طراحی لباس با پارچه حریر چگونه است؟

چگونه پارچه حریر را در طراحی لباس نشان دهیم؟
طراحی لباس با پارچه حریر، یکی از علاقمندی¬های طراحان در طراحی لباس شب است. پارچه حریر از انواع پارچه¬های ابریشمی نازک است که به صورت طبیعی از تارهای پیله کرم ابریشم چینی ساخته شده و یک پارچه گران، با استحکام، ظریف، نرم، و با ظاهری خیره کننده است. تار ابریشم ساختار منشوری دارد که باعث می¬شود با نشر نور ورودی در زاویه های مختلف، ابریشم رنگ¬های مختلفی تولید کند. ویژگی های منحصر به فرد پارچه¬های ابریشمی ظرافت و خنک بودن در فصل گرماست.
مهارت طراحی لباس با پارچه حریر بسیار مهم است زیرا اینها پارچه¬های مورد علاقه برای لباس¬های شب هستند، در ادامه مراحل گام به گام آنرا یاد خواهید گرفت.

– چگونگی رسم چین¬ لباس
اولین قدم در طراحی لباس با پارچه حریر این است که بدانید تاهای لباس کجاست. در این پارچه¬ها چروک¬های زیادی در نقاط فشار ایجاد می¬شوند، چروک¬های کوچک اطراف یقه و ناحیه شکم، چروک¬های زاویه¬ای در اطراف کمر و چین¬های بزرگ در قسمت پایین لباس. هنگام کشیدن ابریشم باید تمام این چین و چروک¬ها را درنظر گرفت.
– با رنگ پایه رنگ کنید
برای رنگ پایه، رنگی را انتخاب کنید که کمی تیره تر از نتیجه نهایی شما هستند. برای ایجاد پایه صاف و یکدست از آبرنگ استفاده کنید. در این مرحله مداد رنگی کاربرد خوبی ندارد.
– پیدا کردن شکل
حتی اگر با برق انداختن و سایه زدن آشنا نباشید، می توانید این تکنیک را بکار برید. تصور کنید که طراحی شما مجسمه¬ای از خاک رس بود، به قسمتهایی که نور می¬رسد با یک پاستیل نرم روشن این مناطق را رنگ بزنید. مراقب باشید که بیش از حد بکار نبرید.
– پخش و ترکیب کردن
هنگام طراحی لباس با پارچه حریر، ترکیب کردن ضروری است. با استفاده از انگشتان دست خود، رنگ پاستیل روشن را پخش کنید. سعی کنید نسبت¬ها را حفظ کنید و حتما کمتر از ½ طراحی سایه روشن و ترکیبی داشته باشد.
– کمی جادو اضافه کنید
با استفاده از همان پاستل روشن و نرم، یک لایه روشن¬تر دیگر اضافه کنید. فراموش نکنید که تمام تاهای عمودی و افقی لباس را های¬لایت کنید.
– بیشتر ترکیب کنید
به آرامی آنچه را که در مرحله قبلی داشته اید، ترکیب کنید و اطمینان حاصل کنید که لایه دوم نور به خصوص در جاهای برجسته بدن به وضوح در همه جای طراحی لباس با پارچه حریر ظاهر می¬شود.
– سایه زدن
پارچه¬های حریر و ابریشم کنتراست زیادی دارد. آنها دارای قسمتهای نرم و متمرکز و قسمتهای سخت و تاریک هستند. برای نمایش تاریکی در طرح خود، نزدیک به خطوط از یک پاستیل سیاه نرم استفاده کنید.
– سایه¬ها را واقعی کنید
پاستیل سیاه و روشن نرم از مرحله قبلی را ترکیب و پخش کنید و مواظب باشید رنگ پایه مخدوش نشود. سپس از یک مداد رنگی استفاده کنید و روی زمینه هایی که عمیق تر و تاریک تر هستند، تاکید کنید. هرچه عمق چین بیشتر باشد، سایه تیره تر می¬شود. در لایه سوم، درست در مرکز قسمتهای روشن، در ناحیه کوچکتر و روشن¬تر نور را اضافه کنید.
– پایان کار
در این مرحله، شما یک طراحی لباس با پارچه حریر واقعی دارید. وقت آن است که رنگ سایه و نور را بیشتر پخش کنید و آنقدر ادامه دهید که جاهای برجسته مشخص شود تا زمانی که در وسط روشن¬تر و لطیف به نظر برسد. خطوط لبه¬های طرح را پخش و محو کنید تا وقتی طرح کامل به نظر آید. در پایان اطراف طرح خود را اگر کثیف شده، پاک کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب چاپ ترافارد در طراحی لباس