عکاسی صنعتی و چند نکته طلایی در نورپردازی آن

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی و چند نکته طلایی در نورپردازی آن ….در دنیای تجارت امروز عکاسی ارزش برابر با نوشتن یک میلیون کلمه دارد. تمام ابزار های ارتباطی از وب سایتها گرفته تا بروشورها و تبلیغات تلویزیونی، برای انتقال پیام یک بیزینس، متکی به تصاویر باکیفیت هستند. نورپردازی در عکاسی صنعتی یکی از مهم ترین مراحل برای ایجاد یک تصویر با کیفیت است که در این مقاله آموزش میبینیم.

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای تجارت امروز عکاسی ارزش برابر با نوشتن یک میلیون کلمه دارد. تمام ابزار های ارتباطی از وب سایتها گرفته تا بروشورها و تبلیغات تلویزیونی، برای انتقال پیام یک بیزینس، متکی به تصاویر باکیفیت هستند. عکاسی صنعتی یکی از زمینه های تخصصی عکاسی است که برقراری ارتباط با مشتریان و سایر مشاغل را برای هر بیزینسی آسان می کند، تا فرآیندهای صنعتی ، ماشین ها و تکنیک های خود را به نمایش بگذارند.

بنابر این، این شاخه از هنر عکاسی به یک عکاس ماهر و دارای تجربه عکاسی از ماشین آلات صنعتی ، مکان ها و فرآیندهای تولیدی، نیاز دارد. این عکاس قادر به گرفتن عکس های جالبی خواهد بود که هر آنچه را می خواهید از هر زاویه ای به نمایش بگذارد و هیچ سوالی در ذهن کسی که به آن عکس نگاه می کند باقی نگذارد. او باید به جزئیات توجه کند و بتواند از ماشین های روزمره و عادی تصاویری که جلب توجه می کنند، خلق کند. این تصاویر وقتی بر روی مطالب تبلیغاتی تجاری مانند بروشور یا ارائه پاورپوینت گذاشته می شوند ، روند تولید و فرآیند های تجاری را بازگو می کنند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزشی پولساز عکاسی صنعتی از لباس و پوشاک

به غیر از پوسترها و بروشورهای فیزیکی، عکاسی صنعتی با ایجاد تصاویر مناسب، تصویر حرفه ای شما را در دنیای دیجیتال تقویت می کنند. وب سایتی که از هر فرآیند صنعتی خود عکس های برتر درجه یک منتشر می کند، موجب افزایش اعتبار و علاقه در ذهن بیننده می شود. این به نوبه خود به فروش محصول یک تجارت کمک می کند یا تصویر آن را به عنوان یک تجارت آنلاین بهبود می بخشد.

نورپردازی عکاسی صنعتی

آموزش گام به گام نورپردازی در عکاسی صنعتی

نورپردازی در عکاسی صنعتی یکی از مهم ترین مراحل برای ایجاد یک تصویر با کیفیت است. از بزرگترین چالش های نورپردازی در عکاسی صنعتی، عکاسی از اشیا براق مانند ماشین ها، جواهرات و … می باشد.

یکی از متد های موجود برای بازی با نور در نورپردازی در عکاسی صنعتی، این است که با بریدن اشکالی هایی بر روی یک مقوا و تاباندن فلاش به آن الگوهای نوری ایجاد کرد. سپس برای تست آن، یک فلاش پر نور را به پشت سوراخ های ایجاد شده می تابانیم. برای رضایت از شکل سایه ها و روشنایی ها باید کمی زاویه ی تابش نور را تغییر داد. به این نکته ی مهم توجه کنید که نور هر فلاش را بدون استفاده از هیچ یک از دیگر فلاش ها امتحان کنید؛این کار اندازه­گیری و تنظیم نورها را راحت تر و دقیق تر می کند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
تکنیک های ضروری در آموزش عکاسی صنعتی

در مرحله ی بعدی، نور اصلی من باید نزدیک دوربینم با زاویه مناسب قرار گیرد. حتما از توری برای متمرکز تر کردن نور استفاده کنید، در غیر این صورت شبیه این است که از یک نور نقطه ای استفاده می کنید. برخلاف تصور توری باعث ایجاد نور خشن و مستقیم نمی شود بلکه نور پراکنده و عالی، بسیار شبیه یک سافت باکس می سازد.استفاده از نورسنج می تواند باعث تسریع عملیات تنظیم نوردهی درست در نورپردازی در عکاسی صنعتی شود. اما در صورت عدم وجود نورسنج می توانید هر فلاش را بتابانید و امتحان کنید و هیستوگرام دوربینتان را چک کنید تا به تنظیم نوردهی مناسب برسید.

با یک نورسنج می توانید ضریب f و ایزو دلخواهتان را تنظیم کنید و نورها را چنان تنظیم کنید تا این اعداد به دست بیایند.

آموزش عکاسی صنعتی