طراحی لباس از آموزش تا اجرا چگونه است؟

آموزش طراحی لباس تا اجرای طرح

آموزش طراحی لباس در کارگاه و کلاس ها داده می شود که مدت زمان طولانی برای یادگیری زمان می برد، اما در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعاتی جامع و مختصر به صورت مرحله مرحله به شما بدهیم.

برای طراحی کردن ایده خود باید طراحی کردن را یاد بگیرید تا بتوانید طرح های مختلف لباس را بکشید، پس گام اول یاد گرفتن طراحی است. می توانید از کتاب های آموزش طراحی برای یادگیری استفاده کنید. دومین موردی که برای یادگرفتن آن باید اقدام کنید دوختن است. حتی اگر خودتان قرار نیست طرح ها را بدوزید باید از چگونگی دوختن لباس ها مطلع باشید تا بتوانید طراحی لباس را به بهترین شکل انجام دهید. برای یادگرفتن دوختن یا همان خیاطی بهتر است در دوره هایی که آموزش های مربوطه را ارائه می دهند شرکت کنید یا از کتاب ها و  یا از فیلم های آموزشی استفاده کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
هزینه آموزش طراحی لباس در ایتالیا

سومین موردی باید آن را بلد باشید خود طراحی است. طراحی لباس یا طراحی سایر اشیا قوانین خاص خود را دارد که آگاهی از آن ها باعث افزایش کیفیت کار شما خواهد شد. پیشنهاد می شود که کتاب ” شروع خوب، آشنا شدن با طرز کار عکس ها است ” اثر مولی بنگ را مطالعه کنید تا آموزش لازمه را ببینید. بهتر است خود را محدود به یادگیری طراحی از یک حوزه ی مشخص نکنید زیرا طراحی های مختلف جنبه های مختلف طراحی لباس را نشان می دهند. گام چهارم یادگیری درباره مد روز است. باید درباره مد روز و استایل جدید و قدیم اطلاعات خوبی داشته باشید تا بتوانید طراحی لباس را به خوبی انجام دهید. می توانید کالکشن هایی که سایر طراح های لباس را نگاه کنید یا فیلم هایی مرتبط با چنین موضوعی ببینید.

برای نهایی کردن ایده تان می توانید از نرم افزار های کامپیوتری نیز استفاده کنید، نرم افزار هایی مثل فتوشاب یا ایلاستریتر و برای آموزش این نرم افزار ها از سایت های مختلفی می توانید استفاده کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
جامع ترین سرفصل طراحی لباس از مقدماتی تا پیشرفته

بعد از اینکه ایده ی طراحی لباس مد نظر به ذهنتان رسید و نوع پارچه خود را انتخاب کردید و همینطور رنگ لباس را مشخص نمودید شروع به طراحی لباس کنید. ابتدا باید طرح بیرونی مدل خود را رسم کنید که در واقع شکل بدن مدل شما را به وجود خواهد آورد. برای طراحی این کردن این قسمت  می توانید از کتاب های طراحی استفاده کنید. بعد از اینکه بیرون مدل را کشیدید، قسمت های کشیده شده را با خودکار سیاه پر رنگ کنید و بعد از این مرحله شکل اصلی را صفحه ی دیگری منتقل کنید.

پس از اتمام این مرحله می توانید لباس مدل خود را رسم کنید، ابتدا از مداد برای طراحی این قسمت استفاده کنید و دوباره با خودکار این قسمت ها را پر رنگ کنید و بعد با توجه به طراحی لباس اولیه طرح خود را رنگ کنید. سعی کنید در هنگام رنگ کردن  از تکنیک های رنگ آمیزی استفاده کنید و طوری رنگ کنید که به شکل عمق بدهد و تفاوت های شکل بهتر نمایان شود. پس از تمام این طراحی ها می توانید نمونه ی اصلی را بوسیله پارچه بدوزید و اگر از کار خود رضایت داشتید می توانید برای فروش آن اقدام کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش طراحی لباس مرحله به مرحله و کاربردی با متد 2020