بهترین آموزشگاه تخصصی عکاسی پرتره با اساتید حرفه ای ، آموزش عکاسی با مدرک بین المللی ، در این دوره هنرجویان به مباحث عکاسی پرتره و نورپردازی تخصصی این رشته مسلط خواهند شد.آشنایی با نورپردازی مدلینگ و فشن ،یادگیری تکنیک های پرتره، آشنایی با تجهیزات اتلیه و عکاسی پرتره.در ادامه با ما همراه باشید تا به جزئیات این رشته بپردازیم :

برای کسب اطلاعات در مورد دوره عکاسی آنلاین و حضوری از طریق واتس آپ یا تلفن های زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:

کارشناس آموزش: ۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۸

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۷

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۴۱۱۱۲۲۹

دوره عکاسی پرتره

اصول و مبانی عکاسی پرتره چیست؟

عکاسی از افراد می تواند به دسته بندی های متعددی تقسیم شود. و برای عکاس ها اهمیت دارد که از کدام استایل عکاسی چهره در موقعیت های مختلف استفاده می کنند.

  • پرتره کلاسیک

در سبک عکاسی پرتره کلاسیک، صورت به عنوان یک المان غالب در عکس به چشم می آید. در این استایل، سوژه ی عکاسی باید به صورت مستقیم به دوربین خیره بشود.

  • پرتره محیطی
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزشگاه خوب و حرفه ای رشته عکاسی

در این سبک، از سوژه عکاسی در حالی که به انجام کار خود مشغول است در حالت کاملا طبیعی عکس گرفته می شود. وجود محیط اطراف برای تکامل حالت فرد سوژه در عکس لازم است.

  • پرتره کاندید

عکس هایی که از سوژه ی مورد نظر بدون اینکه انتظار عکاسی را داشته باشد و بدون اینکه متوجه شود، گرفته می شوند.

  • پرتره تجملی

در این نوع استایل عکاسی به جذابیت و جلوه ی رمانتیک چهره بیشتر اهمیت داده می شود.

  • پرتره لایف استایل

در این استایل عکاسی به سبک زندگی افراد پرداخته می شود. به صورت حرفه ای ترکیبی از سبک پرتره محیطی و پرتره کاندید می باشد. این عکس ها حسی از یک تجربه در زندگی افراد را منتقل می کنند.

  • پرتره سورآل

این سبک برای تاکید کردن بر یک جلوه ی دیگر واقعیت مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در این استایل عکاسی از جلوه های ویژه استفاده می شود.

  • پرتره مفهومی
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزشگاه عکاسی با اساتید خوب و حرفه ای

در این سبک ، مفهوم تصویر یک بعد چهارم به آن می افزاید. معنای پنهانی که پشت این عکس وجود دارد تماشاگر را به تفکر وا می دارد.

آموزش عکاسی

در عکاسی پرتره به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

در عکاسی پرتره، به جز عکس هایی که تمام بدن در آن قرار گرفته می شود. از زوم متوسط استفاده نمایید و فاصله ی کانونی باید در بازه ی ۸۵ تا ۱۳۵ میلیمتر قرار گیرد. در تصاویر کلوزآپ یا شات از قسمت های فوقانی بدن، زاویه ی عریض ویژگی های چهره را به هم می ریزد و باعث می شود بینی بزرگ تر به چشم بیاید، در حالی که زوم کردن بیش از حد صورت را پهن نشان می دهد. در عکاسی های داخل اتاق پرتره باید نزدیک پنجره و به دور از نور مستقیم خورشید قرار گیرد.

دوره عکاسی

ثبت نام دوره عکاسی

آیا به دنبال دوره های کوتاه مدت و فشرده عکاسی هستید ؟

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
برترین دوره آموزش عکاسی در تهران با مدرک بین المللی

آیا پیش نیازی از عکاسی ندارید و می خواهید از صفر آموزش عکاسی ببینید ؟

برای کسب اطلاعات بیشتر از سرفصل های دوره عکاسی لطفا از طریق واتس اپ و یا شماره های سایت با همکاران ما در انجمن عکاسی در ارتباط باشید.

موفق باشید.