نکاتی مهم در آرایش و میکاپ لایت

نکاتی مهم در آرایش و میکاپ لایت

نکاتی مهم در آرایش و میکاپ لایت به نوعی از آرایش چهره اطلاق می شود که در آن از طرحی ساده به همراه رنگ های روشن و ملایم، حداکثر سه ترکیب رنگ واضح ، استفاده می شود به نحوی که حالت طبیعی صورت حفظ شود و فقط زیباتر و درخشان تر جلوه کند. این سبک آرایشی بیشتر در اروپا و در بین دختران نوجوان و جوان رایج است، برای همین به آرایش اروپایی یا دخترانه نیز شهرت دارد.

نکاتی مهم در آرایش و میکاپ لایت

زیر سازی پوست در آرایش و میکاپ لایت

در گام اول پوست خود را  شستشو دهید ، سپس برای زیرسازی کرم مرطوب کننده استفاده کنید و  یک کرم پودر سبک هماهنگ با رنگ تناژ پوست بزنید یا با استفاده از کانسیلر لکه های پوست خود را بپوشانید. شما حتی  می توانید از یک کرم مرطوب کننده برنزه یا رنگی استفاده کنید و دیگر کرم پودر نزنید.

آرایش و میکاپ لایت، چشم

چشم ها به نحوی آرایش می شوند که زیباتر و درخشانتر جلوه کنند بدون غلظت و بزرگ نمایی.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گریم و آرایش دخترانه

در آرایش و میکاپ لایت، برای سایه از رنگ های روشن، ملایم و اسموکی ( دودی) استفاده می شود طیف رنگی قهوه ای و طلایی به همراه دودی بیشترین کاربرد را دارد البته باید به رنگ تناژ پوست و رنگ لباس هم توجه شود تا آرایش هماهنگی و زیبایی بیشتری داشته باشد.

برای حالت دادن به چشم، یک خط چشم باریک و ظریف بدون دنباله می کشیم. توجه داشته باشید افرادی که مدل چشمان آنها شرقی است این مدل خط چشم برای آنها مناسب نیست.

ریمل چشم ها را زیباتر می کند، در زدن ریمل زیاده روی نکنید و در حد مناسب به مژه ریمل بزنید و با فرمژه به مژه ها حالت بدهید اگر از خط چشم استفاده نمی کنید می توانید بیشتر ریمل بزنید تا جلوه بیشتری داشته باشد.

آرایش و میکاپ لایت

نحوه استفاده از رژ گونه

در آرایش و میکاپ لایت ، برای برجسته تر شدن گونه ها می توانید از رنگ های طبیعی حتما هماهنگ با رژلب استفاده کنید. روی گونه ها می توانید کرم یا پودر برای درخشش بیشتر صورت بزنید و اگر از پنکیک یا کرم برنزه استفاده می کنید می توانید روی گونه های خود هم بزنید.

این مطلب هم شاید برای شما جالب باشه
آموزش گریم و میکاپ فوق تخصصی عروس

آرایش لب ها در آرایش و میکاپ لایت

برای آرایش لب، در گام نخست روی لب ها مرطوب کننده یا برق لب بزنید و سپس یک رژلب به رنگ کرم پودری، کالباسی، گوشتی، شکلاتی، صورتی ملایم یا رژلبی هماهنگ با رنگ لباس البته ملایم  انتخاب کنید بهتر است رژلب فاقد چربی و مات باشد، خط لب را فراموش نکنید و رنگ خط لب با رژ هماهنگ و نزدیک باشد.