روش آسان و صحیح زدن کانسیلر صورت

کانسیلر صورت

روش آسان و صحیح زدن کانسیلر صورت را بیاموزیم ….گاهی استفاده از کانسیلر صورت در کنار کاربرد یک کرم پودر خوب یکی از ملزومات اساسی برای داشتن پوستی زیبا و یکنواخت است. در این میان نوع کانسیلر و طریقه کانسیلر زدن صورت به منظور پوشش لکه‌های صورت و کک و مک و دیگر ناهمواری‌های پوست اهمیت بسزایی دارد. حتی با استفاده از کانسیلر می‌توان خستگی پوست را پنهان کرده و به آن طراوتی دوباره بخشید..

برای کسب اطلاعات در مورد دوره گریم و میکاپ از طریق واتس آپ یا تلفن های زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:

کارشناس آموزش: ۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۸

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۷

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۴۱۱۱۲۲۹

 

کانسیلر صورت

کدام قسمت‌های صورت باید کانسیلر زده شود؟

نخستین پرسشی که باید در زمینه کانسیلر زدن صورت پاسخ داده شود، شناسایی قسمت‎هایی است که نیاز به کانسیلر زدن دارند. این قسمت‌ها عبارتند از:

  • دایره زیر چشمان : برای کانسیلر زدن زیر چشمان حتما از یک برس یا نوک انگشتان استفاده کرده و کانسیلر را به شکل یک مثلث برعکس زیر چشم‌ها استفاده کنید. برای کاسیلر زدن صحیح صورت می‌توانید با استفاده قلموی کانسیلر یک مثلث برعکس زیر چشم کشیده و راس مثلث را روی گونه کنار تیغه بینی بیاورید و سپس درون مثلث را با کانسیلر پر کرده و با استفاده از یک قلمو یا برس مخصوص کزیر چشم را پوشش دهید.
  • جای جوش و لکه‌ها: اگر پوست صورت دارای جوش، جای جوش، زخم، لکه، کک و مک یا لکه ماه‌گرفتگی است، باید در روند و طریقه کانسیلر زدن صورت حتما پوشش این معایب را در نظر داشته باشید. برای این کار بهتر است ابتدا مقدار کمی کانسیلر استفاده کرده و بعدا در صورت نیاز با لایه ضخیم‌تری آن را پوشش بدهید.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
کانتور پودری چیست و چه کابردی دارد

نکته‌ای که در  کانسیلر زدن دارای جوش اهمیت دارد، عدم استفاده از انگشتان برای پخش کردن کانسیلر روی جوش است زیرا ممکن است باعث گسترش باکتری روی پوست اطراف جوش شده و وضعیت را بدتر کند. در ضمن حرارت نوک انگشتان باعث دوب و رقیق شدن کانسیلر شده و در نتیجه پوشش کمتری ایجاد خواهد شد. بهترین راه استفاده از یک قلمو یا برس آرایشی تمیز است.

کانسیلر زدن صورت

تفاوت کانسیلر و کانتور

پس از آشنایی با قسمت‌هایی که باید کانسیلر زده شود، سوالی که ممکن است برای شما نیز پیش بیاید این است که تفاوت میان کانسیلر و کانتور است.

تفاوت عمده میان کانسیلر و کانتور در رنگ آن‌ها است. کانسیلر معمولا دو درجه روشن‌تر از پوست فرد انتخاب می‌شود و این در حالی است که رنگ کانتور اغلب باید دو درجه تیره‌تر از رنگ و تنالیته پوست فرد باشد. یکی دیگر از تفاوت‌های موجود بین این دو محصول آرایشی در قسمت‌هایی از صورت است که روی آن‌ها زده می‌شوند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
چند ترفند جالب برای کانتور پوست چرب

همانطور که در کانسیلر زدن صورت قید شد کانسیلر اغلب زیر چشم‌ها و روی جوش، جای جوش و لکه‌ها زده می‌شود، اما کانتور روی خط رویش مو، گودی زیر برجستگی گونه، خط زاویه فک و گردن به کار برده می‌شود. برخلاف کانسیلر که برای پوشاندن و مخفی کردن برخی معایب پوست استفاده می‌شود، کاربرد اصلی کانتور ایجاد سایه روی قسمت‌های ذکر شده و برجسته‌سازی و زاویه‌سازی صورت است.

طریقه کانسیلر زدن