سرفصل کلاس آموزشی طراحی لباس در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن ..آموزش طراحی لباس در آموزشگاه های معتبر کلیدی طلایی ست برای ورود شما به بازار کار حرفه ای..پس اگر به این رشته علاقمند هستید و میخواهید ایده های خود را اجرایی کنید با ما در ادامه همراه باشید .ما به شما از صفر تا صد به هر آنچه که در طراحی لباس نیاز دارید را آموزش میدهیم.

کلاس طراحی لباس

 

ترم ا : مبانی طراحی و طراحی فیگور

در ابتدای این ترم با اصول فیگور کشیدن آشنا خواهید شد. حال سوال میکنید که فیگور چیست ؟ باید به شما بگوییم که برای کشیدن یک لباس زیبا لازم است که از پایه شروع کنید و ابتدا یک مانکن را روی کاغذ بکشید.

در پایان این ترم با اصول کشیدن اجزای صورت آشنا خواهید شد تا روی مانکن کاغذی پیاده سازی کنید و در واقع به بهترین شکل یک مانکن (فیگور) را در حالت های مختلف بکشید . فیلم زیر که برای شما آماده شده است ، نمونه ای از آموزش کشیدن فیگور است .

 

 
 

ترم۲ : رنگ شناسی و جنسیت سازی تخصصی لباس

برای زیبایی بصری لباس، رنگ نقش اساسی را بازی میکند. رنگ شناسی یکی از جذابترین ترم های طراحی لباس است.

مواردی را که در این ترم آموزش خواهید دید :

 • اصول این ترم به شما در انتخاب رنگ لباس کمک میکند . برای انتخاب رنگ لباس به موارد مختلفی باید توجه کرد ازجمله : ارتباط رنگ باشخصیت  افراد ، ارتباط رنگ با نوع اندام و رنگ پوست و ….
 • کشیدن لباس روی مانکن کاغذی
 • جنسیت سازی پارچه های مختلف روی کاغذ مانند : مخمل ، ساتن ، پولکی ، حریر و …
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش طراحی لباس روی کاغذ و مانکن

فیلم زیر یک نمونه از جنسیت سازی های جذاب در طراحی لباس است .

 

 

ترم۳ : طراحی لباس

آموزش طراحی لباس و به چالش کشیدن خلاقیت ، مواردی است که در این ترم آموزش داده میشود .

در این قدم هنرجو به تحلیل و بررسی اجزای مختلف لباس می پردازد. شناخت لباس وطراحی اجزای آن مثل :

 • طراحی انواع یقه
 • طراحی آستین ها
 • طراحی دامن و شلوار
 • طراحی لباس شب و عروس
 • پارچه شناسی تخصصی لباس

شناخت اجزای لباس با تناسبات فیگوری که از قبل آموختید همخوان شده و سبب میشود که به عنوان طراح لباس بتوانید لباسی مناسب با اندام هر شخص طراحی کنید که زیبایی دوچندان داشته باشد. در واقع این ترم مهم ترین و کاربردی ترین ترم طراحی لباس برای ورود شما به بازار کار است.

پارچه ابزار کار یک طراح لباس است و تفاوت ارزشی لباس از نوع پارچه مشخص میگردد.اگر طراح لباس شناخت کافی از انواع پارچه ها نداشته باشد نمیتواند طرح خود را با پارچه ی مناسب اجرا نماید .در طول ترم بر اساس ایده های مختلف خلاقیت شما در طراحی لباس به چالش کشیده شده و یک طرح شما پس از تایید استاد به مرحله ی اجرا خواهد رسید و کار شما بر اساس لباس دوخته شده و ارزیابی خواهد شد .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
سرفصل بین المللی آموزش طراحی لباس جامع آنلاین و حضوری

فیلم زیر یک نمونه از شناخت روش های خلاقیت در طراحی لباس است .

 

 

برای کسب اطلاعات در مورد دوره جامع طراحی لباس از واتس آپ یا تلفن های زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:

کارشناس آموزش: ۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۸

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۷

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۴۱۱۱۲۲۹

 

ترم ۴ : دوخت های تزیینی روی پارچه

آموزش دوخت های تزئینی مختلف و افزودن اکسسوری به لباس .

طراح با شناخت این دوخت ها و گاها تعیین رنگ میتواند لباسی متفاوت و منحصر به فرد خلق کند .علاوه بر این با دوخت های تزئینی میتوان برخی از ایرادهای اندامی را نیز پوشش داد.

 • درویش دوزی
 • بلوچ دوزی
 • تابلمه
 • روبان دوزی

کلاس طراحی لباس

 

  ترم ۵ : مولاژ

معمولا خیاط از  آنچه که طراح بر روی کاغذ میکشد ، نمیتوانند اطلاعات کافی  و درستی بدست آورد بنابراین طراح در این قسمت دو امر اساسی را آموزش میبیند :

 • اصلاح مانکن: به ندرت افرادی را میتوان یافت که تناسبات بدنی آن ها شبیه مانکن باشد پس در این مرحله طراح با توجه به طرحی که میخواهد اجرا کند مانکن را برای ایجاد زیبایی پوششی اصلاح میکند .
 • الگو برداری حجمی: به وسیله متریالهای مختلف از جمله پارچه ، کاغذ ، پلاستیک و غیره طرحهایی را که در دوره طراحی مد آموزش دیده اید روی مانکن به صورت عملی اجرا می نمائیم.بنابراین چون طراح هم پارچه را میشناسد(آموزش در ترم های قبل) و هم طرح و جزئیات را با الگو به خیاط نشان میدهد، طرحی که در پایان اجرا شده بیشترین همخوانی را با طرح اصلی خواهد داشت.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش طراحی لباس با متد جدید2020

اگر میخواهید در مورد مولاژ پیش زمینه ذهنی داشته باشید فیلم زیر را مشاهده کنید.

 

 

  

ترم ۶ : نرم افزار مارولوس (شبیه ساز لباس)

برنامه مارولوس دیزاینر (Marvelous Designer) به واقع یکی از بهترین ابزارهایی است که می‌توانید از آن برای طراحی لباس و پوشاک استفاده کنید. یکی از مزیت های اصلی این برنامه مربوط به عدم نیاز آن به الگوهای CAD می‌شود، یعنی شما در این برنامه نیازی به طراحی الگوهای رایج CAD ندارید، بلکه می‌توانید به صورت مستقیم بخشی از لباس را به مدل خود اضافه یا از آن حذف کنید و در مدل سه بعدی نتیجه این تغییر را به صورت آنی مشاهده کنید.

در محیط برنامه مارولوس دو پنجره اصلی ارائه شده است که یکی از آن ها محل مشخص کردن بخش های مختلف لباسی است که در حال طراحی آن هستید و بخش دیگر به صورت آنی لباس طراحی شده شما را بر روی بدن یک مدل سه بعدی نمایش می‌دهد. یعنی نرم افزار مارولوس به صورت آنی تمام تغییراتی که شما بر روی مدل لباستان ایجاد می‌کنید را به بدن انسان شبیه سازی شده در آن منتقل می‌کند.

در دنیای تکنولوژی امروزی یادگیری نرم افزار طراحی لباس ، یک برتری نسبت به رقبای خود است.

آموزش طراحی لباس

موفق باشید.