شرایط اقامت در فرانسه با آموزش طراحی لباس کدامست؟

حرفه طراحی لباس در فرانسه در چه رتبه¬ای قرار دارد؟
اقامت در فرانسه با آموزش طراحی لباس یکی از رویاهای علاقمندان به طراحی لباس و مشتاقان راه اندازی حرفه مد می¬باشد. فرانسوی ها از قرن هفدهم در صنعت مد وارد شدند و در آن سالها، نه فقط تولید لباس داشتند، بلکه صادرات لباس را انجام می¬دادند. در حال حاضر، پاریس همراه با لندن، نیویورک و میلان یکی از پایتخت های مد جهان است. این روزها مد پاریس به این معنی نیست که مردم پاریس لباس¬های شیک و زیبا دارند، بلکه یک صنعت جدی در این کشور به حساب می¬آید. مد در لباس و پوشاک همواره در تلاقی هنر و مصرف گرایی وجود داشته است و هرگز در جوامع پیشین، بیش از امروز وجود نداشته است و مد پاریس در مرکز این تلاقی قرار دارد.
تاریخ طراحی لباس در فرانسه چیست؟
در قرن ۱۹، اولین خانه مد Haute Couture یا high-fashion market، توسط چارلز فردریک ورث، طراح مد روز انگلیسی تاسیس شد. او تولید لباس های مارک را شروع کرد و بعد از آن تمام طراحان مد، می خواستند خانه های مد و مقر خود را در پاریس ایجاد کنند. ابتدا با ظهور کوکو شانل در سال ۱۹۱۰ و سپس کریستین دیور در ۱۹۴۷ و نمایش لباسهای متفاوت، توجه جهانیان بار دیگر به پاریس جلب شد. پس از آن جیوانچی و پیر بالمن خانه¬های مد پاریس را باز کردند و پاریس دوباره مرکز مد جهان شد.
اولین مرکز آموزش طراحی لباس به صورت صنعتی نیز توسط ورث پایه¬گذاری شد. او اقامت در فرانسه با آموزش طراحی لباس را در خانه مد پاریس به وجود آورد و خط تولید لباس، از مراحل اول رسم طراحی تا تولید لباس و بازاریابی و فروش را راه اندازی کرده و به شاگردانش آموزش می¬داد و به این ترتیب گروه منسجمی در این صنعت را ایجاد کرده بود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
کلاس طراحی لباس کاربردی در تهران

مراکز آموزشی ارائه دوره طراحی لباس کدامند؟
پنج مؤسسه معتبر در فرانسه دوره های طراحی لباس را ارائه می¬دهند. این موسسات امکان اقامت در فرانسه با آموزش طراحی لباس را برای علاقمندان فراهم می¬کنند.
کالج هنر پاریسParis College of Art
دانشکده مدیریت گرنوبل Grenoble Ecole de Management
دانشکده ESMOD در پاریس
دانشکده IFM در پاریس
آکادمی بین¬المللی مدInternational Fashion Academy
متقاضیان اقامت در فرانسه با آموزش طراحی لباس می¬توانند در آکادمی IFA مشغول به تحصیل شوند. این آکادمی یک مدرسه مد بین المللی است که در پردیس های پاریس، شانگهای و استانبول وجود دارد و دوره¬های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه های مختلف در رابطه با مد از قبیل طراحی لباس، دوخت لباس، راه اندازی کسب و کار، بازاریابی، تبلیغات، مدیریت برند¬های لوکس و موارد دیگر را ارائه می¬دهد. همچنین دوره های کوتاه مدت و بلند مدت در تابستان را برگزار می¬نمایند.
ویزای تحصیلی فرانسه برای رشته طراحی لباس چگونه است؟
به منظور اقامت در فرانسه با آموزش طراحی لباس، دریافت ویزای فرانسه که عضو موافقتنامه شینگن است، ضروری می¬باشد. ازآنجا که تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا حدود ۳، ۲ و ۴ سال طول می¬کشد، متقاضیان باید ویزای بلند مدت تحصیلی فرانسه که برای اقامت بیش از ۶ ماه در این کشور لازم است را درخواست دهند. اعتبار این ویزا برابر با طول مدت تحصیل متقاضی است. پس از آماده کردن مدارک آنها را همراه با درخواست ویزا باید به محل مورد تایید سفارت فرانسه تحویل دهند. مدارک شامل گذرنامه، کپی مدارک تحصیلی، مدرک زبان معتبر، هزینه ثبت نام و بیمه سلامت می باشد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
ورک شاپ آموزشی