طراحی لباس با آموزش تکنیک های ماژیک

طراحی لباس با ماژیک

طراحی لباس با ماژیک تقریبا کاری آسان است ولی ممکن است زمان بر هم باشد. اما به هر صورت در این مقاله سعی کرده ایم طراحی لباس را به وسیله ماژیک آموزش دهیم. برای شروع طراحی به وسایلی نیاز خواهید و همینطور خوب است بدانید که طراحی کردن لباس مراحلی دارد و در طول طراحی فقط به ماژیک نیاز نخواهیم داشت. در ادامه به آموزش این طراحی پرداخته ایم.

وسایل مورد نیاز:

کاغذ صاف بریستول

مداد ۲h

مداد سیاه رنگ

قلمو کوچک

ماژیک های E00, E11, B39, R00, R11, E70, E71, RV95, E47, E49

ماژیک چند منظوره (سیاه) ۰٫۰۳و ۰٫۳

رنگ پودری سفید

گام اول: طراحی کم رنگ با مداد

برای شروع طراحی با ماژیک اشکال خود را با مداد و به صورت کم رنگ انجام دهید تا هنگامی که شکل را رنگ می کنید اثری از مداد نماند. از مداد ۲H برای طراحی شکل مدل استفاده کنید و طراحی لباس را نیز در همین مرحله انجام دهید. در این مرحله احتمالا شما نیاز به پاک کردن و مجددا شروع به طراحی دارید تا بتوانید ایده های خود را به بهترین شکل نشان دهید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش بی نظیر و جذاب جنسیت سازی حریر

گام دوم: پوسته ی مدل

برای اولین لایه ی پوسته را با ماژیک E00  بکشید. طراحی با ماژیک را بعد از اینکه اولین لایه را کشیدید می توانید ادامه دهید. برای ایجاد سایه پردازی از لایه ی دیگر E00 استفاده کنید. برای اینکه عمق بیشتری به سایه ی ایجاد شده بدهید می توانید از ماژیک E11 استفاده کنید.

گام سوم:  لباس

طراحی با ماژیک برای قسمت لباس از یک لایه ی تخت B39 با استفاده از لبه ی ماژیک استفاده کنید که شاید شما هم در صورت انجام این کار رنگ کردن های اشکال بزرگ را راحت تر انجام دهید. برای ایجاد عمق بیشتر بر لباس از یک لایه ی دیگر از ماژیک B39 استفاده کنید.

گام چهارم: ساقدوش

برای طراحی با ماژیک در قسمت ساقدوش، لایه ی اول را از ماژیک R00 استفاده کنید. بهتر است رنگ آمیزی کم رنگ باشد اما اندازه ی بیشتری را پوشش دهد. در این مرحله نیاز نیست ماژیک را خیلی محکم فشار دهید. کم رنگ زدن این قسمت ها باعث بهتر دیده شدن تفاوت های لباس می شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی لباس با پارچه حریر چگونه است؟

گام پنجم: تیره کردن نواحی تا خورده ی لباس

از ماژیک R11 برای تیره کردن نواحی تا خورده استفاده کنید. سعی کنید سایر نواحی هنگام طراحی با ماژیک همچنان کمرنگ طراحی بکشید تا تفاوت ها معین باشد.

بر سایه های اولیه که روی ساقدوش هستند ماژیک E71 را به صورت محکم بر نواحی مرزی طرح بکشید. مثل نواحی پشت پا، نواحی تا خورده لباس و …

 

 

 

 

گام ششم: تزئینات

برای تزئیات گل دار می توانید از ماژیک E71 استفاده کنید. گل ها باید طوری نشان داده شوند انگار بر ساقدوش افتاده اند، پس برای نشان دادن این جلوه از ترکیب رنگ سفید ماژیک با مقداری آب استفاده کنید و از قلمو کوچک برای کشیدن طرح ها استفاده کنید.

 

گام هفتم: رنگ سفید مات

هنگامی که رنگ در حال خشک شدن است دوباره سراغ تزئینات بروید. در نواحی خالی پشت بدن از ماژیک RV95  استفاده کنید تا اشکال لباس و بدن بهتر نشان داده شوند و از ماژیک B39 در کنار گل ها استفاده کنید تا شکل بیرونی گل بهتر نشان داده شود. دقت کنید که زیاد از این رنگ استفاده نکنید زیرا جلوه ی بدی به ساقدوش می دهد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جذاب طراحی لباس با پارچه مخمل

گام هشتم: مو ها

از ماژیک E47 برای رنگ کردن مو ها استفاده کنید. از قلمو و از تکنیک پرتو سازی حرکت استفاده کنید. برای این تکنیک قسمت هایی کم رنگ و قسمت هایی را پر کنید تا این جلوه به وجود آید. از ماژیک E49 در نزدیکی ریشه ی مو ها و کناره های گردن استفاده کنید تا صورت و مو ها از یک دیگر جدا باشند. از رنگ های E11 و از E13  برای شفاف تر کردن صورت استفاده کنید.

گام نهم: جزئیات نهایی

برای ادامه دادن طراحی با ماژیک در قسمت لب ها از رنگRV95  استفاده کنید و برای سایه دادن بیشتر به ساقدوش از E71 استفاده کنید و به کفش ها رنگ B39 را اضافه کنید.