نقاشی خلاقانه با نور در عکاسی

آموزش عکاسی

نقاشی با نور در عکاسی

آموزش عکاسی

نقاشی با نور در عکاسی

ابزارهای نقاشی خلاقانه با نور

چراق قوه ها ساده ترین ابزارهای نقاشی با نور هستند،اما می توانید از هر چیزی که نور ساطع می کند به عنوان قلمو استفاده کنید. در ادامه ، چند ابزار رایج که نقاشان نور کشف کرده اند، و راه های مختلف استفاده از آن ها را توضیح می دهم. اما خودتان را به آن ها محدود نکنید. بیشتر لذت نقاشی با نور ، به تجربه کردن است. بعضی از ابزارهای دیگری که می توانید امتحان کنید، عبارتند از:

یک چراغ قوه که از درون شیشه ای پر از تیله به سمت دوربین نشانه رفته

یک تبلت، که شکل های ساده ای از قبیل یک قلب قرمزرا نمایش می دهد.

گوشی موبایلی که بتوان رنگ صفحه نمایش را بتوان تغییر داد

لامپ های ریسه ای متصل به یک میله یا یک هولاهوپ

کرم های شب تاب داخل یک شیشه

ابزارتان هرچه باشد ، تعیین نوردهی درست به کمی آزمون و خطا نیاز دارد. سرعت شاتر مورد نیاز برای نقاشی با نور را انتخاب کنید.سپس دیافراگم تان را روی کوچکترین عددی که عمق میدان لازم برای فوکوس شدن سوژه را به شما می دهد قرار دهید. ایزو  را روی ۴۰۰ بگذارید، و یک عکس تستی بگیرید. اگر نقاشی تان خیلی پر نور است، می توانید ابزارتان را سریع تر حرکت دهید یا ایزو را به ۱۰۰یا ۲۰۰ تغییر دهید . اگر نقاشی تان خیلی کم نور است ، می توانید ابزارتان را آهسته تر حرکت دهید ی ایزو را به ۸۰۰ یا ۱۶۰۰ تغییر دهید.

پرتره سنتی

پرتره های سنتی ریشه در نقاشی دارند. فرد روی چهار پایه ای جلوی یک پرده ساده می نشینند. یک نور اصلی روی صورت، یک نور پر کننده،یک نور مو، و یک نور برای پس زمینه ی پشت او داریم.مدل به دوربین نگاه می کند. بسته به این که پرتره برای چه منظوری باشد ، حالت چهره ی او فرق می کند.

اگر پرتره ای از یک موسسه ی مالی است ، شخص حالتی جدی و با ملاحظه خواهد داشت.اگر پرتره ای از یک جوان دبیرستانی است ،شخص لبخندی از روی خوشحالی بر لب خواهد داشت . گرفتن پرتره های سنتی ،در صورتی که ساده انجام شود اسان است. عکاسی در استودیوهایی که با تعداد انبوه عکس می گیرند تنها به یک یا دو هفته آموزش دیدن نیاز دارد.

در ساده ترین حالت پرتره ی سنتی ، نورپردازی به ندرت تغییر می کند،و تنها چند ژست است که شما باید آن ها را یاد بگیرید . حتی اگر به پرتره ی سنتی علاقه ای نداشته باشید، شرایط کنترل شده ی آن ، فرصت خیلی خوبی برای تسلط یافتن بر نور پردازی و ژست دهی فراهم می کند.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش نکات جالب استفاده از نور در عکاسی