آموزش ساده و جذاب طراحی لباس با مارکر

طراحی لباس با مارکر

طراحی لباس با مارکر یکی از تکنیک های مورد استفاده در کشیدن جنسیت سازی است. طراح لباس موفق باید برای رسیدن به اهداف خود ابزار مناسب را انتخاب کند و مراحل طراحی را طی کند. رسم کروکی و طراحی لباس با مداد از مراحل اولیه است، سپس جهت واقعی تر کردن طرح، باید آنها را رنگ آمیزی نماید.طراحی لباس انواع تکنیک های متفاوت دارد.از جمله استفاده از مداد رنگی ، پاستل ، ابرنگ ، گواش و …

طراحی لباس با مارکر

انتخاب ابزار مناسب، کلید رسم یک طراحی موفق

طراحی لباس با مارکر و طراحی لباس با گواش، طرح های مدادی  را که رسم کرده ­اید، به واقعیت نزدیکتر می­کند. به عنوان یک طراح مد و طراح لباس، لازم است از لوازم مختلف برای ایجاد تصاویر خود استفاده کنید. ابزارهای مورد علاقه طراحان لباس در زیر آمده است:

 1. کتابهای مخصوص طراحی مد
 2. دفترچه طراحی
 3. مداد طراحی
 4. پاک کن
 5. قلم سیاه
 6. مجموعه مداد رنگی
 7. مجموعه مارکر
 8. مجموعه گواش
 9. مجموعه آبرنگ

طراحی لباس با مارکر

چه مراحلی برای رسیدن به طرح واقعی مورد نیاز است؟

 1. طرح کلی شخص را ترسیم کنید.
  نکته مهم هنگام طراحی لباس، این است که در این باره فکر کنید که لباسی که طراحی می­کنید روی بدن انسان چگونه به نظر خواهد رسید. به همین دلیل است که اکثر طراحان، طرح های خود را بر روی قالب انسانی طراحی می کنند. شما باید طراحی لباس با مداد را روی یک قالب طرح انسانی شروع کنید. طرحهای اولیه شما ممکن است از لحاظ آناتومی انسان صحیح نباشد ولی لازم نیست درباره جزئیات کوچک نگران باشید، طراحی لباس با ماژیک اشکالات جزئی طرح شما را می­پوشاند. اگر در رسم یک قالب انسانی خبره نباشید، از کار شخص دیگری استفاده کنید. مانند تصویر یک کتاب یا مجله یا دانلود یکی از صدها قالب رایگان که می توانید آنلاین پیدا کنید.
  ۲- طرح را بر روی ورق کاغذ دیگری کپی کنید.
  شاید نیاز داشته باشید که این طرح را بر روی کاغذ دیگری کپی کنید. برای انجام این کار، اگر جعبه نوری یا لایت باکس دارید، چراغ آن را روشن کنید و کاغذ سفید را روی کاغذ قبلی دارای طرح بگذارید و طرح را کپی کنید. می­توانید کاغذ طرح دار و کاغذ سفید را در هنگام روز، روی شیشه پنجره بگذارید، اطراف طرح را با مداد سیاه روی کاغذ سفید منتقل کنید.
  ۳- طراحی لباس روی کروکی خود را شروع کنید.
  در این مرحله از مداد استفاده کنید، زیرا می توانید اشتباهات اجتناب ناپذیر خود را پاک کنید، لباس هایی را که تصور کرده اید به راحتی بکشید. با چیزهای کلی­تر مانند شکل پایه ای از لباس شروع کنید و به تدریج جزئیات را به شکل­های مختلف اضافه کنید. تا هنگامی که کاملا از طرح خود راضی شوید.
  ۴- از قلم سیاه استفاده کنید.
  بعد از آنکه از کامل شدن طرح خود مطمئن شدید، و پیش از آنکه طراحی لباس با ماژیک را آغاز کنید، روی تمام خطوط اطراف طرح خود را با قلم سیاه بکشید.
  ۵- طراحی خود را رنگ کنید.
  شما می توانید از هر نوع لوازم التحریر در این مرحله استفاده کنید. انواع مارکر، گواش و مداد رنگی به خوبی کار می کنند، طراحی لباس با ماژیک یا طراحی لباس با گواش دراین مرحله مهم است، زیرا این لوازم دارای طیف رنگهای زیادی هستند و می­توانید طرحتان را در لایه­ های مختلف رنگ بندی کنید. برای رنگ آمیزی با روشن ترین رنگ ها شروع کنید و در جهت چین و تاب پارچه، از سایه هایی با رنگهای تیره تر استفاده کنید. به تدریج رنگ ها، پاترن­ها و سایه های تیره تر را به هم وصل کنید.
  ۶-  تا هر زمان که خواستید، تکرار کنید.
  در حال حاضر شما یک طرح نسبتا کامل دارید، در شروع یک طراحی جدید باید بسیار سریعتر باشید. کافی است مراحل بالا را دنبال کنید و جلو بروید. سپس می­توانید طرحهای پیچیده تر مثل  طراحی لباس عروس را انجام دهید.تلاش بیشتر و تمرین مداوم در موفقیت شما به عنوان طراح لباس تاثیر زیادی دارد.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب جنسیت سازی حریر در طراحی لباس

طراحی لباس با مارکر

چه نکاتی را در رنگ کردن طراحی خود باید رعایت کنید؟

پس از انجام طراحی کروکی با مداد، شما می توانید طراحی لباس با مارکر و طراحی لباس با گواش را شروع کنید و رنگ های مورد نظر خود را به طرح های خود اضافه کنید. در رنگ کردن طرح ها مطالب زیر را جهت کارآیی بهتر دنبال کنید:

 • طراحی لباس با گواش
  برای کار با رنگ گواش، از یک قلم مو برای انتخاب یک رنگ استفاده کنید. سپس، آن را در پالت خود قرار دهید و آن را با رنگ های مختلف ترکیب کنید تا بتوانید آن رنگی را که در نظر دارید، بسازید. قبل از انتخاب یک رنگ جدید، قلممو را خوب بشویید، زیرا می­تواند به آسانی با سایر رنگ ها آلوده شود. در نهایت، رنگ را به طرح های خود اضافه کنید.
 • طراحی لباس با مارکر
  رنگهای مارکر به خوبی با رنگ لوازم دیگر مانند مداد، قلم جوهر و گرافیت ترکیب می شوند. توصیه می­شود برای ماژیک، از مارک Copic از ژاپن و مارک Touch از کره استفاده کنید. مجموعه مارکر های مدل  Brush Twin Touch دارای دو سر است. آنها یک سر پهن در یک طرف و یک نوک ظریف در طرف دیگر دارند. به نظر استفاده از ترکیب این ماژیکهای دوقلو با رنگهای قلم موهای گواش و  آبرنگ طرح جالبتری را ارائه می­دهند.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش ترفند های جذاب برای طراحی لباس چرم

طراحی لباس با مارکر