طراحی لباس چیست و چگونه آموزش ببینیم؟ برای  پاسخ به این سوال باید بدانید که میخواهید از کجا شروع کنید. در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن طراحی لباس جامع از صفر تا صد با ارائه مدرک بین المللی…هنرجویان پس از پایان دوره میتوانند وارد بازار کار حرفه ای شوند و این رشته را به صورت حرفه ای ادامه دهند.

برای کسب اطلاعات در مورد دوره طراحی لباس حضوری و آنلاین از طریق واتس آپ یا تلفن های زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:

کارشناس آموزش: ۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۸

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۷

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۴۱۱۱۲۲۹

آموزش طراحی لباس

هنر طراحی کردن لباس در دنیای امروزی

رشته­ ی طراحی لباس عبارت است از هنر استفاده از طراحی، زیبایی شناسی و شناخت المان های جذاب طبیعی  به منظور طراحی و ساخت انواع  لباس و لوازم جانبی همراه آن. مساله ­ی آموزش طراحی لباس ها تحت تاثیر نگرش های فرهنگی و اجتماعی و در زمان ها و مکان های مختلف متفاوت بوده است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
جامع ترین دوره فشرده آموزش طراحی لباس

طراحان لباس با شیوه های مختلفی بر روی ایده های خاص برای طراحی لباس کار می کنند و از لوازم های جانبی (اکسسوری) مانند گرنبند، کیف و … نیز استفاده می کنند. طراحان لباس همواره در مورد روند هایی که در صنعت مد رخ می دهد تحقیق می کنند و سعی می کنند تا این تغییرات را برای مخاطبان خود تفسیر نمایند. در این میان طراحی های ویژه­ی آنها نیز مورد توجه تولید کنندگان قرار می گیرد و این مساله اهمیت کار آنها را مشخص می کند.

آموزش طراحی لباس چیست

۴ اصل مهم در طراحی لباس

در رابطه با اصول صحیح طراحی کردن لباس می توان ساعت ها به ایده پردازی پرداخت اما در این فیلد ۴ اصل وجود دارد که دائما در حال تغییر می باشند. این اصول عبارتند از: سیلوئت (یا فرم)، جزئیات، بافت و رنگ. با تغییر هر یک از این ۴ اصل می توان ایده های متنوعی در طراحی لباس خلق کرد. در زیر به صورت مختصر به شرح این مفاهیم می پردازیم:

  • سیلوئت (یا فرم): منظور از سیلوئت همان فرم و شکل ظاهری لباس است که به ۵ نوع فرم حرف A، فرم ساعت شنی، فرم گوه ای، فرم استوانه ای و فرم پف دار تقسیم می شود.
  • جزئیات: این اصل باعث جذاب تر به نظر رسیدن لباس می شود و شامل طرح دکمه ها، طراحی آستین، استفاده از اپل، منجوق و … می باشد.
  • بافت: بافت پارچه­ی مورد استفاده در لباس نیز از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و شامل لطافت پارچه، سنگینی، سبکی، جنس، ظاهر و … می باشد.
  • رنگ: دنیای رنگ ها فضایی بی کران را در اختیار طراحان لباس قرار می دهد. می توان از انواع رنگ ها با توجه به فصول مختلف استفاده کرد.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
دوره طراحی لباس مقدماتی تا پیشرفته

آموزش طراحی لباس روی کاغذ

شرکت در کلاس طراحی لباس آنلاین و حضوری

اگر می خواهید رشته طراحی لباس را به صورت حرفه ای ادامه دهید .اگر به کسب درآمد از رشته طراح لباس فکر کرده اید و میخواهید حرفه ای عمل کنید.اگر به دنبال دوره های کوتاه مدت برای یادگیری سریع در این رشته و جذب در بازار کار هستید و یا قصد ادامه کار حرفه ای در خارج از کشور را دارید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه قبل از ثبت نام شما میتوانید از طریق واتس اپ و یا شماره های سایت با کارشناسان دپارتمان طراحی لباس در ارتباط باشید.

موفق باشید.