ساده ترین روش آموزش طراحی لباس

طراحی لباس

طراحی یک لباس فوق العاده ساده است و می تواند توسط هر کسی انجام شود. تا زمانی که شما یک ایده در ذهنتان می پرورانید می توانید این ایده ها درباره طراحی لباس را بر روی کاغذ پیاده کنید.، برخی از کاغذ، برخی از پارچه استفاده می کنند و با وسیله ای دیگر  آن را علامتگذاری می کنند، برش بزنید، و سپس پارچه را به سمت خود بچرخانید تا ببینید چه طرحی را زده اید. حداقل ۶ ساعت طول می کشد تا شما ایده خود را بر روی کاغذ پیاده کرده و سپس نمونه آن را بر روی پارچه بیاورید.من به شما همان چیزی را یاد می دهم که خودم آموخته ام و طبق تجریباتی که دارم اطلاعاتی را درباره ساختن یک لباس و اندازه و طراحی کردن برای لباس را برای شما بیان می کنم. بدیهی است که شما باید تکنیک ها و لوازم مربوطه برای طراحی لباس را باید یاد بگیرید. فرض می کنیم در طول مدت دوره آموزشی آنچه که شما در ذهن خود دارید با توجه به تناسب ها بتوانید یک طراح لباس خوب شوید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش سریع طراحی لباس مردانه

مرحله ۱: لوازم مورد نیاز شما

شما به موارد زیر نیاز دارید: 

خط کش- مداد- قیچی- نشانگر گچ-  اندازه گیری با نوار- ماشین دوخت- پارچه(چسب پارچه)- سوزن- و مواردی همانند زیپ لباس که ممکن است مورد نیاز شود.

مرحله ۲: پیش طراحی، اندازه گیری

شما باید ابتدا مدلی را که در ذهنتان است پیش طراحی کنید. یعنی ابتدا در ذهنتان مدل را تصور کرده و سپس آن را بر روی کاغذ بیاورید. از نوآوری و خلاقیت استفاده کنید. خلاق باشید و سعی کنید جدیدترین متدهای روز را مورد بررسی و مطالعه قرار دهید. سپس ان را بروی پارچه پیاده کنید و اندازه ها را دقیق گرفته تا بتوانید مدل را بی کم و کاست تحویل مشتریتان دهید.

در مرحله پیش طراحی شما باید بدانید این نوع طراحی لباس برای شب است یا برای روز و نوع طرح خودتان را اینگونه تغییر دهید. سپس باید رنگ ها را بشناسید، رنگ ها و هماهنگ کردن آنها با هم می تواند به شما کمک کند تا جلوه ای خاص به طرح لباستان بدهید. و هم چنین سبک های طراحی را نیز می توانید مورد استفاده قرار دهید. باید توجه کنید این نوع لباس برای چه مکانهایی مناسب است و طراحی لباستان برای چه افرادی است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی لباس شب مدل 2020

ما به شما کمک خواهیم کرد که با استفاده از کادری مجرب و حرفه ای و استفاده از طراحان متبحر بهترین متدهای روز دنیا را برای شما ارائه دهیم.