دوره آموزش طراحی لباس از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش طراحی لباس پیشرفته

دوره آموزش طراحی لباس از مقدماتی تا پیشرفته.اموزش طراحی لباس با ارائه مدرک بین المللی و به صورت صفر تا صد در مرکز اموزش خانه صنعت ومعدن اموزش داده می شود.طراحی لباس جایگاه ویژه ای در عصر حاضر دارد، استعداد و بینش نهفته در این شغل، نقش عمده ای در نحوه ی نگاه مردم و همچنین بر محیط فرهنگی و اجتماعی دارد.

آموزش طراحی لباس

آیا برای یادگیری طراحی لباس باید نقاش باشیم ؟

نقاشی یا اسکچ یکی از مهمترین مراحل آموزش طراحی لباس پیشرفته است که برای پیاده­ سازی سریع ایده­ها روی کاغذ به کار می­رود. هر چند امروزه نرم­ افزار­های مختلف آموزش طراحی لباس وجود دارد که با طیف گسترده­ای از ابزارها و رنگ­ها امکان یک طراحی پیشرفته را می­دهند اما  به هنگام آموزش طراحی لباس  توصیه می­شود طراحان بر روند طراحی خود کنترل کامل داشته باشند.

هیچ راه میانبری وجود ندارد؛ بیشتر اوقات ساده­ ترین و سریع­ ترین راه برای اینکه ایده­ی خود را روی کاغذ بیاورید، رسم چند طرح سریع دستی است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین متد دوره طراحی لباس چیست

در دوره­های آموزش طراحی لباس ، نقاشی نیز آموزش داده می­شود اما اگر بودجه­ی کافی دارید می­توانید طراح­هایی استخدام کنید که این کار را برایتان انجام دهند که در این صورت باید افکار خود را به طراح توضیح دهید تا او بتواند کار مورد نظر شما را انجام دهد و ایده­ی مورد نظر شما را روی کاغذ بیاورد. حتی در این صورت هم  داشتن مهارت طراحی مزیت بزرگی برای شما خواهد بود چرا که نه تنها می­توانید ایده­های مورد نظر خود را به درستی بیان کنید بلکه با ایده­ی طراحان و طرز تفکرشان آشنا می­شوید.

آموزش طراحی لباس

کاربرد رنگ شناسی در طراحی لباس چیست ؟

رنگ همیشه در صنعت مد اهمیت دارد و رنگ­ شناسی یکی از مباحث اصلی آموزش طراحی لباس است. رنگ­ها از لحاظ جسمی، روحی و اجتماعی روی مخاطب تأثیر می­گذارند و در فرهنگ­های مختلف مفاهیم خاصی دارند. بنابراین به هنگام آموزش طراحی لباس یادگیری مفاهیم رنگ­ها و پیامی که منتقل می­کنند از اهمیت ویژه­ای برخوردار است. به هنگام آموزش طراحی لباس باید از آنچه در حال انتقال آن به مخاطب هستیم آگاهی پیدا کنیم، مهم است بدانیم چه کسانی مخاطب ما هستند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین دانشگاه های آموزش طراحی لباس در فرانسه

طراح می­تواند نظر مخاطب را نسبت به یک رنگ تغییر دهد یا با دانستن پیشینه­ی تاریخی و فرهنگی رنگ در ذهن مخاطب با او همزاد پنداری کند و نگاه مخاطب را در طراحی­ها اعمال نماید. رنگ یک ابزار در جعبه ابزار طراح است که باید بداند چگونه از این ابزار استفاده کند. استفاده از رنگ­ها محدود به سلیقه­ ی طراح یا افراد نیست، طراح می­تواند با چینش رنگ­ها کنار هم و استفاده­ ی مناسب از رنگ، یک احساس مثبت یا منفی را به مخاطب القا کند یا حتی روی فروش تأثیر بگذارد.

آموزش طراحی لباس پیشرفته

شرکت در دوره آموزش طراحی لباس از مقدماتی تا پیشرفته

برای شرکت در دوره های طراحی لباس از مقدماتی تا پیشرفته از طریق واتس اپ و یا شماره های سایت با دپارتمان طراحی لباس در ارتباط باشید.

با ارزوی موفقیت.