معرفی دقیق نرم افزار مارولس برای طراحی لباس

امروزه همزمان با پیشرفت تکنولوژی در تمامی زمینه ها، در صنعت تولید پوشاک علی الخصوص در بخش طراحی لباس نیز پیشرفت قابل توجهی را شاهدهستیم . یکی از این پیشرفت ها ساخت و روی کارآمدن نرم افزارهای تخصصی طراحی لباس از جمله نرم افزار طراحی لباس مارولس (Marvelous ) می باشد .

در این مقاله برآن شدیم تا درحدامکان به معرفی دقیق نرم افزار مارولس برای طراحی لباس بپردازیم .

نرم افزار مارولس چیست؟

نرم افزار مارولس یک نرم افزار قدرتمند و بادقت بالا در زمینه طراحی لباس یا بطور کلی هروسیله پارچه ای از جمله بسیاری از متعلقات مربوط به وسایل داخل خانه ازقبیل مبلمان ، کیف و… می باشد ،که این امکان را فراهم می کند تا شما تنها با چند حرکت ساده و با بیشترین سرعت ، آزادانه وبا انعطاف پذیری بالا به شبیه سازی و طراحی سه بعدی بپردازید .

از آن جا که شبیه سازی پارچه در محیط امن سیستماتیک و کم خطا برای طراحان لازم و ضروریست لذا همواره از سوی بزرگان صنعت طراحی و تولید لباس اقداماتی برای محقق کردن هرچه بهتر این امر و تسریع در فرایند شبیه سازی انجام شده ، نرم افزار مارولس نیز حاصل همین اقدامات ایجاد می باشد که با اقبال عمومی از سوی جامعه طراح روبرو شده است و درحال حاضر نقش مهمی در حرفه طراحی لباس ایفا می کند و به نحوی پرچم دار این رسته می باشد. این نرم افزار به افراد این اجازه را می دهد تا انواع لباس ها را شبیه سازی نمایند ودرنهایت بصورت فایل های ایستا ویا انیمیشن خروجی بگیرند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
5 ترفند استفاده از نرم افزار در آموزش طراحی لباس

نرم افزار مارولس به کاربران خود که حتی می توانند از افرادی باشند که هیچ تجربه ای در زمینه طراحی لباس یا بطور کلی کار با نرم افزار مارولس را ندارند این امکان را می دهد که در محیط کاری بسیار ساده و درعین حال دقیق به طراحی تمامی جنبه هایی که ازدید تولید کننده ضروری می باشند بپردازند.که این نیز یکی از مزیت های اصلی طراحی لباس با نرم افزار مارولس می باشد وعامل تشویق کننده بسیاری ازعلاقمندان ورود به صنعت طراحی می باشد .

محیط کاری نرم افزار مارولس از دو بخش دو بعدی و سه بعدی تشکیل شده که می توان طرز نمایش الگو را بین این دو قسمت تغییر داد همچنین در نرم افزار مارولس قابلیت پشتیبانی از انواع پارچه ها با ضخامت های مختلف گنجانده شده و طراحی آن بگونه ایست که بتوان تصویری از لباس طراحی شده را درحالت نهایی مشاهده کرد .

جنبه ها و مزایای اساسی استفاده از نرم افزار مارولس برای طراحی لباس در یک نگاه:

  • امکان ایجاد ارتباط و تعامل خوب و سازنده با برنامه های مجسمه سازی و مدل سازی دیگر و درنهایت خروجی هماهنگ با فرمت های استاندارد مانند OBJ
  • پشتیبانی از انواع خواص فیزکی پارچه توسط نرم افزار مارولس
  • مزیت اصلی نرم افزار مارولس استفاده آسان و ویراش سریع و ساده الگوها فقط باچند کلیک ساده ودرنهایت امکان رویت الگوها برروی مدل
  • نرم افزار مارولس امکان هماهنگ سازی ، ویرایش و جایگذاری پارچه بصورت سه بعدی جهت انعکاس هرگونه تغییر در الگو را می دهد
  • طراحی فوق العاده و پشتیبانی از دوخت چندلایه لباس
این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین کلاس آموزش طراحی لباس با نرم افزار ویژه بازار کار

در پایان لازم به ذکر است از طریق نرم افزار مارولس بارابط بصری کارامدی که دارد می توان هرالگو باهرسبکی که مدنظر می باشد را از طریق چند کلیک موس ساده دوخت  وهمواره به دلیل این محیط کاری آسان و قابلیت اجرایی فوق العاده بالایی که دارد ، یکی از مناسبترین و پیشرفته ترین  نرم افزار ها برای طراحان لباس و حتی کسانی که هیچگونه تجربه دوخت و طراحی لباس راندارند  یا با الگوها و نکات و اصطلاحات ریزو درشت  خیاطی آشنا نیستید و نیز تمامی طراحان صنعت بازی سازی ، فیلم سازی می باشد.