عکاسی تبلیغاتی چیست و آموزش نکات طلایی آن

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی چیست و آموزش نکات طلایی آن ….عکاسی تبلیغاتی در سطح جهان به یک شغل پر در آمد تبدیل شده است که جهت به دست آوردن مشتری و خریدار روی محصولات و کالاها صورت می گیرد. برای این کار باید به شاخص های متعددی توجه کرد که در ادامه آموزش خواهید دید. در عکاسی تبلیغاتی عکاس از محصولات، کالاها، تولیدات و خدمات افراد یا شرکت‌‌ها عکسبرداری می‌کند.

عکاسی تبلیغاتی چیست

تاریخچه عکاسی تبلیغاتی:

به معنای سرمایه داری ، عکاسی ابزاری برای هنرمندان ، روزنامه نگاران و بازاریابان است. استفاده از این رسانه طی یک قرن گذشته در همه صنایع تحول یافته است، خصوصاً با ظهور عصر دیجیتال، و سد ورود به سیستم کاهش یافته است که با ظهور دوربین های دیجیتال ، تلفن های هوشمند و سیستم عامل های اشتراک رسانه ای اجتماعی ایجاد شده است.

عکاسی تبلیغاتی شاخه ای از عکاسی است که عکاسی از کالاها و محصولات، پوشاک، تولیدات، خدمات رسانی ها شرکت ها و سازمان ها بوده است.در واقع عکاسی تبلیغاتی نوعی عکاسی حرفه ای می باشد. عکاسی تبلیغاتی همه چیز در مورد عکاسی از اشیاء است که باید توسط تبلیغات پوشانده شود. هدف از تبلیغات عکاسی نشان دادن موارد به جذاب ترین روش و ترغیب خرید آنها است. عکس های تبلیغاتی ما را در زندگی روزمره همراه می کند. آنها را می توان در کاتالوگ‌های مختلف ، بروشورها ، لیست هزینه ها، بروشورها یا تبلیغات روی تابلوهای تبلیغاتی پیدا کرد. عکاسی تبلیغاتی الزامات خاصی را در مقابل عکاس ایجاد می کند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آدرس بهترین آموزشگاه حرفه ای عکاسی در غرب تهران

عکس های تبلیغاتی باید واضح و روشن باشند، و پیام موجود در آن‌ها واضح و دقیق بوده باشد. برای به دست آوردن نتایج بهینه ، از چندین نسخه از محصول عکس بگیرید و از بین آنها بهترین و پیشنهادی را انتخاب کنید.عکسهای تبلیغاتی معمولاً تصاویر بدون پیش زمینه و سایه (یا با پیشینه ساده و تک رنگ) هستند. تمام رویه های به کار رفته در عکاسی تبلیغاتی، باعث جذاب تر شدن جسم عکاسی شده و ایجاد افکار دلپذیر در ذهن بینندگان می گردد..

عکاسی تبلیغاتی

چگونه عکاسی تبلیغاتی با کیفیت انجام دهیم ؟

کسانی که در زمینه عکاسی مبتدی هستند بدانند که مهم ترین معیار در این زمینه نور می باشد و باید در هنگام عکاسی تبلیغاتی این شاخص را به وجود آورید. همیشه عکس های خود را در نور طبیعی بگیرید. از لامپ ها و چراغ های موجود در اطراف خود استفاده نکنید تا عکستان به صورت طبیعی جلوه کند. عکاسی تبلیغاتی چیست؟ برای عکاسی تبلیغاتی به سوی بهترین نور حرکت کنید هیچ وقت احساس نکنید که در یک فضای بسته میتوانید این نور را پیدا کنید.

  • در عکاسی تبلیغاتی نور پردازی را به هیچ عنوان فراموش نکنید. چرا که این شاخص برای روشن کردن کالا نبوده و جهت تاکید بر جنس، سطوح و شکل محصول می باشد.
  • رنگ ها نیز به عنوان یک شاخص مهم در عکس های تبلیغاتی می باشد که باید جوری عکاسی نمود که رنگ ها متنوع از همدیگر قابل تمایز باشند.
  • مثلث نور دهی نیز در عکاسی تبلیغاتی مهم می باشد که در این جا منظور از سه مثلث سه فاکتور مهم که شامل حساسیت( حساسیت حسگر دوربین به نور)، دیافراگم، (میزان گشودگی روزنه نور) سرعت شاتر(زمان باز بودن پرده شاتر دوربین) از موضوعات مهم در این زمینه می باشند که باید به ان دقت کنید.
  • تراز سفیدی نیز در عکاسی تبلیغاتی موثر بوده است تراز سفیدی یعنی ایجاد یک چیز سفید در عکس که باید انجام گردد. کیفیت تصویر نیز به همان اندازه مهم است. عکس های تبلیغاتی باید تیز، دارای وضوح بالا، طیف گسترده ای از تن ها و دانه های محجوب باشند.
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
خلق تصاویر جذاب با یادگیری عکاسی تبلیغاتی پوشاک

نکات عکاسی تبلیغاتی