خلق تصاویر جذاب با آموزش عکاسی تبلیغاتی از غذا

عکاسی تبلیغاتی از غذا

خلق تصاویر جذاب با آموزش عکاسی تبلیغاتی از غذا در این مقاله، با چند ترفند ساده اما بسیار مؤثر برای گرفتن عکس های غذایی زیبا و وسوسه انگیز اشنا میشویم. اگر می­خواهید نتیجه مطلوبی در عکاسی تبلیغاتی از غذا، داشته باشید، نیاز به دانش خاصی دارید که تلفیق نحوه تزیین مواد غذایی، نورپردازی و عکاسی مواد غذایی را در بر می­گیرد.

عکاسی تبلیغاتی از غذا

چگونه از یک غذا عکس جذاب بگیریم ؟

عکاسی تبلیغاتی از غذا، در انجام موارد زیر سودمند است :

  • مشوق مردم در رژیم غذایی صحیح باشد.
  • بیننده را گرسنه کند.
  • مشتری را متقاعد کند که یک ظرف غذا را سفارش دهد.
  • فروش فوق العاده بسیاری از کتاب های غذا و دستور العمل را به همراه داشته باشد.
  • فروش محصولات صنایع غذایی را افزایش دهد، البته آنها همیشه به اهمیت عکاسی عالی در فروش کالاهای خود آگاه بوده­اند.دانستن چگونگی عکس گرفتن از غذا برای به دست آوردن نتایج عالی، نیاز به دانش خاصی دارد که چه چیزی بهتر و چه چیزی وحشتناک­تر به نظر برسد.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
عکاسی تبلیغاتی چیست

اگر می­خواهید نتیجه مطلوبی در عکاسی تبلیغاتی از غذا، داشته باشید، در ادامه چند ترفند ساده اما بسیار مؤثر را برای گرفتن عکس های غذایی زیبا و وسوسه انگیز به شما آموزش داده خواهد شد.

  • برای داشتن منظره خوشایند مواد غذایی،  نحوه تزیین مواد غذایی و چگونگی سبک­ سازی مواد غذایی برای عکسبرداری یا استایل عکاسی مهم است. پس باید غذا را به بهترین شکل خود آماده کنید، نه بهترین طعم آن.
  • عکاسی مواد غذایی را در حالی که هنوز بسیار داغ و تازه است، انجام دهید. بعضی اوقات نیاز به آب کردن برخی از مواد غذایی روی سایر مواد غذایی لازم است.
  • در مورد رنگ های موجود در ظرف غذای خود فکر کنید. رنگ، نقش عظیمی در گرفتن عکس خوب از مواد غذایی دارد. در بسیاری از موارد می­توانید براق کننده­هایی به مواد غذایی ظرف اضافه کنید که در واضح شدن رنگ در عکس های شما بسیار مؤثر است. تضاد رنگ­ها در جلوه دادن به عکس ها بسیار موثر است.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

عکاسی از غذا

نورپردازی و کادر بندی در عکاسی از خوراک و غذا

شاید یکی از بزرگترین عواملی که در نتیجه نهایی عکاسی تبلیغاتی از غذا تأثیر می­گذارد، کیفیت نور باشد. خبر خوب این است که به دلیل اینکه صحنه شما معمولاً قابل حمل است، می­توانید نسبت به وضعیت روشنایی کنترل نسبتاً خوبی داشته باشید.
عکس گرفتن در نور طبیعی، نورپردازی طبیعی  از پنجره معمولاً، به زیبایی بسیاری از عکس های غذایی کمک کرده و سایه های بسیار ملایمی ایجاد می­کند. به طور کلی بهترین نورپردازی از قسمت جلویی (یعنی فراتر رفتن از شانه عکاس) است، اما می­توان تمام زوایای نور طبیعی را برای سوژه ایجاد کرد. بسته به میزان نور در دسترس، و عکاسی از بهترین زاویه ممکن است نیاز به سه پایه داشته باشید.
کنترل سایه ها را در دست بگیرید. بازتاب نور طبیعی بسیار مطلوب است. اگر می­خواهید مقداری از تابش نور را کاهش دهید یا بعضی از سایه ها را کم کنید، این کار را می­توان با یک بازتابنده از پیش ساخته شده انجام داد یا با ورق و پارچه های سفید، بازتابنده بسازید.
نورپردازی مصنوعی، بعضی اوقات نمی­توانید در موقعیتی قرار بگیرید که از نور طبیعی استفاده کنید. استفاده از strobe یا فلاش الکتریکی روی مواد غذایی موضوع مهمی است، اما بهتر است بدانید که شما اغلب با استفاده از جعبه های ساده و بازتابنده ها نیاز به ملایم کردن و پراکندگی نور را تا حد امکان دارید.عکاسی تبلیغاتی از غذا های تیره، یک روش جدید و رو به رشد در برخی از عکس های غذایی است که به محیط کم نور و یا تاریک بروید. این کار بیشتر برای مواد غذایی با رنگ های تیره و پس زمینه تاریک در ترکیب با روشنایی طبیعی پنجره استفاده می­شود که نمونه های شگفت انگیز ی را می­توانید ایجاد کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش عکاسی تبلیغاتی از کیک و شیرینی

آموزش عکاسی تبلیغاتی