بهترین دوره آموزش طراحی لباس با ارائه مدرک بین المللی ، طراحی فیگور با لباس در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن …آموزش طراحی لباس با مدادرنگی ، گواش و آبرنگ و…روی کاغذ و آموزش طراحی لباس روی مانکن از مقدماتی تا پیشرفته با ارائه مدرک بین المللی و ویژه ورود به بازار کار.

آموزش طراحی لباس

اهمیت کشیدن فیگور در طراحی لباس

ترسیم فیگور استاندارد و طراحی آناتومی بدن از مسائل اساسی و مطرح در طراحی لباس است که هر طراح قابلی باید در این زمینه تجربه لازم را کسب نماید. رسم فیگور استاندارد، در واقع نحوه صحیح طراحی و انتقال ذهنیت طراح به روی کاغذ است. اهمیت کشیدن فیگور در دوره آموزش طراحی لباس و اندام از آن جهت است که یک طراح ماهر باید بتواند برای انجام طراحی لباسی بی نقص، تناسبات بدن مرد، زن و کودک را به خوبی شناخته و در حالت های مختلف ترسیم نماید.

همچنین در دوره طراحی لباس فرد باید قادر به طراحی عضلات بدن و سایه زدن آن، و طراحی عضلات در حالت های مختلف باشد. البته کشیدن فیگور، قطعا نیازمند تمرین و تکرار است تا فرد طراح در این زمینه مهارت کسب نماید. برای این کار همان طور که در بالا اشاره شد، اولین گام در دوره آموزش طراحی لباس  آموزش نحوه، شناسایی و آگاهی از تناسبات واقعی بدن افراد است و پس از آنها کشیدن مانکن به طور منظم و مرتب تا نهایتا به ترسیم یک فیگور بی عیب و نقص منجر شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
کلاس آموزش طراحی لباس با نرم‌افزار

پس از آن طراحی سریع یا اسکیس را تمرین خواهید کرد به این شکل که فردی را به صورت زنده مدل کنید و به طراحی بالاتنه، سر، شانه، باسن، دست، چشم، قوزک پا در زمان اندکی تلاش کنید از او طرح هایی بکشید. در این طراحی جزئیات را فراموش کنید، بلکه صرفا ژست یا حالت هایی کلی که گرفته می شود را طراحی نمائید. نسبت ها را رعایت کنید. جهت کشیدن و طراحی فیگور، روش های مختلفی به شما آموزش داده خواهد شد. برخی، طراحی را با استوانه ها، مکعب ها و دیگر احجام هندسی آغاز می کنند و برخی دیگر، اول یک اسکلت طراحی و سپس روی آن پوست و گوشت می کشند. هر چه طراحی دقیق تری داشته باشید، لباسی متناسب تر دوخته خواهد شد.

آموزش طراحی لباس و اندام

 

برای کسب اطلاعات در مورد دوره طراحی لباس از طریق واتس آپ یا تلفن های زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:

کارشناس آموزش: ۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۸

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
دوره آموزشی طراحی لباس از صفر تا صد

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۷

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۴۱۱۱۲۲۹

شناخت ایرادات اندامی چه کمکی به طراح لباس می کند ؟

کشیدن فیگور در طراحی لباس، از نکات اساسی یادگیری نحوه ترسیم طراحی لباس است. در واقع، هر فردی که تصمیم دارد در زمینه ی طراحی لباس فعالیت کند، باید کشیدن فیگور را به عنوان یک مهارتی تمرین کند زیرا این کار به وی کمک خواهد کرد تا ایده ی ذهنی خود را قبل از اجرا بر روی کاغذ پیاده سازی نماید. زمانی شما در ابتدا بر روی کاغذ فیگور فرد  و ایده ذهنی تان را ترسیم می نمایید، به راحتی می توانید ایرادات اندامی اشخاص را شناسائی، رفع و نسبت آن را در اختیار دوزنده قرار دهید.

ترسیم فیگور طبیعی در سه زاویه ی تمام رخ-نیم رخ-سه رخ سبب می شود تا طراح از زاویه های مختلف، اندام فرد را ملاحظه نماید، زیرا یکی از راه های سریع به منظور رسیدن به اندامی متناسب، قراردادن بدن در سه قسمت مساوی است که به طراح کمک می کند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گام به گام و ساده طراحی لباس

در کمترین زمان ممکن، ایرادات اندام را ببیند و نسبت به رفع آن اقدام کرده و طراحی لباس کم نظیری را انجام دهد. هر چه طراح در این زمینه مهارت بیشتری کسب نماید، قادر خواهد بود در زمان کمتری ایرادات را شناسایی و به طراحی لباس به صورت دقیق تری بپردازد. در دوره آموزش طراحی لباس و اندام تلاش می شود کلیه این موارد به شما هنرجو گرامی آموزش داده شود.

 

دوره طراحی لباس

ثبت نام در دوره طراحی لباس

آیا از رشته طراحی لباس اطلاعاتی دارید ؟ آیا به دنبال هنری هستید که هم درامدزایی مناسبی داشته باشد و هم بتوانید آن را در داخل و یا خارج از کشور ادامه دهید ؟ برای کسب اطلاعات بیشتر قبل از شروع به کار می توانید از طریق واتس اپ و یا شماره های سایت با کارشناسان ما در انجمن طراحی لباس در ارتباط باشید.

موفق و پیروز باشید.