نکاتی ظریف در آموزش طراحی لباس زنانه

در طراحی لباس زنانه, ظرافت, زیبایی, درخشندگی و استفاده درست از عناصر حرف اول را میزند. در اولین قدم, توجه به شخصیت زنانه و ترکیب عناصر به نحوی که بتواند تاثیر آن را دو چندان کند, بسیار اهمیت دارد. البته در طراحی لباس زنانه, این ترکیب از شرایط اجتماعی و فرهنگی هم تاثیر می پذیرد. اولین مواردی که میتواند طراحی شما را از دیگران متمایز کند, نکته های الگویی ست که شما در طراحی لباس دنبال میکنید.

ترفند های الگویی در طراحی لباس زنانه

ظاهر یقه یا گردن, طول یا شکل آستین ها (با یا بدون سرآستین), شکل یا طول دامن, شکل یا بلندی تاپ یا بلوز از نکته هایی هستند که در طراحی لباس زنانه در درجه اول باید به آن توجه کرد. با ترکیب این موارد, میتوانید مدلی که مخصوص شماست, ایجاد کنید مثلا یک یقه ی شال مانند با آستینی کوتاه یا سر آستینی پهن با با یقه ی مدل v .

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
ترفندهای جذاب آموزش طراحی لباس مجلسی

شکل درز و میزان برش آن هم میتواند به عنوان یکی از موارد اولیه در طراحی لباس زنانه مورد توجه قرار گیرد.

چین خوردگی و جمع شدن پارچه در منطقه ای از دوخت یا جایی که پارچه برش داده شده هم در طراحی لباس زنانه بسیار حائز اهمیت است.

پس شاید جای تعجب نباشد که ساده ترین استایل ها در طراحی لباس زنانه هم با هم متفاوت هستند.

با استفاده از موارد ابتدایی طراحی, حال شما میتوانید به خلاقیت خود تکیه کرده و مدل های مختلفی را بوجود بیاورید.

مثلا آستین های لبه داری که دور تا دور با حاملی بسته شود یا دامنی موجدار یا طرحی صاف.

یکی دیگر از مواردی که در صنعت طراحی لباس زنانه مورد توجه قرار میگیرد, ایجا یک ست مناسب برای لباس های مختلف است مثلا برای بلوز, داشتن یک دامن ست, این موضوع, تعداد متقاضی آن را مسلما بالاتر میبرد.

ایده طراحی لباس زنانه

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش کاربرد سبک شناسی در طراحی لباس

ایده ی طراحی لباس زنانه نیز بسیار مهم است. اینکه شما از کسی کپی نکنید یک موضوع است و طرحی که انتخاب میکنید موضوعی دیگر. بعضی از طراحان رو به طراحی لباس زنانه سنتی یا فرهنگی کشورهای مختلف  می آورند ولی طراحانی هستند که به سراغ جدیدترین طراحی های لباس میروند و ایده خود را طبق آن          می چینند.

اما در کل بهترین ایده در طراحی لباس زنانه, همانی است که شما برای خود انتخاب میکنید.

یک نکته دیگر که میتواند کمک کننده باشد اینست که خیلی وقتها یک لباس ساده میتواند با تغییر جزییات بسیار کوچک در آن, استایل متفاوتی ایجاد کند. استفاده از اکسسوری های متفاوت و با ترکیب رنگهای متنوع در طراحی لباس زنانه, جلوه خاصی به مثلا یک ست تاپ ساده و دامن خواهد داد.