دوره آموزش کوتاه مدت و سریع طراحی لباس در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن.طراحی لباس روی اندام ، آموزش طراحی لباس با مداد رنگی و گواش و تکنیک های متفاوت دیگر.تمام جزئیات و اطلاعاتی که در کوتاه مدت در رشته طراحی لباس به ان نیاز دارید تا اماده ورود به بازار کار شوید.و یا این رشته را به صورت علاقه شخصی دنبال کنید.

آموزش سریع طراحی لباس

دنیای بی انتهای طراحی لباس را بشناسید

طراحی لباس یک فرایند بسیار دقیق بوده که از انتخاب یک طرح شروع می شود و با پیشرفت و توسعه محصول نهایی به پایان می انجامد . یک پروسه طراحی شامل انتخاب درست عناصر و موارد زیر است :

  1. انتخاب پارچه : طرح وشکل پارچه میبایست متناسب با نیاز ، علاقه واحساس شما باشد که در دنیای امروز انواع بی شماری از طرح های پارچه ، موجود و در دسترس هستند .
  2.  چاپ : رنگ وشکل پارچه باید متناسب با فصلی باشد که می خواهید لباس را در آن زمان بپوشید . برای مثال شما نمی توانید یک رنگ زرد روشن در زمستان و یا سیاه در تابستان بپوشید .
  3.  الگو : در اصل نقشه یا بخش هایی که برای ایجاد یک لباس به هم دوخته می شوند ، الگو نام دارند . به عنوان مثال ، شما در یک پیراهن در قسمت جلو ، یقه ، پایه یقه ، دکمه، پشت یوک ، آستین ، جیب و … دارید.
  4. تزئینات : در صورت وجود ، مانند گلدوزی ، چاپ پانل ، سنگ دوزی و غیره.
  5. اندازه گیری : که این مورد به وسیله الگو پیش می رود .
  6.  پیاده سازی وانجام طرح : در نهایت زمانی  که یک طراح لباس از مناسب  و خوب بودن  مراحل کار خود( ۵ موردی که در بالا ذکر شد ) راضی باشد ، با یک سازنده الگوی حرفه ای مشورت می کند که نسخه نهایی و کار شده آن را از کارت یا از طریق یک سیستم کامپیوتری تهیه کند . سرانجام ، یک پوشاک نمونه ساخته شده و بر روی یک مدل آزمایش می شود تا اطمینان حاصل شود که این یک لباس عملیاتی است و می توان آن را به نولید انبوه رساند .
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
کلاس طراحی لباس حرفه ای با مدرک بین المللی

آموزش طراحی لباس

چرا امروزه رشته ی طراحی لباس اهمیت بیشتری دارد؟

همان طور که همه اطلاع دارید دنیای امروز دنیای پیشرفت  سریع تکنولوژی است ؛ بدیهی است که دنیای مد و لباس نیز از این پیشرفت بی بهره نخواهد ماند .از آن جا که انسان با فطرتی زیبا دوست آفریده شده ، تمایل به تمام زیبایی ها در او دیده می شود که می توان یکی از این تمایلات را علاقه به ظاهر زیبا خواند .

اما در دنیای امروز فقط زیبایی مد نظر نیست ؛ بلکه باید طرح ، پارچه و شکل و شمایل آن لباس در بین عموم مردم جهان به صورت مد دربیاید تا بتوان از آن استفاده کرد و  پوشید .

یکی دیگر از دلایل اهمیت رشته طراحی و دوخت لباس در این است که مردم از زمان های قدیم به سریال و فیلم های سینمایی علاقه خاصی داشتند و در اوقات بیکاری و سرگرمی خود را با تماشای آن ها مشغول می کردند که هر فرد برای خود یک الگوی مد و لباس نیز از بین بازیگران فیلم انتخاب می کرد . با افزایش سرعت علم در زمینه فیلم سازی و همچنین افزایش الگو پذیری افراد از بازیگران ، فرایند طراحی لباس نیز پیشرفت چشمگیری از گذشته تا به اکنون داشته و دارد .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
دوره آموزشی طراحی لباس از صفر تا صد

 

دوره آموزش کوتاه مدت طراحی لباس

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این دوره می توانید از طریق واتس اپ و یا شماره های سایت با همکاران ما در دپارتمان طراحی لباس در ارتباط باشید.

موفق باشید.