عکاسی پرتره

آموزش عکاسی

لنزهای عکاسی پرتره

آموزش عکاسی

لنزهای عکاسی پرتره

اگر قصد دارید از شخصی هدشات بگیرید و می خواهید محوی پس زمینه زیبایی داشته باشید به یک لنز پرتره ی خوب نیاز دارید. یک لنز تله فوتوی متوسط ۸۵-۱۲۵

میلی متری با حداقل عدد دیافراگم اف /۲،۸

یا کمتر مناسب است .لنزهای زوم شما را قادر می سازند بدون حرکت دادن سه پایه از بالا تنه به هدشات سویچ کنید .اگر قیمت یک لنز زوم با دیافراگمی بزرگ برایتان توجیه دارد ،پیشنهاد می کنم حتما آن را تهیه کنید.لنز ایده آل برای پرتره ،۷۰-۲۰۰ میلی متری اف۸/،۲ است که بین ۷۵۰ تا ۲۳۰۰ دلار قیمت دارد قیمتش زیاد است، اما برای پرتره و عروسی عالی است.

چرا برای پرتره از تله فوتو استفاده می کنیم؟لنز های واید در نشان دادن اجزای صورت اغراق می کنند و بینی ،چشم و پیشانی را بزرگتر نشان می دهند.این نوع پرتره بامزه است اما شکیل نیست. تله فوتوهای متوسط ، اجزای صورت را به قدری جذاب به نظر برسد کوچک می کنند . خصوصا پرتره ی بانوان با لنزهای تله فوتو بهتر می شود.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
جامع ترین دوره آموزشی عکاسی از صفر تا صد در تهران

از آن جایی که که لنزهای تله فوتو با دیافراگم باز می توانند عمق میدانی به اندازه ی فقط چند میلی متر داشته باشند، پس زمینه می تواند به زیبایی محو و نرم شود و این امر هنگام کار در خارج از استودیو مهم است . چون عمق میدان خیلی باریک است، ضروری است که مستقیما روی چشم ها فوکوس کنید.

اولین جایی که بیننده نگاه می کند چشم های پرتره است و اگر چشم ها واضح نباشند باقی عکس نیز واضح به نظر نخواهد رسید .ممکن است عمق میدان آن قدر باریک باشد که باقی اجزای چهره ی سوژه مقدار ناچیزی خارج از فوکوس باشد، که باعث محو شدن سوراخ ها و ناهمواری های روی پوست می شود. اگر سوژه کاملا رو در روی دوربین نیست روی نزدیکترین چشم او فوکوس کنید.

اگر بخواهید بیش از یک شخص را در پرتره جای دهید یا نخواهید پس زمینه را محو کنید  تقریبا همه ی لنزهای تله فوتوی متوسط کارتان را راه می اندازد .بین ۸۵ و ۱۲۵ میلی متر زوم کنید و دیافراگم را روی اف/۱۱ تنظیم کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش انواع ژست های عکاسی پرتره