دوره های آموزش طراحی لباس در ترکیه چگونه است؟

اقامت در ترکیه با آموزش طراحی لباس چگونه است؟
اقامت در ترکیه با آموزش طراحی لباس، امکانی است که علاقمندان به گذراندن این دوره های آموزشی در ترکیه، می¬توانند از آن استفاده نمایند. طبق قانون حفاظت بین المللی برای خارجیان، دانش¬آموزانی که قصد اقامت در ترکیه بیش از زمان ویزای توریستی یعنی بیش از ۳۰ تا ۹۰ روز را دارند، می¬توانند برای یکسال اجازه اقامت بگیرند. اگر دوره آموزشی آنها بیش از این زمان باشد، لازم است هر سال ۶۰ روز قبل از مدت انقضای مجوز قبلی، برای گرفتن اجازه اقامت در ترکیه برای دوره بعدی اقدام نمایند.
هدف از آموزش طراحی لباس چیست؟
هدف از اقامت در ترکیه با آموزش طراحی لباس و طراحی پارچه، آموزش طراحانی است که می¬توانند با توجه به ارزش¬های زیبایی شناسی و هنر کاربردی در ایجاد صنعت و تجارت مد و تولید برندهای مد گام بردارند. همکاری دانشگاه و صنعت در زمینه مد، هنرآموزان را قادر می¬سازد تا پیشرفت¬های تکنولوژیکی را دنبال کنند و تحصیلات خود را مبتنی بر تولید مجموعه مد به پایان برسانند.
معلمان حرفه ای در زمینه طراحی لباس، به هنرآموزان آموزش می¬دهند تا ایده¬های طراحی برجسته را پرورش داده و با ترویج مجموعه کامل مد خود، به خواسته های این صنعت بسیار رقابتی برسند. فارغ التحصیلان می توانند مهارت های خود را با همکاری نمایشگاه های مد و شرکت در رقابت های طراحی مدرن محلی و بین المللی، نشان دهند.

مدارک تحصیلی در رابطه با طراحی لباس کدامند؟
مدرک لیسانس توسط دانشگاه ها و کالج ها اعطا می شود. به منظور کسب مدرک لیسانس، شما باید دوره های لازم را که ممکن است به مدت سه تا هفت سال (بسته به موسسه ثبت نام خود) باشد را کامل کنید. دانش آموزانی که در اقامت در ترکیه با آموزش طراحی لباس شرکت می¬کنند، می توانند در مورد طراحی و دوخت انواع لباس و لوازم جانبی آن آموزش ببینند.
مدرک دیپلم توسط کالج ها طبق این برنامه آموزشی داده می¬شود که طول این دوره طراحی مد شامل ۶ ترم، هر ترم شامل ۱۵ هفته و در جمع به مدت ۹۰ هفته است. در پایان این برنامه ۲ ساله شما ۲۱۱۵ ساعت کامل خواهید شد که شما را به دیپلم در طراحی مد مجوز می دهد.
اهداف و موضوعات اصلی برنامه آموزشی چیست؟
– آموزش شناسایی، انتخاب و کار با پارچه های مختلف.
– آموزش اصول طراحی لباس
– ارزیابی امکان خلق یک مفهوم طراحی
– طراحی و تولید نمونه کار
– نمایش طراحی های لباس به صورت دیجیتالی
– برنامه ریزی تولید یک مجموعه مد
– شناخت نیازهای صنعت و شرایط بازار کار
مراکز آموزشی تحصیل طراحی لباس در ترکیه کدامند؟
به منظور اقامت در ترکیه با آموزش طراحی لباس در برخی از مراکز مشهور در این زمینه می¬توان ثبت نام نمود، از جمله:
طراحی مد و پارچه در دانشگاه Atilim
دیپلم طراحی مد در مدرسه کالج LaSalle İstanbul
لیسانس طراحی مد و فناوری در IFA PARIS با همکاری علمی و پژوهشی بین ترکیه و فرانسه
دو مدرک کارشناسی در طراحی مد، توسط همکاری مشترک دانشگاه ناپل (SUN) و Okan
طراحی مد و لباس در دانشگاه Anadolu
دانشگاه Maltepe
شرایط پذیرش در مراکز آموزشی طراحی لباس چیست؟
هنرآموزان جهت گرفتن اقامت در ترکیه با آموزش طراحی لباس، باید ۱۸ ساله یا فارغ التحصیل دبیرستان باشند.
باید بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشند.
باید در مصاحبه با اساتید پذیرش دانشجو را پذیرفته شوند.
هر سال دانشگاه¬های طراحی مد در ترکیه، به تعدادی از دانش آموزان بر اساس نمره آزمونشان، بورس تحصیلی می¬دهند که بدون پرداخت هزینه به تحصیل بپردازند.