آموزش جذاب طراحی لباس با پارچه مخمل

طراحی لباس با مخمل

آموزش جذاب طراحی لباس با پارچه مخمل در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن ..با شروع اولین روزهای زمستان طراحان، طراحی لباس با پارچه مخمل را آغاز می کنند طراحان می توانند از طرح های ارائه شده  ایده بگیرند و لباس های مجلسی متنوع و زیبا را طراحی نمایند.پارچه مخمل به جز فصل تابستان در بقیه فصل ها استفاده میشود.

پیراهن مجلسی با پارچه مخمل

مدل پیراهن مخمل رنگ های متنوعی دارد که بهتر است بعد از تصمیم گیری درباره طراحی لباس با پارچه مخمل رنگ آن را انتخاب کنید؛ توجه داشته باشید که رنگ لباس مجلسی نیز می تواند مانند طرح و برش آن روی زیبایی اندام و ویژگی های ظاهری شما تاثیرگذار باشد بنابراین بهتر است در انتخاب رنگ انواع لباس مجلسی حساسیت لازم را به خرج دهید.

طراحی لباس مجلسی های بلند از انواع مدل لباس مجلسی ، مناسب برای خانم ها در رده سنی های مختلف محسوب می شوند. مدل پیراهن بلند مخمل زیبایی و جذابیت خاصی دارد و این مدل پیراهن در انواع مدل های آستین دار و بدون آستین موجود است. اگر شما تمایل دارید در مجالس پوشیده تر به نظر برسید بهتر است از مدل لباس مجلسی آستین دار مخمل در مجالس استفاده کنید این مدل لباس ها در عین پوشیده بودن زیبایی و جذابیت خاصی دارند.

پارچه مخمل به خودی خود یک ابهت خاصی دارد . بیشتر برای مجالس رسمی استفاده می شود.این پارچه بین خانمها از محبوبیت خاصی برخوردار است که در انواع مانتو ، شومیز ، پیراهن مجلسی و… استفاده می شود. اگر به پیراهن بلند برای مجالس علاقه ای ندارید بهتر است از لباس مخمل کوتاهی استفاده کنید که تا روی زانو است . و با ان جوراب یا ساپورت استفاده نکنید.زیرا با پارچه مخمل همخوانی ندارد.

طراحی لباس با مخمل

اصولی که درباره ی طراحی لباس با پارچه مخمل باید بدانید :

اولین نکته انتخاب نوع مخمل هست. وقتی قراراست برای یک لباس مجلسی مخمل انتخاب کنید میتوانید از مخملی که کاملا کش باشد و پارچه اش هم لس باشد استفاده کنید (البته بستگی به مدل لباس دارد) اما برای مانتو و کت از جنس مخمل خیلی خیلی بهتراست که از نوع متفاوتی پارچه مخمل استفاده شود.در طراحی لباس با پارچه مخمل بهتراست مخملی انتخاب شود که سفت تر باشد و خود را  بیشتر بگیرد و چنین جنسی احتمالا اصلا حالت کش نداشته باشد و دارای پرزهای کوتاه تری باشد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
طراحی لباس با پارچه حریر چگونه است؟

در طراحی لباس با پارچه مخمل برای مانتو و کت مخمل حتما آستر کشی انجام  دهید که باعث شیک تر شدن و ایست بهتر می شود. برای برش پارچه ی مخمل خیلی به جهت آن دقت کنید به هیچ وجه الگوها را برای صرفه جویی در این مدل راه و بیراه نیندازید زیرا باعث ایجاد سایه می شود. در طراحی لباس با پارچه مخمل اگر پارچه از نوع کبریتی یا طرحدار باشد که میتوانید با توجه به طرحش راه را پیدا کنید ولی اگر ساده بود روی آن دست بکشید.

وقتی از بالا به پایین دست بکشید جهت خواب پرزها به سمت پایین است .اگر هم پارچه را بالا رو به روی خودتان بگیرید در صورتی که از راه درستش را گرفته باشید برق آن مشخص می شود و رنگ پارچه همان است که انتخاب کرده اید در غیر این صورت سایه می اندازد و رنگش تیره تر نشان داده می شود.

در طراحی لباس با پارچه مخمل برای دوخت مانتو باید یقه ها کمی آزادتر باشد تا بتوانیم زیرش را آستری کار کنیم و اگه آستین ها خیلی تنگ باشد قسمت آرنجش ساییده می شود.اغلب مانتو های مخمل مدل ساده با یقه ایستاده یا یقه تخت دوخته میشوند و به صورت اندامی و راسته با قد روی زانو هستند.در لباس های مخمل سعی کنید از سنگهای درخشان و نگین ها در حد اعتدال استفاده کنید زیرا پارچه مخمل به خودی خود شیک و سنگین است و اگر با ترکیب سنگهای زیاد به کار رود زیادی از حد شلوغ می شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش آسان جنسیت سازی چرم در طراحی لباس

آموزش طراحی لباس با مخمل

شیک ترین لباس مجلسی مخمل برای افراد چاق

اگر به دنبال لباس مخمل شیک هستید بهتر است لباسی را انتخاب کنید که زیاذ شلوغ نباشد. از نگین های درخشان و سنگهای سنگین کمتر استفاده شده باشد . مخصوصا برای افراد چاق بهتر است که لباس ساده تر باشد تا فرد را لاغرتر نشان دهد. برای افرادی که چاقی یک شکل یا یک فرم دارند و خط کمرشان مشخص نیست ، بهتر است از لباس هایی استفاده کنند که در خط کمرشان برش دارد و دو نیمه بدن را از هم مشخص میکند.اینگونه کمر را باریکتر نشان می دهد.

برای کسانی که اندامشان به صورت گلابی است و چاقی در پایین تنه مشخص است باید از لباسی استفاده کنند که توجه را روی عرض شانه ها جلب کند زیرا این افراد قسمت بالاتنه شان کوچکتر از پاییین تنه است .یقه ی لباس مخمل برای این افراد بهتر است یقه قایقی یا دکلته باشد که عرض شانه ها را پهنتر نشان دهد و تناسب بین بالا تنه و پایین تنه شان برقرار شود.بهتر است از بالاتنه قرینه استفاده شود لباس هایی که یقه کج دارند و قرینه نیستند و یک شانه بیرون است انتخاب خوبی برای این افراد نیست چون عرض شانه ها را در نهایت پهن تر نشان نمی دهد.

برای لباس های کوتاه مخملتان حتما از کفش پاشنه بلند استفاده کنید زیرا زیبایی بیشتری به لباس می دهد.همانطور که میدانید لباس های چین دار و پلیسه دار افراد چاق را چاق تر نشان می دهد اما در افرادی که اندامشان گلابی شکل است چون پایین تنه را پنهان میکند میتواند انتخاب خوبی باشد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش بی نظیر و جذاب جنسیت سازی حریر

طراحی لباس با مخمل

انواع شومیز ، تونیک و مانتو مخمل ۲۰۲۰

شومیزها به دلیل سبک سنگینی که دارند و پوشیده هستند از طرف خانم ها بسیار پرطرفدارند و با مقررات کشور ما نیز همخوانی دارند .این سبک شومیزها مناسب مهمانی ها هستند .شومیزهای مخمل بیشتر با دامنهای کوتاه مناسب هستند. انواع یقه شومیزهایی که مناسب امسال هستند  :

یقه ملوانی : که یقه شلوغی به حساب می آید.بهتر است با این نوع یقه از اکسسوری های گردنی استفاده نشود و فقط گوشواره استفاده کنید.این مدل مناسب کسانی است که به دنبال مدل های شیک و باوقار می گردند. زیرا در قسمت یقه پارچه ای مثل شنل روی شانه ها می افتد.ولی بهتر است که در لباس مخمل از یقه ملوانی استفاده نشود زیرا این پارچه سنگین وزن است و نمای زیبای لباس را میگیرد.

یقه هفت : مدل یقه هفت مناسب لباس های مخمل ، کرپ، حریر ، ساتن و پولک است.برای یقه های هفت گردنبندهایی استفاده شود که قبل از انتهای یقه به اخر برسد. و یا اگر میخواهید از گوشواره تک استفاده کنید گوشواره های اویز مناسب این یقه ها هستند.

یقه گلدوزی شده : یقه های گلدوزی شده نیز گزینه مناسبی روی پارچه های مخمل هستند . و نمای بیشتر به این پارچه می دهند. وقتی روی پارچه ها از گلدوزی استفاده می شود اصطلاحا استایل بوهو ، و هنری به آن گفته می شود.

یقه دراپه: یقه دراپه نیز مناسب پارچه مخمل است و یک حالتی است که پارچه ها روی هم قرار میگیرند. برای افرادی مناسب تر است که بالاتنه کوچکتری دارند، زیرا بالاتنه را بزرگتر نشان میدهد .

برای انواع مانتو نیز تمام توضیحات بالا صدق میکند . مانتوهای جنس مخمل به دلیل پارچه ی اشرافی و سنگینی که دارند بیشتر مخصوص مانتوهای مجالس رسمی و مهمانی های خاص است.بهتر است مانتوهای مخمل قد بلندی داشته باشند. چون شیک تر هستند.

طراحی لباس با مخمل