طراحی لباس با پارچه حریر چگونه است؟

چگونه پارچه حریر را در طراحی لباس نشان دهیم؟
طراحی لباس با پارچه حریر، یکی از علاقمندی¬های طراحان در طراحی لباس شب است. پارچه حریر از انواع پارچه¬های ابریشمی نازک است که به صورت طبیعی از تارهای پیله کرم ابریشم چینی ساخته شده و یک پارچه گران، با استحکام، ظریف، نرم، و با ظاهری خیره کننده است. تار ابریشم ساختار منشوری دارد که باعث می¬شود با نشر نور ورودی در زاویه های مختلف، ابریشم رنگ¬های مختلفی تولید کند. ویژگی های منحصر به فرد پارچه¬های ابریشمی ظرافت و خنک بودن در فصل گرماست.
مهارت طراحی لباس با پارچه حریر بسیار مهم است زیرا اینها پارچه¬های مورد علاقه برای لباس¬های شب هستند، در ادامه مراحل گام به گام آنرا یاد خواهید گرفت.

– چگونگی رسم چین¬ لباس
اولین قدم در طراحی لباس با پارچه حریر این است که بدانید تاهای لباس کجاست. در این پارچه¬ها چروک¬های زیادی در نقاط فشار ایجاد می¬شوند، چروک¬های کوچک اطراف یقه و ناحیه شکم، چروک¬های زاویه¬ای در اطراف کمر و چین¬های بزرگ در قسمت پایین لباس. هنگام کشیدن ابریشم باید تمام این چین و چروک¬ها را درنظر گرفت.
– با رنگ پایه رنگ کنید
برای رنگ پایه، رنگی را انتخاب کنید که کمی تیره تر از نتیجه نهایی شما هستند. برای ایجاد پایه صاف و یکدست از آبرنگ استفاده کنید. در این مرحله مداد رنگی کاربرد خوبی ندارد.
– پیدا کردن شکل
حتی اگر با برق انداختن و سایه زدن آشنا نباشید، می توانید این تکنیک را بکار برید. تصور کنید که طراحی شما مجسمه¬ای از خاک رس بود، به قسمتهایی که نور می¬رسد با یک پاستیل نرم روشن این مناطق را رنگ بزنید. مراقب باشید که بیش از حد بکار نبرید.
– پخش و ترکیب کردن
هنگام طراحی لباس با پارچه حریر، ترکیب کردن ضروری است. با استفاده از انگشتان دست خود، رنگ پاستیل روشن را پخش کنید. سعی کنید نسبت¬ها را حفظ کنید و حتما کمتر از ½ طراحی سایه روشن و ترکیبی داشته باشد.
– کمی جادو اضافه کنید
با استفاده از همان پاستل روشن و نرم، یک لایه روشن¬تر دیگر اضافه کنید. فراموش نکنید که تمام تاهای عمودی و افقی لباس را های¬لایت کنید.
– بیشتر ترکیب کنید
به آرامی آنچه را که در مرحله قبلی داشته اید، ترکیب کنید و اطمینان حاصل کنید که لایه دوم نور به خصوص در جاهای برجسته بدن به وضوح در همه جای طراحی لباس با پارچه حریر ظاهر می¬شود.
– سایه زدن
پارچه¬های حریر و ابریشم کنتراست زیادی دارد. آنها دارای قسمتهای نرم و متمرکز و قسمتهای سخت و تاریک هستند. برای نمایش تاریکی در طرح خود، نزدیک به خطوط از یک پاستیل سیاه نرم استفاده کنید.
– سایه¬ها را واقعی کنید
پاستیل سیاه و روشن نرم از مرحله قبلی را ترکیب و پخش کنید و مواظب باشید رنگ پایه مخدوش نشود. سپس از یک مداد رنگی استفاده کنید و روی زمینه هایی که عمیق تر و تاریک تر هستند، تاکید کنید. هرچه عمق چین بیشتر باشد، سایه تیره تر می¬شود. در لایه سوم، درست در مرکز قسمتهای روشن، در ناحیه کوچکتر و روشن¬تر نور را اضافه کنید.
– پایان کار
در این مرحله، شما یک طراحی لباس با پارچه حریر واقعی دارید. وقت آن است که رنگ سایه و نور را بیشتر پخش کنید و آنقدر ادامه دهید که جاهای برجسته مشخص شود تا زمانی که در وسط روشن¬تر و لطیف به نظر برسد. خطوط لبه¬های طرح را پخش و محو کنید تا وقتی طرح کامل به نظر آید. در پایان اطراف طرح خود را اگر کثیف شده، پاک کنید.