عکاسی کودک

آموزش عکاسی

عکاسی کودک

آموزش عکاسی

عکاسی کودک

عکاسی از نوزادان

تنگ خلقی نوزادان را نمی توان با صحبت کردن برطرف کرد، پس در برنامه ی خود آن را پیش بینی کنید. نوزادان در مواقعی بی آرام یا گرسنه می شوند. به والدین شان چند دقیقه ای وقت دهید تا مشکل را بر طرف کنند.
از نوزادان هم در خواب و هم در بیداری شان عکس بگیرید . اگر بیدار باشند ارتباط چشمی شان کمک می کند تا عکس هایی فوق العاده از آنان بگیرید ، اما باید کار خود را در پنج یا ده دقیقه تمام کنید. حالت های مورد علاقه ی من عبارت اند از:
– دراز کشیدن روی تشکی ازجنس خز یا چند پتوی روی هم افتاده. این حالت برای هنگام خواب نوزاد عالی است. نوری ملایم و پخش شده که با معصومیتش همخوانی داشته باشد روی او بتابانید، و تعمدا نور بیش از حد به عکس بدهید تا روشن مایه گردد.
– کلوزآپ از چشمها ، گوش ها و کف دست ها. با یک لنز ماکرو از این اعضا عکس بگیرید . اگر لنز ماکرو ندارید ، تا جای ممکن به او نزدیک شوید و بعدا عکس را برش دهید.
– با پدر و مادر. در حالی که مادر بازوانش را گهواره ی نوزاد کرده، پدر می تواند دستش را در پشت مادر نگه دارد.
– نوزادان معمولا برهنه عکاسی می شوند.از والدین شان بخواهید پاهای نوزاد را طوری نگه دارند که شرمگاه پوشیده شوند.
– عکس های دراماتیک از نوزادان محبوبیت دارند، پس برای تبدیل تعدادی از عکس ها به سیاه و سفید بعد از انتقال آن ها به کامپیوترتان برنامه داشته باشید.
– ازفلش استفاده نکنید. ممکن است نوزاد اذیت شود. ازنور طبیعی نورهای مدل سازی استروب های استودیویی تان یا نورهای ویدیویی که به نورهای داغ هم معروفند و شامل لامپ های تنگستن و کوارتز و هالوژن می شود استفاده کنید . من برای به دست آوردن نور کافی یک سافت باکس بزرگ به همراه نور مدلسازی دریک فوتی نوزاد قرار می دهم و برای پر کردن سایه ها از رفلکتوری مانند فوم بورد استفاده می کنم.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش جالب نورپردازی در عکاسی کودک

عکاسی از کودکان ۶ تا ۸ ساله

برای کودکان ۶ تا ۸ ساله نیز به عنوان کودکان کم سن, می توانید روش های مشابهی را به کار گیرید. اما این کودکان یک مانع منحصر به فرد پیش رویتان می گذارند و آن نداشتن چند تا از دندان هایشان است .
بعضی از کودکان به دندان های افتاده شان بی اندازه افتخار می کنند و لبخندی تمام دندان برای شما می زنند که نتیجه اش عالی است . بعضی از کودکان از دندان های افتاده شان خجالت می کشند و برای شما لبخند نمی زنند . این هم خوب است. شما همیشه باید چند عکس هم از لبخند با لبان بسته بگیرید . با آن هایی که به هیچ وجه لبان شان را از هم باز نمی کنند درباره ی ورزش ها , گروه های موسیقی یا حیوانات محبوب شان صحبت کنید و هنگام صحبت کردن شان بی هوا از آنان عکس بگیرید .جوک های با مزه برایشان تعریف کنید و موقع خندیدن شان از آنان عکس بگیرید

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش عکاسی پرتره کلاسیک

عکاسی از کودکان

بزرگترین مسئله در عکاسی از بزرگسالان ، انتقال احساس راحتی به آنان است. کودکان اما به کمی برنامه ریزی نیاز دارند . این بخش، نحوه ی کار کردن با گروه های سنی مختلف را توضیح می دهد.
البته کودکان سنین رشد متفاوتی دارند ، مثلا یک بچه ی پنج ساله ممکن است مثل یک بچه ی هشت ساله رفتار کند و بالعکس .