهتر نشان دهد . بی حرکت بودن اندام در این حالت برای لباس های افتان مناسب نخواهد بود چرا که بی روح و سست جلوه می کند.

اندام پویا درحال راه رفتن:

برای پارچه ها و لباس های افتان همین طور لباس های راحتی ورزشی مناسب است.به جزییات دقت کنید: یک دامن مدادی روی اندامی با پاهای اریب از هم جدا دامن هشتی شکل را تداعی می کند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نکات کلیدی طراحی فیگور برای طراحی لباس

اندام در حالت نیم رخ:

بیشترین تاثیرگذاری را در نمایش طرح های داراماتیک از جمله کت سوینگ روی دامن مدادی دارد و برای نمایش جزییات حالت طرفین بدن مناسب است.

اندام از نمای پشت :

تنها برای نشان دادن جزییات پشت از این حالت استفاده کنید.

خیاط زنانه

قبل از لباس های حاضری زنان برای خودشان لباس می دوختند یا به خیاطان می دادند تا برایشان بدوزند.خیاط با طراح مد تفاوت دارد . خیاط یک مد کاملا جدید طراحی نمی کند اما از مد روز بهره می برد و آ ن را به کار می گیرد . معمولا تزییناتی همچون حاشیه چین دار ، پلیسه ، دکمه های روکش دار ، نوار های اسپاگتی و روبان به لباس اضافه می کند . امروزه این ظریف کاری ها و اعمال جزییات به حساب خیاط گذاشته می شود چه خیاط آن را انجام داده باشد چه نداده باشد .

به جزییات پرداختن خیاط در طراحی مد مهم است . با این حال، این موضوع گاهی به طرز توهین آمیزی برای توصیف لباسی استفاده می شود که در آن توجه طراح بیشتر به تزیینات بوده و نه ملاحظات اساسی مثل طرح اولیه ، تناسب ، خطوط و دوخت.