آموزش تکنیک های عکاسی طبیعت

مراحل آموزش تکنیک های عکاسی طبیعت، چیست؟
آموزش تکنیک های عکاسی طبیعت، از داشتن دوربین مجهز مهمتر است. شما برای آنکه بتوانید عکس¬های حرفه¬ای بگیرید، الزاما به یک دوربین پیشرفته یا لنز بزرگ نیاز ندارید. اگر شما از خلاقیت و مهارت های دیداری خود استفاده کنید، می توانید عکس¬های زیبایی تولید کنید. شما با هر دوربینی، حتی با یک تلفن همراه، می¬توانید عکس¬های خوبی بگیرید ولی باید برای یادگیری در مورد تنظیمات موجود در دوربین خود و اینکه چگونه از آن استفاده کنید، وقت بگذارید.
برای گرفتن یک عکس حرفه¬ای مراحل زیر را دنبال کنید:
دوربین خود را ثابت نگه دارید.
یکی از معمول ترین مسائل در شروع یک عکاسی و آموزش تکنیک های عکاسی طبیعت، از بین رفتن تمرکز یا گرفتن تصاویر کدر است. دوربین خود را با دو دست بگیرید و آرنج خود را نزدیک به بدن خود نگه دارید، به طوری که دوربین کاملا ثابت شود. که ممکن است. اگر می توانید، تصویر یک درخت، فریم درب یا ساختار دیگری را برای اضافه کردن ثبات اضافی در حین عکس گرفتن، در نظر بگیرید.
بر روی موضوع خود فوکوس کنید.
ابتدا تصمیم بگیرید که قصد نمایش چه موضوع یا سوژه¬ای را دارید، در این صورت عکس شما برای بیننده روشن¬تر خواهد بود. به طور مثال اگر شما از منظره¬ای عکاسی می¬کنید و آبشار موضوع اصلی چشم انداز شماست، در آموزش تکنیک های عکاسی طبیعت، مطمئن شوید که آن را در عکس برجسته می¬کنید. به طور مشابه، اگر موضوع شما یک شخص در میان بسیاری از مردم اطراف است، به فردی که میخواهید برجسته شود، نزدیک شده و راهی را برای تمرکز و فوکوس کردن آن پیدا کنید تا بتوانید او را واضح نشان دهید.
یک پرسپکتیو متفاوت پیدا کنید.
همیشه به دنبال راه های جدید و هیجان انگیز برای سوژه عکس خود باشید. بالا و پایین را نگاه کنید. در آموزش تکنیک های عکاسی طبیعت، شما نمی¬توانید همیشه موضوع خود را حرکت دهید، ولی می¬توانید در اطراف سوژه خود حرکت کنید و موضوع خود را از یک زاویه جدید نگاه کنید. از اینکه روی زمین بخوابید و یک پرسپکتیو متفاوت از سوژه خود پیدا کنید، نترسید.
یک فریم یا قاب برای عکس خود پیدا کنید.
از عناصر در تصویر خود برای فریم موضوع خود استفاده کنید، همانطور که یک عکس را در قاب قرار می¬دهید. به طور مثال از یک درگاه یا درختان برای فریم یک منظره در دور دست استفاده کنید. این عناصر می¬توانند ابعاد تصاویر شما را نشان داده و به برجسته کردن موضوع کمک کنند
از خطوط در ترکیب عکس خود استفاده کنید.
در ترکیب تصویر خود از خطوط استفاده کنید تا چشم بیننده برای دیدن موضوع شما هدایت شود. شما در آموزش تکنیک های عکاسی طبیعت، می توانید از جاده ای که به افق منتهی می¬شود، یا یک حصار که به یک گوزن می رسد و یا یک مسیر از درختانی که چشم بیننده را به یک خرمن هدایت می کند، استفاده نمایید. در اطراف چرخ بزنید و به و عناصر مختلف نگاه کنید تا چیزهایی را بیابید که این اثر را ایجاد می کند. خطوط اریب همیشه به خوبی کار می کنند.

هم سطح با چشمان موضوع عکاسی کنید.
به جای آنکه از سگ یا گربه یا برادر کوچک خود از بالا عکاسی کنید، در سطح چشم آنها پایین بیایید، در اینصورت مانند آن خواهد بود که که آنها به طور مستقیم در دوربین خیره شده¬اند. وقتی موضوع به طور مستقیم به دوربین نگاه می¬کند، عکس جذاب تر است.
تا آنجا که می¬توانید آزمایش کنید.
بسیاری از کتاب ها و مقالات راهنما، قوانین عکاسی و آموزش تکنیک های عکاسی طبیعت، را به شما می-گویند. قوانین می توانند باشند مفید باشند، اما شما باید با احساس راحتی آنها را آزمایش کنید. عکاسی دیجیتال به شما اجازه می دهد تا بدون هزینه، عکس¬های بی¬شماری بگیرید. این بدان معنی است که شما می توانید با زوایای مختلف، روشنایی های مختلف، و تکنیک های مختلف عکاسی را آزمایش کنید. دیگران را به گرفتن عکس¬های خلاق و سرگرم کننده تشویق کنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش روش های اصول عکاسی طبیعت بی جان