آشنایی با قسمت های مختلف ابرو

آموزش گریم

قسمت های مختلف ابرو

آشنایی با قسمت های مختلف ابرو لازمه اش این است که فرم صورت و چشم های خود را بشناسید تا بتوانید مدل مناسبتری از ابروی خود داشته باشید.انتخاب مدل ابروی مناسب چشم رازی است که زیبایی چهره را تکمیل می کند. پس با شناخت حالت درست ابرو و چشمان خود یک تغییر بارز داشته باشید.

آموزش گریم

قسمت های مختلف ابرو

  • سر ابرو ( تاج )
  • زاویه ابرو ( قوس ابرو یا آرک ابرو )
  • دنباله ابرو ( دم ابرو)

تغییر شکل دادن و تعریف کردن ابروها می تواند هنری برای خود باشد . ابروهای خوب مرتب شده بخشی از کاربرد میکاپ کامل و موثر هستند . ابرو چهار چوبی برای چشم است . ابروهایی که بیش از حد رشد می کنند می تواند سایه روی استخوان ابرو یا بین دو ابرو بیاندازد . اصلاح ابروها می تواند صورت را پف آلود یا بیرون زده نشان دهید ، یا ممکن است ، چهره شگفت انگیزی دهد .
وقتی یک مشتری بخواهد شکل ابرو را درست کند ، تمام موهای زائد را بردارید و سپس نشان دهید که چگونه از مداد ابرو یا سایه برای پر کردن موهای طبیعی استفاده می کنید . وقتی در موی ابرو فاصله ای بیفتد ، از برس زاویه دار استفاده کنید . برای نرم کردن نشانه های مداد یا سایه از برس ابرو استفاده کنید.
شکل ابروی ایده آل در سه خط کشیده شود . خط ابتدایی ، خطی است که به صورت عمود از قسمت گوشه داخلی چشم به سمت بالا باشد. این ناحیه نقطه ابتدایی . دومین خط ، خطی است که از قسمت گوشه بیرونی بینی ، به گوشه بیرونی چشم وصل شده و ابرو را قطع نماید . این قسمت ، ناحیه ی انتهایی ابرو می باشد. سومین خط خطی باشد که به حالت عمودی از حلقه بیرونی عنبیه چشم به سمت بالا می باشد.
قابل توجه است هنگام تعیین این سه خط شخص باید کاملا به صورت مستقیم نگاه کند . می توان گفت این ناحیه مناسب ترین و ایده آل ترین قسمت برای ایجاد قوس ابرو است . همان طور که می دانید معمولا ابروهای هر شخصی کاملا با این اندازه گیری ها هماهنگ نخواهد بود . در این مواقع سعی کنید از خط های راهنما کمک بگیرید .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نکات گریم و میکاپ ابرو

قسمت های مختلف ابرو

آرک ابرو چیست ؟

زیبا سازی ابروها میتواند تغییر شگفت انگیزی در فرم صورت و چشم ها ایجاد کند.زیرا ابرو یکی از مهمترین قسمت های صورت است که تاثیر مستقیم در مدل چهره دارد.اگر بگوییم ابروان شما در زیباسازی چهره شما موثرند اقراق نکردیم زیرا انها قابی هستند در صورت شما که بهتر است هر شخص به نسبت چشم های خود و مدل صورت خود ابرو را فرم دهد.ابرو میتواند روی بلندی گردی صورت تاثیر بگذارد.برای گرفتن نتیجه بهتر باید بدانید که صورتتان در کدام فرم میگنجد.

اگر بخواهیم ابرو را از نطر قد به دو قسمت تقسیم بندی کنیم از تاج تا آرک که همان شکست ابرو است یک قسمت حساب شده و از آرک تا انتهای ابرو که همان دم ابرو است یک قسمت.مشخص است که این دو قسمت نامساوی است و قسمت اول یعنی از تاج تا آرک دو برابر قسمت دوم از آرک تا دم ابرو است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گریم و آرایش ابرو با سایه

قسمت های مختلف ابرو

مدل ابرو برای انواع صورت ها و چشم ها :

  • مدل ابرو برای صورت های کشیده :

صورت کشیده یا همان صورت بیضی از بهترین انواع صورت هاست زیرا از لحاظ فرم چهره ،نرمال و جذاب و ایده آل است .در این نوع چهره اگر قد ابرو به همان ترتیبی که گفته شد یعنی از تاج تا آرک ۲ برابر آرک تا دم ابرو باشد چهره زیباترین حالت خود را دارد.

  • مدل ابرو برای صورت های گرد

در صورتهای گرد باید از گرد بودن آن بکاهید تا زیباتر نشان داده شود.در نتیجه قسمت آرک را باید بیشتر شکستگی ایجاد کنید و از ابروهای کمانی بپرهیزید. زیرا این نوع ابروها صورت را گردتر نشان میدهند.

  • مدل ابرو برای چشم های پف دار

انتخاب فرم ابرو بر اساس چشم ها قطعا زیبایی شما را دوچندان میکند. ابرویی که مناسب چشمان درشت است برای چشمان ریز ،و یا گرد متفاوت است .ابتدا باید فرم چشمهای خود را بشناسید و سپس فرم ابروی خود را نیز برا اساس ان مرتب کنید.

  • مدل ابرو برای چشم های ریز
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گریم و آرایش ابروی پهن

در مدل چشمهای ریز باید تا جایی که امکان دارد ابرو کشیده تر و بلندتر باشد. تا چشمها دشت تر به نظر برسد.بنابراین از دم ابرو کم نکنید.

  • مدل ابرو برای چشم های کشیده و درشت

در چشمهای کشیده مانند همان صورت کشیده نسبت ابرو باید ۲ به ۱ باشد.(یعنی ابتدای ابرو دوبرابر انتهای ان) و بهتر است که آرک ابرو در قسمت یک سوم بیرونی چشم قرار گیرد.

  • مدل ابرو برای چشمان گرد

این نوع چشم ها هم مانند همان صورت گرد نیاز دارد که در قسمت آرک شکستگی بیشتر ایجاد شود.

قسمت های مختلف ابرو