نحوه یادگیری آسان نرم افزارهای آموزشی طراحی لباس

نرم افزارهای آموزشی طراحی لباس

نحوه یادگیری آسان نرم افزارهای آموزشی طراحی لباس با پیشرفت تکنولوژی و ورود انواع نرم افزارهای طراحی لباس، یادگیری طراحی لباس ، برای افرادی که علاقه مند به این هنر و حرفه بودند سریع و آسان شده است و امروز افراد علاقه مند به هنر طراحی لباس می توانند با آموزش این افزارها البته در کنار استعداد، خلاقیت و نوآوری که در درون خود دارند پا در دنیای پر هیاهو و پر کشش و جاذبه مد بگذارند. صنعتی که در ایران روبه توسعه است و هنوز پتانسیل و ظرفیت زیادی برای رشد دارد.

 نرم افزارهای آموزشی طراحی لباس

انواع نرم افزارهای طراحی لباس

در سال های اخیر نرم افزارهای گرافیکی برای طراحی مد به بازار عرضه شده اند که برای طراحی تخت و تصویرسازی مد به کار می روند، در طراحی تخت، طراح باید کلیه اصول طراحی را بداند و علاوه بر آن به روند تولید پوشاک و مراحل دوخت تسلط کامل داشته باشد و در طرح کلیه جزئیات مانند اندازه دکمه ها و یا نوع بخیه دوخت باید در ابعاد واقعی بدن انسان پیاده سازی شود.
اما در تصویرسازی طراح فقط ایده طرح را به نمایش می گذارد و برای تاثیرگذاری بیشتر روی ببیننده طرح بصورت اغرارآمیز به نمایش درمی آید.
طراحان مد در هر جای دنیا می توانند با نرم افزارهای طراحی لباس، طراحی کنند و طرح مورد نظرشان را به وسیله رایانه و با اتصال به اینترنت به شرکت و کشور مقصد ارسال کنند.
امروز در دنیا رمز موفقیت شرکت های تولیدکننده پوشاک بهره گیری از همین ابزارهای پیشرفته و روش های نوین طراحی و مدیریت تولید است.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
اسكيس زدن در طراحی لباس

 

نرم افزارهای آموزشی طراحی لباس

نرم افزارهای جمینی و مارولوس ذر طراحی لباس

نرم افزارهای طراحی لباس و حوزه مد به چند دسته شامل حوزه تصویرسازی، طراحی لباس که دارای بخش طراحی الگو و سایزبندی است، نرم افزارهای طراحی الگوی دو بعدی ، نرم افزار سایزبندی و درجه بندی ، نرم افزار مارکر و چیدمان ، نرم افزار شبیه سازی لباس روی مانکن تقسیم می شوند.
از میان نرم افزارهای طراحی لباس، نرم افزارهای دو بعدی الگوسازی و مدل سازی بسیار کاربردی هستند با انتخاب مدل و سایز ، الگو و قطعات متعلق به الگو را ایجاد می کنند و در اصل از پایه یک الگو را طراحی می کنند یکی از معروفترین این نرم افزارها جمینی است.
در همین حوزه نرم افزار مارولوس یکی از معروفترین و محبوب ترین نرم افزارهای طراحی لباس است این نرم افزار امکان پیاده سازی ایده ها و تفکرات خلاقانه را به طراح می دهد و امکان طراحی الگوهای دقیق و سریع و بدون خطا در نرم افزار فراهم است قابلیت هماهنگ سازی و ویرایش الگو و دراپینگ ۳ بعدی برای طراحی تعاملی را دارا می باشد.
نرم افزار مارولوس یکی از نرم افزارهای طراحی لباس است که این امکان را می دهد با کلیک های پیاپی در محیط کاربری نرم افزار الگوهای طراحی شده به یکدیگر متصل یا دوخته شوند و طرح نهایی بر روی تن مدل مشاهده شود.
از ویژگی های منحصر به فرد مارولوس این است که انواع خواص فیزیکی پارچه‌ها، از جمله خواص کششی، برشی، خمش، سفتی، چگالی، ضخامت و غیره را پشتیبانی میکند که همین باعث می شود طراح در شبیه سازی مدل ها بهتر و موفق تر عمل کند. همچنین این نرم افزار با نرم افزارهای مدل سازی ۳ بعدی مانند مایا و دی اس مکس تری سازگاری دارد.
استفاده از نرم افزارهای طراحی لباس، مانند جمینی و مارولوس سبب می شود طراح امکان طراحی هر لباس و پوششی را به سرعت داشته باشد به راحتی طرح ها را ذخیره ، آرشیو و طبقه بندی کند و هر زمان نیاز بود به الگوها سریعا دسترسی داشته و هر تغییر و ویرایشی را درآن ایجاد کند و در تولید نهایی هم بسیار مقرون به صرفه زیرا چیدمان الگو طوری انجام می پذیرد که دوریز پارچه مصرفی به صفر می رسد.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
ویژگی های آموزش طراحی لباس با متد اروپایی