معرفی ساده نرم افزار جمینی در طراحی لباس

نرم افزار جمینی

معرفی ساده نرم افزار جمینی در طراحی لباس می تواند کمک شایانی به طراحان کند. جمینی یک نرم افزار مدرن برای طراحی الگو مطابق متد دلخواه و سایزبندی به نحو سریع و دقیق می باشد، که امکانات فراوانی را در اختیار تولیدکنندگان پوشاک قرار می دهد. صنعت پوشاک یکی از صنایع پردرآمد و درعین حال اشتغال زای جهان است که با شتابی فزاینده در حال پیشرفت و تحول در ساختار طراحی و تولید است و بدون حتم فعالانی که در حوزه پوشاک فعالیت می کنند اگر سریعا خود را به روزرسانی نکنند و همگام با تکنولوژی پیش نروند از چرخه تولید چه درسطح کلان و چه حتی خرد حذف خواهند شد.

نرم افزار جمینی در طراحی لباس

معرفی قابلیت های  نرم افزار جمینی

نرم افزار جمینی دارای رابط کاربری انگلیسی ، فارسی، عربی و ترکی استانبولی است که کار با نرم افزار را برای کاربر آسان می کند

بیش از ۷۰ ابزار و توابع پیشرفته ، تابع دارد که این امکان را برای طراح فراهم می کند در زمانی کوتاه، با دقت، حساسیت، سرعت و بدون خطا تمام جزئیات الگو نظیر ساسون، انتقال ساسون، پلیسه به روش‌هاى مختلف، حق درز لباس، ایجاد چرت، اوازمان و غیره را روی الگو پیاده سازی، ذخیره، آرشیو و طبقه بندی کند و در صورت نیاز به ویرایش طراح می تواند به سرعت به الگو دسترسی داشته باشد و هر ویرایش و تغییری که می خواهد را در آن ایجاد کند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
بهترین کلاس آموزش طراحی لباس با نرم افزار ویژه بازار کار

نرم افزار جمینی، امکان ایجاد منحنی های کامل و یکنواخت در الگو را دارد که طراح می تواند با دقت بسیار بالا،  با استفاده از تابع BEZIER منحنی ها را ایجاد، کنترل و ویرایش کند. با استفاده از  تابع دستیار” طراح الگو” هم میتواند الگو را بهینه سازی کند.

 

کاربر می تواند به منظور سرعت در طراحی و دقت ، دقیق و آسان اجزای یک الگو را به الگوی جدید انتقال دهد.

پس از طراحی الگو و ذخیره در نرم افزار، کاربر می تواند با استفاده از جداول استاندارد نرم افزار جمینی سایزبندی را به دو روش نقطه ای یا خودکار انجام دهد و حتی می تواند سایزبندی را در محدوده دلخواه و مورد نیاز خود با استفاده از جداول نرم افزار انجام دهد و روش سایزبندی خود را به عنوان یک قانون برای استفاده مجدد ذخیره کند.

کاربر می تواند به سرعت اجزای یک الگو را کنار هم چیدمان می کند. اگر سایز تغییر کند نحوه چیدمان به طور خودکار تغییر می کند و این امکان برای کاربر فراهم است که بعد از چیدمان خودکار در صورت نیاز تغییرات را دستی اعمال کند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش طراحی لباس برای مبتدی ها و حرفه ای ها با جدیدترین متد روز دنیا

از ویژگی های نرم افزار جمینی، قابلیت ارتباط این نرم افزار با سایر محصولات نرم افزاری معتبر در دنیا و دستگاه های سخت افزاری پیشرفته پوشاک نظیر دیجیتایزر، پلاتر و دستگاه برش خودکار می باشد و اگر الگو سایزبندی شده باشد مستقیم از طریق دیجیتایزر وارد رایانه می گردد.

نرم افزار جمینی

نکات مفید در  نرم افزار جمینی

این قابلیت را دارد که وزن پارچه و طول پارچه مصرفی را مطابق الگو نشان دهد و چیدمان به نحوی انجام می شود که از متراژ پارچه حداکثر استفاده انجام می پذیرد و دور ریز به حداقل می رسد.

هماهنگی سریع با نیاز بازار و تغییر مد روز است.

امکان ارسال، انتقال و جابجایی الگو از طریق اینترنت.