دوره های آموزش طراحی لباس در ترکیه چگونه است ؟ برای کسب اطلاعات در مورد این موضوع باید ابتدا در مورد رشته طراحی لباس بدانید. یک طراح لباس موفق چه کسی است ؟ بازار کار این رشته در داخل و خارج از کشور چگونه است ؟ هدف از یادگیری رشته طراحی لباس چیست ؟

آموزش طراحی لباس در ترکیه

اقامت در ترکیه با آموزش طراحی لباس چگونه است؟

اقامت در ترکیه با آموزش طراحی لباس، امکانی است که علاقمندان به گذراندن این دوره های آموزشی در ترکیه، می توانند از آن استفاده نمایند. طبق قانون حفاظت بین المللی برای خارجیان، دانش آموزانی که قصد اقامت در ترکیه بیش از زمان ویزای توریستی یعنی بیش از ۳۰ تا ۹۰ روز را دارند، میتوانند برای یکسال اجازه اقامت بگیرند. اگر دوره آموزشی آنها بیش از این زمان باشد، لازم است هر سال ۶۰ روز قبل از مدت انقضای مجوز قبلی، برای گرفتن اجازه اقامت در ترکیه برای دوره بعدی اقدام نمایند.

طراحی لباس در ترکیه
هدف از آموزش طراحی لباس چیست؟

هدف از اقامت در ترکیه با آموزش طراحی لباس و طراحی پارچه، آموزش طراحانی است که می توانند با توجه به ارزش های زیبایی شناسی و هنر کاربردی در ایجاد صنعت و تجارت مد و تولید برندهای مد گام بردارند. همکاری دانشگاه و صنعت در زمینه مد، هنرآموزان را قادر می سازد تا پیشرفت های تکنولوژیکی را دنبال کنند و تحصیلات خود را مبتنی بر تولید مجموعه مد به پایان برسانند.
معلمان حرفه ای در زمینه طراحی لباس، به هنرآموزان آموزش می دهند تا ایده های طراحی برجسته را پرورش داده و با ترویج مجموعه کامل مد خود، به خواسته های این صنعت بسیار رقابتی برسند. فارغ التحصیلان می توانند مهارت های خود را با همکاری نمایشگاه های مد و شرکت در رقابت های طراحی مدرن محلی و بین المللی، نشان دهند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش طراحی لباس تخصصی در غرب تهران با بهترین متد 2020

مدارک تحصیلی در رابطه با طراحی لباس کدامند؟

مدرک لیسانس توسط دانشگاه ها و کالج ها اعطا می شود. به منظور کسب مدرک لیسانس، شما باید دوره های لازم را که ممکن است به مدت سه تا هفت سال (بسته به موسسه ثبت نام خود) باشد را کامل کنید. دانش آموزانی که در اقامت در ترکیه با آموزش طراحی لباس شرکت می کنند، می توانند در مورد طراحی و دوخت انواع لباس و لوازم جانبی آن آموزش ببینند.
مدرک دیپلم توسط کالج ها طبق این برنامه آموزشی داده می شود که طول این دوره طراحی مد شامل ۶ ترم، هر ترم شامل ۱۵ هفته و در جمع به مدت ۹۰ هفته است. در پایان این برنامه ۲ ساله شما ۲۱۱۵ ساعت کامل خواهید شد که شما را به دیپلم در طراحی مد مجوز می دهد.

اهداف و موضوعات اصلی برنامه آموزشی چیست؟

  •  آموزش شناسایی، انتخاب و کار با پارچه های مختلف.
  • آموزش اصول طراحی لباس
  • ارزیابی امکان خلق یک مفهوم طراحی
  • طراحی و تولید نمونه کار
  • نمایش طراحی های لباس به صورت دیجیتالی
  • برنامه ریزی تولید یک مجموعه مد
  • شناخت نیازهای صنعت و شرایط بازار کار
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
جامع ترین سرفصل طراحی لباس از مقدماتی تا پیشرفته

مراکز آموزشی تحصیل طراحی لباس در ترکیه کدامند؟

به منظور اقامت در ترکیه با آموزش طراحی لباس در برخی از مراکز مشهور در این زمینه می توان ثبت نام نمود، از جمله:
طراحی مد و پارچه در دانشگاه Atilim
دیپلم طراحی مد در مدرسه کالج LaSalle İstanbul
لیسانس طراحی مد و فناوری در IFA PARIS با همکاری علمی و پژوهشی بین ترکیه و فرانسه
دو مدرک کارشناسی در طراحی مد، توسط همکاری مشترک دانشگاه ناپل (SUN) و Okan
طراحی مد و لباس در دانشگاه Anadolu
دانشگاه Maltepe

طراحی لباس در ترکیه
شرایط پذیرش در مراکز آموزشی طراحی لباس چیست؟

هنرآموزان جهت گرفتن اقامت در ترکیه با آموزش طراحی لباس، باید ۱۸ ساله یا فارغ التحصیل دبیرستان باشند.
باید بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشند.
باید در مصاحبه با اساتید پذیرش دانشجو را پذیرفته شوند.
هر سال دانشگاه های طراحی مد در ترکیه، به تعدادی از دانش آموزان بر اساس نمره آزمونشان، بورس تحصیلی می دهند که بدون پرداخت هزینه به تحصیل بپردازند.

دوره های کوتاه مدت و ورکشاپ طراحی لباس و مد در ترکیه چگونه است ؟

رشته طراحی لباس در ترکیه در مقطع لیسانس در دانشگاه ها و کالج های مختلف این کشور ارائه می گردد.مدت دوره طراحی لباس در ترکیه از ۳ تا ۷ سال متفاوت است . دانش آموزان و دانشجویان این رشته در این مدت هنر طراحی و ایجاد انواع مختلف لباس و لوازم جانبی آموزش را یاد میگیرند.در رشته طراحی لباس در ترکیه روش های نوین آموزش ترکیبی از سخنرانی های سنتی، کارگاه های عملی، تحقیقات شخصی، آزمایش، بازدید های گوناگون دانشجویان را برای تبدیل شدن به فردی خلاق و عملگرا آماده می سازد، تکنیک های تحلیلی، تخیلی برای آماده سازی دانشجویان برای امکان کار حرفه ای در سطح بین المللی به کار گرفته می شود. این رویکرد به آنها اجازه می دهد که جهان خود را خلاقانه تر توسعه دهند و در عین حال با هماهنگی با سبک های مختلف، انواع مارک ها و بخش های بازار سازگار باشند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی لباس و مد

بازار کار طراحی لباس در ترکیه چگونه است ؟

همانطور که می دانید ترکیه یکی از قطب های طراحی لباس و مد در دنیا است .ترکیه سالانه از راه تولید و صادرات پوشاک درآمدهای کلانی را کسب می‌کند و در واقع می‌توان گفت شغل طراحی لباس در ترکیه بازار داغ و پردرآمدی برای خود دارد.کسانی که طراح هستند به راحتی می توانند در ترکیه وارد بازار کار شوند زیرا مشاغل مرتبط به پوشاک از جمله طراحی مد و طراحی لباس در ترکیه دارای بازار کار بسیار خوبی هستند.بسیاری از فرصت‌های شغلی همانند طراح، مدیر اجرایی و تصویرساز مد و لباس و بسیاری از مشاغل دیگر در ارتباط با صنعت مد و لباس در این کشور ایجاد شده است.