فلاش عکاسی فضای باز

با اینکه فلاش ها برای نورپردازی ملایم بسیار مناسبند . اما فلاش های دارای سر کوچک همیشه نورپردازی تند ایجاد می کنند . اغلب فلاش های خارجی برای ملایم کردن نور این قابلیت را دارند که می توان زاویه سرشان را به سمت بالا و یا پهلو تغییر داد با این تکنیک که فلاش انعکاسی نام دارد نور فلاش قبل از اینکه به سوژه برسد توسط سقف یا دیوار منعکس می شود بدیهی است که این تکنیک مختص فضاهای بسته است انعکاس فلاش نورپردازی عکس را به نحو چشم گیری تغییر می دهد با کج کردن فلاش به  سمت بالا نو از سقف منعکس می شود به ویژه سقف یک رفلکتور عظیم می شود و سطحی را که نور از آن می تابد بسیار بزرگ است .این سطح بزرگ ، نور را قبل از آنکه روی صورت مدل بیفتد ملایم می کند .

شما می توانید سر بعضی از فلاش ها را به چپ و راست و همچنین بالا و پایین بچرخانید در جایی که برایتان مقدور است بکوشید فلاش را از یک کنج اتاق که پشت سر شماست منعکس کنید . در استودیو های مخصوص پرتره عکاس مجبور است منابع نور را در اطراف اتاق حرکت دهد تا به جلوه های متفاوتی برسد که شما فقط با تغییر زاویه سر فلاش تان  به آن ها می رسید . از آن جا که فلاش انعکاسی ، از دیوارها و سقف ها برای بازتاب نو استفاده می کند نورپردازی اتاق های مختلف متفاوت خواهد بود .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش روش های اصول عکاسی طبیعت بی جان

زاویه های متفاوت فلاش انعکاسی را برای اتاق خودتان امتحان کنید تا بهترین شان را بیابید .فلاش انعکاسی در فضای باز در مکان هایی با سقف بسیار بلند و در اتاق هایی با سقف بسیار تاریک ( مثلا از جنس چوب طبیعی ) عملی نیست در چنین مکان هایی می توان فلاش را از یک رفلکتور منعکس کرد. اگر سقف یا دیوار انعکاسی سفید نباشد ، رنگ نور تغییر خواهد کرد.